מנצ’סטר סיטי הודחה השבוע מליגת האלופות כבר בשלב רבע הגמר אחרי שנכנעה בדו קרב פנדלים לריאל מדריד ותתמקד במאבק על הליגה והגביע האנגלי. בהנהלת המועדון מתמקדים בעתיד ומסתכלים קדימה על העונה הבאה, אך לצערם הם מוצאים שם סיבה גדולה לחשש.

על פי דיווח שפורסם היום (שישי) ב’רלבו’, המאמן פפ גווארדיולה חש תחושת מיצוי ולמרות שטרם התקבלה החלטה סופית, התחושות של הדירקטוריון בסיטי הן לא אופטימיות. החוזה של הספרדי מסתיים ב-2025 ובשורות אלופת אירופה היוצאת מתקשים לסמוך על כך שהמאמן יחדש חוזה. 

בספרד חשפו כי מסיבה זו בהנהלת סיטי כבר מכינים את העתיד ללא פפ. במועדון לא לחוצים לאחר שכבר היו בעבר חודשים בהם חשבו שהמאמן יעזוב ובסוף הוא נשאר, אך הם רוצים להיות מוכנים למקרה שהספרדי, שהגיע לשלוש שנים ב-2016 וזו העונה השמינית שלו, יעזוב.

פפ גווארדיולה (רויטרס)פפ גווארדיולה (רויטרס)

“העתיד בשליטה”, אמרו מקורות במועדון לכלי התקשורת בספרד. בדיווח נכתב שהמאמן הוא זה שיחליט על עתידו, כשיש נושא נוסף שמהווה משקל לאחרונה – הפן האישי. הספרדי גר באנגליה לבדו וללא משפחתו וזה מתחיל להכביד עליו. “הוא עדיין לא החליט ונעשה הכל כדי לשכנע אותו”, נכתב.

מערכת היחסים המצוינת של פפ עם הדירקטוריון, במיוחד עם הנשיא חלדון אל מובארק, והחופש שהוא מקבל כדי לעבוד יכולים לגרום לו להישאר. הספרדי חתם על חידוש החוזה האחרון שלו ב-2022 כשהאריך את חוזהו בשנתיים נוספות ובסיטי מאמינים כי יוכלו לגרום לו לחזור על כך. 

בספרד הוסיפו וחשפו כי גם צ’יקי בגיריסטיין, שנמצא אצל התכולים מאז 2012, עשוי לעזוב את תפקידו כמנהל המקצועי והתחושות בהנהלה בעניין הזה הולכות ומתחזקות. אין תאריך ספציפי לעזיבה שלו, אבל בסיטי חושבים שהמהלך עשוי לקרות עוד לפני עזיבתו של פפ. 

צ'יקי בגיריסטיין לצד פפ גווארדיולה, חלדון אל מובראק ופראן סוריאנו (רויטרס)צ'יקי בגיריסטיין לצד פפ גווארדיולה, חלדון אל מובראק ופראן סוריאנו (רויטרס)

“בהנהלה רגועים ושוקלים את העתיד. הרצון הוא לרכך את המכה של איבוד המנהיג ולהשיג מעבר חלק עם מחליף טוב עם פרופיל שמפגיש קווי דמיון לסגנון של פפ, ולא רק מבחינה טקטית. גם בכריזמה, בידע, בכדורגל ובעבודה. בשילוב המאפיינים הללו, בסיטי חושבים על מיצ’ל מג’ירונה”, נכתב בספרד. 

בדיווח נטען כי מאמן ג’ירונה, שהיא חלק מ’סיטי גרופ’, מאוד מוערך בסיטי והוא בדיוק לומד אנגלית בתקופה הזו. הקבוצה שוקלת גם אפשרויות אחרות בידיעה שהיא יכולה להציע לכל מאמן בעולם פרויקט מהטופ של אירופה, אך עדיין מעדיפה מישהו שכבר מכיר את המערכת ולכן שמו של מיצ’ל כמועמד מוזכר. 

בזמן שרודריגו התראיין פפ עבר ונתן לו מבט
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה