בזמן שכולם מדברים על קיליאן אמבפה וסוגיית המעבר לריאל מדריד, ואיך כל זה ישפיע על שוק השחקנים בקיץ, נראה שהתנודות הגדולות בכדורגל העולמי יהיו דווקא בגזרת המאמנים.

לא בכל שנה קורה שכמות נכבדת של מאמנים מהטופ העולמי יהיו פנויים בקיץ. יורגן קלופ, תומאס טוכל, האנזי פליק, צ’אבי אלונסו, צ’אבי וז’וז’ה מוריניו חוזרים לשוק כשבמקביל מועדוני ענק כמו ברצלונה, באיירן מינכן וליברפול עדיין ללא מאמן לעונה הבאה, כשכל החתמה שתתבצע, תפעיל את הגלגלים ותשפיע על כל שאר הקבוצות.

יורגן קלופ, יעמוד במילה?

מבין רשימת המאמנים הפנויים, קלופ הוא ללא ספק המצליח ביותר בשנים האחרונות. הגרמני הפך את ליברפול מקבוצה בינונית בשנות בצורת לאחת מאריות היבשת. במו ידיו קלופ לקח את הקבוצה לזכייה בליגת האלופות בנוסף לשני גמרים  והחזיר לליברפול את תואר האליפות אחרי 30 שנה.

יורגן קלופ מודה לקהל (רויטרס)יורגן קלופ מודה לקהל (רויטרס)

קלופ הפתיע את העולם עם ההודעה על כך שלא ימשיך עם האדומים לעונה הבאה ולטענתו הוא ייקח שנת שבתון. אפשר לנחש שאכן כך יהיה והוא לא יתחיל את העונה על הקווים של אף קבוצה, אך בהמשך ישנן לא מעט אופציות כשהמובילה היא נבחרת גרמניה. המאמן הצהיר שלאנגליה הוא לא יחזור עם אף קבוצה שהיא לא ליברפול.

צ’אבי אלונסו, המבוקש ביותר

ללא ספק השם החם ביותר. הספרדי עושה חייל כשהוא מוביל את באייר לברקוזן לעונה היסטורית והוא אולי המאמן הכי מבוקש בשוק. תחילה ריאל מדריד הייתה נראת כמו אופציה מעניינת, אך מכיוון שקרלו אנצ’לוטי האריך את חוזהו, זה ירד מהפרק.

כעת שתיים מהקבוצות בהן כיכב כשחקן, באיירן מינכן וליברפול, ללא מאמן לעונה הבאה וההימור ההגיוני שהוא ילך לאחת מהן. באיזה מהן הוא ייבחר זו שאלת השאלות וסביר להניח שהבחירה שלו היא זו שתתחיל את הדומינו ותשפיע על כל שאר המאמנים והקבוצות.

צ'אבי אלונסו (רויטרס)צ'אבי אלונסו (רויטרס)

תומאס טוכל, ימציא את עצמו מחדש?

המנייה של טוכל עלתה במשך הרבה שנים והגיעה לשיאה עם הזכייה בליגת האלופות עם צ’לסי. אך מאז ועד היום, המנייה בצניחה. המאמן הגרמני פוטר מהבלוז לאחת פתיחת עונה רעה, כשגם בבאיירן מינכן, אם לא יקרה משהו יוצא דופן, הוא יסכם קדנציה מאכזבת, על אף האליפות שזכה בשנה שעברה.

המאמן הגרמני כבר כמה שנים לוקח ג’ובים רק במועדונים גדולים ולכן האופציות של בארסה וליברפול הם תמיד על הפרק. עם זאת, עלו דיווחים שהוא מתעניין בתפקיד במנצ’סטר יונייטד.

תומאס טוכל (האתר הרשמי של באיירן מינכן)תומאס טוכל (האתר הרשמי של באיירן מינכן)

צ’אבי, האנזי פליק וז’וז’ה מוריניו

שלושת השמות הבאים כנראה יושפעו בעיקר מאלה שהוזכרו כבר. צ’אבי, שיסיים עונה שלישית ומעייפת במיוחד בברצלונה וככל הנראה ייקח חופש, כשגם מעבר לארצות הברית או למדינה ערבית על הפרק. פליק כבר הוזכר כמועמד להחליף את צ’אבי בברצלונה. אחרון חביב מוריניו, הדמות הכי לא צפויה בכל הרשימה. הפורטוגלי כבר לא נחשב בטופ של הטופ כפי שהיה פעם והוא יכול בקלות ללכת לסעודיה. אך אצל מי שהיה ועדיין אחת הדמויות המעניינות בענף, מעבר מפתיע לקבוצה גדולה בכדורגל האירופי תמיד על הפרק.

ז'וזה מוריניו (רויטרס)ז'וזה מוריניו (רויטרס)
מתקרבת לריאל: ברצלונה מתפוצצת על חטאפה
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה