משחקי המחזור השמיני של מוקדמות יורו 2024 נמשכו הערב (שני) וסיפקו את הסחורה ובגדול. וירג’יל ואן דייק העניק להולנד ניצחון דרמטי באתונה על יוון בקרב ישיר על המקום השני בבית, פורטוגל שכבר הבטיחה על העלייה ליור רקדה מול בוסניה בחוץ, סלובקיה רשמה ניצחון יקר בלוקסמבורג והמשחק בין בלגיה לשבדיה הופסק במחצית כשלוח התוצאות הראה 1:1. אוסטריה גברה על אזרבייג’אן בבאקו והבטיחה עלייה ליורו, בעוד איסלנד טיילה מול ליכטנשטיין ואירלנד מול גיברלטר.

יוון – הולנד 1:0 

למרות משחק לא גדול שלה, הולנד רשמה הערב ניצחון כל כך חשוב שלמעשה מעמיד אותה בעמדה בה היא עם רגל וחצי ביורו. ניצחון שלה מול אירלנד או גיברלטר יעלה אותה לטורניר שייערך בגרמניה הקיץ. האורנג’ פספסו הזדמנות לעלות ליתרון כשווהוט וחהורסט החמיץ מהנקודה הלבנה בדקה ה-27, אך בדקה ה-89, דנזל דומפריס הוכשל ברחבה, השופט שרק לפנדל נוסף והפעם הקפטן, וירג’יל ואן דייק לקח את הכדור ובעט בעוצמה אל הרשת.

דקה 27: וירג’יל ואן דייק הוכשל ברחבה והשופט הצביע על הנקודה הלבנה, אך משם ווהוט וחהורסט בעט בעיטה רשלנית שנהדפה על ידי השוער.

ווהוט ורחהוסט מחטיא את הפנדל (רויטרס)ווהוט ורחהוסט מחטיא את הפנדל (רויטרס)
ווהוט ורחהוסט מאוכזב (רויטרס)ווהוט ורחהוסט מאוכזב (רויטרס)

שער! בדקה ה-89, הולנד עלתה ל-0:1: דנזל דאמפריס הוכשל ברחבה והשופט שרק לפנדל. וירג'יל ואן דייק ניגש אל הנקודה הלבנה ושלח בעיטה חזקה אל הרשת.

וירג'יל ואן דייק כובש (רויטרס)וירג'יל ואן דייק כובש (רויטרס)

בוסניה – פורטוגל 5:0

הסלסאו כבר הבטיחו את מקומם ביורו, אבל לא מנע מהם גם הערב להציג כדורגל נפלא. כריסטיאנו רונאלדו וחבריו רשמו עוד ניצחון מוחץ ומרשים ונותרו עם מאזן מושלם אחרי שמונה משחקים. הפנומן כבש צמד בפנדל ובצ’יפ נהדר מעל השוער כבר לאחר 22 דקות, ברונו פרננדש, ז’ואאו קאנסלו וז’ואאו פליקס הצטרפו לחגיגה לאחר מכן.

שער! בדקה הרביעית, פורטוגל עלתה ל-0:1: אדריאן לאון בארישיץ’ נגע בידו ברחבה והשופט שרק לפנדל. כריסטיאנו רונאלדו דייק מהנקודה הלבנה והעלה את נבחרתו ליתרון.

כריסטיאנו רונאלדו כובש (רויטרס)כריסטיאנו רונאלדו כובש (רויטרס)

שער! בדקה ה-22, פורטוגל עלתה ל-0:2: ז’ואאו פליקס מצא את רונאלדו בכדור עומק והפנומן שלח צ’יפ קטן מעל השוער ופנימה.

שער! בדקה ה-25, פורטוגל עלתה ל-0:3: ברונו פרננדש נשלח בכדור עומק נהדר על ידי גונזלו אינאסיו, עצר על החזה ושלח פצצה אל הרשת העליונה.

שער! בדקה ה-32, פורטוגל עלתה ל-0:4: ברונו פרננדש הוציא כדור רוחב מאגף ימין, רונאלדו פספס את הכדור אך ז’ואאו קאנסלו הגיע מאחור ושלח בעיטה נהדרת אל הרשת.

ז'ואאו קאנסלו חוגג (רויטרס)ז'ואאו קאנסלו חוגג (רויטרס)
קאנסלו חוגג עם רפאל לאאו (רויטרס)קאנסלו חוגג עם רפאל לאאו (רויטרס)

שער! בדקה ה-43, פורטוגל עלתה ל-0:5: אוטביו מצא בכדור רוחב את ז’ואאו פליקס ברחבה, ושחקנה של ברצלונה שלח את הכדור אל הרשת.

בלגיה – שבדיה 1:1

זה היה אמור להיות משחק אטרקטיבי וזה אכן היה משחק כזה עד המחצית, כששערים של ויקטור גיורקס ורומלו לוקאקו הראו 1:1 על לוח התוצאות במחצית, אך הכדורגל לא עניין אף אחד הערב בבריסל, לאחר שהתבצע בסמוך לאצטדיון פיגוע טרור שלקח את חייהם של כמה אזרחים שבדים. שחקני נבחרת שבדיה סירבו לעלות למחצית השנייה, שחקני בלגיה הסכימו איתם והמשחק הופסק.

שער! בדקה ה-15, שבדיה עלתה ל-0:1: מבצע אישי נהדר של ויקטור גיוקרס, בסיומו הפיל את יאן ורטונגן על הרצפה, הסתיים בשער לאחר שהקפיץ מעל השוער. 

שחקני שבדיה חוגגים (רויטרס)שחקני שבדיה חוגגים (רויטרס)

שער! בדקה ה-30, בלגיה השוותה ל-1:1: פיליפ הלאנדר ביצע עבירה ברחבה והשופט שרק לפנדל. רומלו לוקאקו דייק מהנקודה הלבנה והחזיר את הבלגים לעניינים.

רומלו לוקאקו כובש (רויטרס)רומלו לוקאקו כובש (רויטרס)

לוקסמבורג – סלובקיה 1:0

לוקסמבורג, אחת הנבחרות עם גרף העלייה המרשים ביותר באירופה בשנים האחרונות פתחה את הקמפיין בצורה נהדרת וחלמה על עלייה ליורו, אך כעת נראה כי החלום הזה רחוק ממנה, בעיקר בכל מה שנוגע לעלייה אוטומטית מהמקום השני. דייויד דוריס הכריע את המשחק הגורלי הערב עם שער נהדר בדקה ה-76, קירב את סלובקיה לטורניר והרחיק את הנבחרת הקטנה מהחלום.

שער! בדקה ה-76, סלובקיה עלתה ל-0:1: דייויד האנצ’קו מצא עם הרמה נהדרת מאגף שמאל את דייויד דוריס, שבעט מהאוויר מתוך הרחבה נהדר אל הרשת.

אזרבייג’אן – אוסטריה 1:0

במשחק המוקדם, אוסטריה רשמה ניצחון יקר שהבטיח לה את עלייה ליורו. מרסל סאביצר הכריע את ההתמודדות בבאקו כשדייק מהנקודה הלבנה בדקה ה-48. גוידו בורגשטאלר ראה צהוב שני והורחק עמוק בתוך תוספת הזמן, אך זה לא שינה לאוסטרים, שחגגו בסיום.

שחקני נבחרת אוסטריה חוגגים עלייה ליורו (רויטרס)שחקני נבחרת אוסטריה חוגגים עלייה ליורו (רויטרס)

תוצאות נוספות: 

איסלנד – ליכטנשטיין 0:4
גיברלטר – אירלנד 4:0

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה