אוהדי ברצלונה חוו מעט דפיקות לב הערב (שלישי), אבל מהפך ו-1:2 על פורטו הבטיח את מקומה של אלופת ספרד בשמינית גמר ליגת האלופות, אחרי שנתיים בהן הודחה כבר בשלב הבתים. בסיום, המנהל הספורטיבי דקו שלל את הדיווחים על מעמדו של צ’אבי והבהיר: “בבארסה תמיד יש שמועות. אם הארכנו לו את החוזה, זה בגלל שאנחנו סומכים עליו”.

המאמן עצמו סיכם: “אחרי ה-1:0 הכול היה נראה שחור, אבל הייתה לנו מנטליות מנצחת בהרבה שלבים. במחצית השנייה היינו הרבה יותר טובים, אני שמח, מאוד שמח היום”. על איניאקי פניה השוער הוסיף: “הוא היה יוצא דופן. לא רק בהצלות, אלא גם בבניית המשחק. הוא הראה אישיות נהדרת”. פניה החליף את מארק אנדרה טר שטגן הפצוע שנעדר מן הסגל.

זה התחיל רע כשפפה העניק לפורטוגלים יתרון ב’מונז’ואיק’ בדקה ה-30, אך בתוך שתי דקות  ז’ואאו קנסלו הרגיע עם שוויון בזק. השחקן שפתח כמגן שמאלי הוסיף גם בישול בדקה ה-57 לחברו בנבחרת פורטוגל, ז’ואאו פליקס, בדרך למהפך. צ’אבי החמיא לצמד המושאלים בסיום: “קנסלו שיחק נהדר ופליקס היה צריך את השער הזה, זה חשוב לו”.

ז'ואאו קנסלו (רויטרס)ז'ואאו קנסלו (רויטרס)

המגן עצמו דיבר על ההצבה כמגן שמאלי: “לא אכפת לי לשחק בשמאל, אבל גם לאלכס בלדה מגיע”. על המצב של הקטלונים הוסיף: “אני חושב שכשהתוצאות לא שם, הביטחון דועך. יש לנו קבוצה של שחקנים בוגרים, ברמה האנושית זה מרהיב”. בשורה התחתונה, הבלאוגרנה הבטיחו את מקומם בשמינית הגמר וגם יעלו מהמקום הראשון בבית ח’. 

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה