המחזור הראשון בליגת האומות נמשך הערב (שישי) עם מספר משחקים מסקרנים, כשבמוקד: צרפת הפסידה 2:1 דרמטי לדנמרק בסטאד דה פראנס, בעוד שהולנד חגגה עם 1:4 גדול על בלגיה. בנוסף, אוסטריה גברה 0:3 על קרואטיה, גם סלובקיה ומולדובה ניצחו את בלארוס וליכטנשטיין בהתאמה.

צרפת – דנמרק 2:1

לפני פחות משבוע קארים בנזמה חגג באותו אצטדיון את זכייתה של ריאל מדריד בליגת האלופות, ולמרות שהפעם מצא את הרשת, החלוץ ונבחרתו הפסידו באופן מפתיע לדנים. עם סיום המחצית הראשונה, קיליאן אמבפה נפצע ובהמשך הוחלף. בדקה ה-51, בנזמה וכריסטופר אנקונקו (שהחליף את אמבפה) שיתפו פעולה בדרך לשער גדול של החלוץ ממדריד. דנמרק הגיבה עם חילוף מנצח, תרתי משמע, כשאנדראס קורנליוס השווה בדקה ה-68, והשלים צמד ענק בדרך למהפך מרשים בדקה ה-89. הטירקולור פתחו את הקמפיין ברגל שמאל.

דקה 46: קיליאן אמבפה נפצע על סף שריקת הסיום של המחצית הראשונה, והוחלף ע”י כריסטופר אנקונקו בפתיחת המחצית השנייה.

קיליאן אמבפה על הדשא (רויטרס)קיליאן אמבפה על הדשא (רויטרס)

דקה 51, שער! צרפת עלתה ל-0:1: קארים בנזמה וכריסטופר אנקונקו התמסרו בתוך רחבת הדנים, החלוץ של ריאל מדריד היטל בארבעה שחקני הגנה וסיים בקלילות לרשת של קספר שמייכל.

קארים בנזמה כובש (רויטרס)קארים בנזמה כובש (רויטרס)
שחקני צרפת חוגגים (רויטרס)שחקני צרפת חוגגים (רויטרס)

דקה 68, שער! דנמרק השוותה ל-1:1: בישול מרהיב של פייר-אמריק הוייברג מצא את אנדראס קורנליוס חופשי בתוך הרחבה, ובנגיעה אחת הכניע את הוגו לוריס.

אנדראס קורנליוס חוגג (רויטרס)אנדראס קורנליוס חוגג (רויטרס)
שחקני דנמרק חוגגים (רויטרס)שחקני דנמרק חוגגים (רויטרס)

בלגיה – הולנד 4:1

חגיגה כתומה בבריסל. האורנג’ היו עדיפים על הנבחרת המארחת כבר מדקות הפתיחה, הרבו לאיים על שערו של מיניולה, ובאו על שכרם בפעם הראשונה בדקה ה-40 משער של סטיבן ברחווין, אך קודם לכן, רומלו לוקאקו נפצע וסיים את חלקו במשחק. ממפיס דפאיי הכפיל בדקה ה-51, ו-11 דקות לאחר מכן, דנזל דומפריס כבש מקרוב והמשיך את החגיגה של האורחים. חלוץ ברצלונה השלים צמד גדול בדקה ה-66 בדרך ל-0:4 מהדהד, מיצ’י בצ’ואיי צימק את התוצאה במהלך האחרון של המשחק. מכה קשה לבלגים עם פתיחת הקמפיין, הולנד מצידה בהצהרת כוונות. 

דקה 40, שער! בלגיה עלתה ל-0:1: סטיבן ברחווין שיגר בעיטה חזקה מכ-20 מטרים שמצאה את פינת השער של סימון מיניולה.

דקה 51, שער! הולנד עלתה ל-0:2: סטיבן ברחוייס מצא את ממפיס דפאי בכדור עומק נפלא, חלוצה של ברצלונה לא התבלבל והכפיל את יתרון נבחרתו.

ממפיס דפאיי חוגג (רויטרס)ממפיס דפאיי חוגג (רויטרס)

דקה 62, שער! הולנד עלתה ל-0:3: הדיפה לא טובה של מיניולה הגיעה לרגלו של דיילי בלינד, שבמסירת רוחב לצד השני של הרחבה מצא את דנזל דומפריס שכבש מקרוב.

שחקני הולנד חוגגים (רויטרס)שחקני הולנד חוגגים (רויטרס)

דקה 66, שער! הולנד עלתה ל-0:4: החגיגה הכתומה ממשיכה. שוב היה זה דיילי בלינד באגף השמאלי שמצא במסירת רוחב את ממפיס, החלוץ השתלט על הכדור עם הברך וסיים בבעיטת יעף לרשת.

ממפיס דפאיי חוגג (רויטרס)ממפיס דפאיי חוגג (רויטרס)

דקה 90+3, שער! בלגיה צימקה ל-4:1: הגבהה של טובי אלדרווילד מצאה את מיצ’י בצ’וואי שהשתלט על הכדור וממטרים ספורים הכניע את סיליסן.

קרואטיה – אוסטריה 3:0

פתיחה נהדרת להופעת הבכורה של ראלף ראנגניק על הקווים של אוסטריה. המאמן שסיים את תפקידו במנצ’סטר יונייטד ראה את מרקו ארנאוטוביץ’ מעלה את נבחרתו ליתרון ראשון בדקה ה-40. מקסימיליאן הובר הצטיין בגזרת הבישולים, כשמצא את מיכאל גרגוריץ’ (54) ואת מרצל סאביצר (57), אשר השלימו את החגיגה של האורחים. סגנית אלופת העולם לא הייתה מוכנה למשחק של האוסטרים והופתעה בביתה עם תצוגה חלשה במיוחד.

דקה 40, שער! אוסטריה עלתה ל-0:1: מרקו ארנאוטוביץ’ התקדם באין מפריע לתוך הרחבה הקרואטית, ובבעיטה חדה לפינה הימנית הכניע את השוער של הקבוצה המארחת.

מרקו ארנאוטוביץ' חוגג (רויטרס)מרקו ארנאוטוביץ' חוגג (רויטרס)

דקה 54, שער! אוסטריה עלתה ל-0:2: התקפה טובה של האוסטרים הסתיימה במסירת רוחב טובה מהצד השמאלי של מקסימיליאן הובר, אליה התחבר מיכאל גרגוריץ’ שכבש מקרוב.

דקה 57, שער! אוסטריה עלתה ל-0:3: חגיגה אוסטרית. מרצל סאביצר בעט ממרחק רב ומצא את הרשת, הובר השלים בישול שני ברציפות. הקרואטים בהלם.

שחקני אוסטריה חוגגים (רויטרס)שחקני אוסטריה חוגגים (רויטרס)

תוצאות נוספות

סלובקיה – בלארוס 0:1

ליכטנשטיין –  מולדובה 2:0

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה