זה לא סוד שקיליאן אמבפה ככל הנראה בדרכו לשחק בריאל מדריד בעונה הבאה. לקראת הגעתו של הכוכב, ניתחו ב’אס’ את ההיערכות של קרלו אנצ’לוטי, מאמן הלבנים ממדריד, מבחינת המערכים על המגרש כשהבלאנקוס רוצים לשלב את אמבפה מבלי לפגוע בתפוקה הנפלאה של ויניסיוס וג’וד בלינגהאם. 

האפשרות הראשונה שנשקלת בקבוצה היא מערך 4-3-3 עם התקפה שמורכבת מוויניסיוס, רודריגו ואמבפה. בקישור 50/50 יתפקדו פדריקו ואלוורדה ובלינגהאם כשאורליאן טשואמני או אדוארדו קמאבינגה יתפסו את עמדת הפיבוט. “ההרכב הזה צועק גולים” טוענים בספרד, כששלישיית ההתקפה הדינמית והמהירה במערך הזה מורכבת ממתקיפים שיכולים כולם לעבור שחקנים באחד על אחד ולהחליף עמדות כדי לבלבל את הגנות היריבה ולכבוש. הבעיה: הפגיעה בקשר האנגלי הנהדר שיוסב לעמדה אחורית יותר על המגרש. בנוסף לכך, גם ואלוורדה יצטרך לבצע יותר עבודה שחורה הגנתית על מנת לחפות על ההרכב ההתקפי.

האפשרות השנייה שהועלתה על סדר היום היא אותו מערך של 4-3-3 רק עם שינוי אחד: בלינגהאם כחלוץ מדומה והסבה של אמבפה לכנף ימין. האופציה הזו מאפשרת השפעה התקפית מירבית לאנגלי וגמישות במערך שיכול להשתנות במידת הצורך ליהלום (בלינגהאם כ-10 ואמבפה ו-ויניסיוס כחלוצים), שכבר ראינו את הבלאנקוס מוציאים לפועל פעמים רבות. החיסרון בהרכב הזה הוא הוויתור על רודריגו בחוליית ההתקפה והעברת אמבפה לימין, עמדה בה הוא לא רגיל לשחק שמונעת ממנו את הכניסות מהאגף פנימה ובעיטה עם הרגל החזקה.

ברהים דיאס חוגג עם טוני קרוס (רויטרס)ברהים דיאס חוגג עם טוני קרוס (רויטרס)
רודריגו ו-ויניסיוס חוגגים (רויטרס)רודריגו ו-ויניסיוס חוגגים (רויטרס)

האפשרות השלישית שעומדת בפני קרליטו היא מערך 4-4-2 לא שגרתי שבו ויניסיוס ואמבפה יהיו החלוצים ותופקד מאחוריהם רביעיית קשרים כשקמאבינגה וטשואמני ישחקו ב’דאבל פיבוט’ כשני הקשרים האחוריים, בלינגהאם יוצב בשמאל ו-ואלוורדה יתופקד בימין (עמדה שראינו אותו ממלא בעבר בעת הצורך). היתרון בהרכב הזה הוא ההגנתיות שלו, אך החסרונות נראים לעין כשלא ברור איך בלינגהאם יתפקד באגף שמאל ושוב רודריגו ייעדר מההרכב הפותח. 

כל אלו עוד מבלי להזכיר את הספסל המצוין של הלבנים מבירת ספרד שכולל את טוני קרוס, חוסלו שחווה עונה טובה, אנדריק, הכישרון הנוצץ מברזיל שעלה כ-60 מיליון יורו ויגיע גם הוא בקיץ ובראהים דיאז שמציג יכולת מופלאה ודופק על דלת ההרכב גם בקבוצה וגם בנבחרת ספרד. נראה שצפויים לשיאנית הזכיות בליגת האלופות הרבה כאבי ראש חיוביים בעונה הבאה כשסוללת הכוכבים שלה רק ממשיכה לגדול ולהתפתח. כך או כך, קרליטו אמון על הרכבת הפאזל בצורה המיטבית בדגש על כך שהתמונה שתצא תהיה ברורה ומורכבת מסך חלקיה מבלי שתיהרס מאבק הכוכבים. 

קרלו אנצ'לוטי (רויטרס)קרלו אנצ'לוטי (רויטרס)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה