טיבו קורטואה לא היסס להגיב בפומבי לדומיניק טדסקו. מאמנה של נבחרת בלגיה פרסם את רשימת השחקנים שזומנו לסגל השדים האדומים לקראת משחקי הידידות מול אירלנד ואנגליה והתייחס לשוער של ריאל מדריד, איתו כבר הסתכסך בעבר,  בעוד ששחקן הבלאנקוס הגיב לו ברשתות החברתיות. 

“זה טוב שקורטואה שוב כשיר, אבל הוא כבר אמר בצורה מאוד ברורה לגבי היורו. אנחנו מתכננים את ההכנה שלנו על סמך דבריו. ניסיתי הכל כדי לקחת אותו ליורו בקיץ, אבל הדבר האחרון ששמעתי זה שהוא לא מרגיש מוכן ללכת. זה היה ברור וישר מצידו”, אמר טדסקו במסיבת עיתונאים. 

קורטואה לא נשאר חייב ומתחת לציוץ של כלי תקשורת בלגי ב-’X’ שפרסם את דבריו של המאמן הוא הגיב עם שלושה אימוג’ים של אף ארוך בסגנון של פינוקיו. למעשה, בדצמבר 2023, קורטואה היה זה שוויתר על אליפות אירופה עם בלגיה כדי להתמקד בהחלמה מהפציעה ובריאל מדריד.

“בשל הפציעה, מבחינתי לא אהיה ביורו. ראשית אני צריך להתאושש ב-100% ועדיף לא לקבוע תאריך לזה. שנית אם יתמזל מזלי אז אוכל לשחק כבר במאי, אבל לעולם לא אהיה מוכן ב-100% לטורניר גדול כמו אליפות אירופה”, אמר בזמנו השוער ששיחק כבר בחמישה טורנירים גדולים עם בלגיה. 

טיבו קורטואה (רויטרס)טיבו קורטואה (רויטרס)

מערכת היחסים בין קורטואה לטדסקו התפוצצה כבר ביוני כאשר השוער עזב את מחנה האימונים של הנבחרת לקראת המשחק מול אסטוניה במוקדמות היורו. החלטנו שרומלו לוקאקו יהיה הקפטן נגד אוסטריה וטיבו נגד אסטוניה. זה היה בסדר עם כולם, אבל אחרי המשחק טיבו פתאום אמר שהוא הולך הביתה כי הוא מאוכזב והרגיש נעלב”, אמר טדסקו לאחר הפרשה.

קורטואה הגיב על כך: “זו לא הפעם הראשונה וגם לא האחרונה שדיברתי עם מאמן בנושאים כאלה, אך זו הפעם הראשונה שמישהו מחליט לספר בפומבי. אני מאוכזב מאוד מזה, אבל אני רוצה להבהיר שההערכות של המאמן לא מתאימות למציאות”. אגב, על פי ה’מארקה’ הספרדי, השוער יעמוד לרשותו של קרלו אנצ’לוטי ב-27 במרץ. 

השערים הכי יפים בין בארסה לאתלטיקו מדריד
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה