מאות ספורטאים וספורטאיות בלטו מעל כולם לאורך השנים בהתאחדות הספורט לבתי הספר, זאת ב 30 שנות קיומה. רבים ורבות החלו את דרכם/ן בספורט דרך מועדוני הספורט הבית ספריים, הליגות, האליפויות הארציות ואליפויות התיכוניים וכמיטב מסורת הליגות, זה ימשיך כנראה גם בשנים הבאות. ספורט הצעירים בישראל חווה צמיחה מרשימה בשנים האחרונות. ספורטאים וספורטאיות מתקדמים מליגות התיכוניים ובתי הספר לנבחרות הייצוגיות והשיאים. דור העתיד של הספורט הישראלי, אלופים ואלופות כחול לבן שיביאו, כך מקווים כולם את התהליך המתמשך של התפתחות הספורט הישראלי לשלבים חדשים ומרשימים.

דני אבדיה, יותם הלפרין, עמרי כספי, ים מדר, קטיה אברמסון, אורנית שוורץ, שיר וכטר, נועה גנור, בלסינג אפריפה, יואב ברמן, הילה קארש, עידן טוקולמטי, רוני נווה ועוד רבות ורבים, שעשו ועודם עושים קריירות נהדרות בספורט הארצי והעולמי. שנת הלימודים תשפ”ד בפתח וזו הזדמנות טובה לפני שהתחרויות בליגות התיכוניים ובנבחרות בתי הספר בענפים השונים יחלו, לתת מבט גם לאחור, אל שנת הלימודים הקודמת אל אלו שבלטו ושעשו צעד משמעותי קדימה להצלחה בנבחרות ובקבוצות שלהם. מבט קדימה מגלה כבר גם את השמות והכוכבים והכוכבות “כחול לבן” החדשים.

מיקה הוז – עירוני ד’ תל אביב
מיקה הוז בת 17, כדורעפנית (קבלנית), כיתה י”ב בעירוני ד׳ ת״א. מיקה, שזכתה בתואר אלופת התיכוניים תשפ”ג, עם תיכון עירוני ד’ ת”א, זכתה גם בתואר השחקנית המצטיינת של משחק הגמר.

מיקה עוז (ארז עוזיר)מיקה עוז (ארז עוזיר)

מיקה בוגרת נבחרת האקדמיה בכדורעף, משחקת בקבוצת הבוגרות של מ.ס רמת אביב ושחקנית נבחרת הנוער של ישראל. מיקה, 1.76 מ’,  נחשבת ובצדק לאחת משחקניות דור העתיד של הכדורעף בישראל.

רביד אלפסי – אורט יד ליבוביץ

רביד, בן 18, כדורעפן (1.95 מטר), משחק בעמדת המצליב. בשנה הקודמת הצטיין בקבוצתו אורט יד ליבוביץ והביא אותה עד לשלב חצי הגמר. את תחילת דרכו כשחקן החל בחט”ב אורט שטקליס נתניה ובהמשך במועדון מ.כ. נתניה. באליפות המדינה לנוער קיבל רביד את פרס השחקן המצטיין.

רביד אלפסי (מיכה בננו)רביד אלפסי (מיכה בננו)

רביד שיחק בנבחרת ישראל לנערים ולנוער וכיום הוא חלק מנבחרת העתודה של ישראל. נבחר לשישיית העונה לנוער על שנתיים ברציפות. רביד משחק כבר שנתיים בליגת העל במכבי אשדוד. מתגייס בקרוב לצה”ל כספורטאי מצטיין.

מקסים פילוננקו – הרב תחומי ע.חרוד

מקסים, משחק בעמדת הסנטר בהפועל גלבוע/מעיינות, הוא בן 17.5 2.08 מ’, עם גובה כזה לגילו, נחשב בהחלט לכשרון ופוטנציאל בדור הבא של הכדורסל בישראל. מקסים, בעל מבנה אתלטי וביחס לגובה שלו עם תנועה טובה, מוסר טוב וכמו שראינו באליפות התיכוניים יודע היטב להטביע ובעל קליעה טובה.

מקסים פילוננקו (רום שקד)מקסים פילוננקו (רום שקד)

היה שותף לזכייה עם הרב תחומי באליפות התיכוניים תשפ”ב, למרות שלא שיחק את מרבית המשחקים עקב פציעה. מקסים, שחקן נבחרת הנוער של ישראל שהשתתפה השנה באליפות אירופה  עד גיל 18 בסרביה.

אגם רובין – מוסינזון הוד השרון

אגם רובין, כדורעפנית (מצליבה) בת 17, 1.86 מ’, תיכון מוסינזון הוד השרון. אגם משחקת באגודת מכבי מוסינזון הוד השרון (נוער על) ובליגת העל (בוגרות). בשנת הלימודים הקרובה, תשפ”ד, אגם תשתתף עם נבחרת תיכון מוסינזון באליפות התיכוניים בשאיפה ברורה להגיע הכי רחוק.

אגם רובין (ארז עוזיר)אגם רובין (ארז עוזיר)

אגם, השתתפה השנה כשחקנית מובילה באליפות העולם בכדורעף חופים עם נבחרת התיכון של מוסינזון הוד השרון.
 

שני זכאי – ארן קריית שרת חולון

שני זכאי, אתלטית, תלמידת קמפוס קריית שרת חולון, גדלה במועדון הבית ספרי באתלטיקה ארן קריית שרת חולון ושייכת לאגודת הפועל חולון תחת המאמן רפי גורודצקי. שני היא סגנית אלופת ישראל לבוגרות בריצת 400 מטר, אלופת ישראל לקדטים בריצות ל 400 מטר, 400 מטר משוכות וקרב 7 והשתתפה בגמר באולימפיאדת הנוער האירופאית בריצת 400 מטר. 

שני זכאי (ארז עוזיר)שני זכאי (ארז עוזיר)

שני תייצג את נבחרת ישראל בשבוע הבא באליפות אירופה לנוער שתיערך בירושלים (7-10 באוגוסט 2023). ​​​​​שני, יחד עם בנות נבחרת האתלטיקה של בית הספר קריית שרת בחולון זכו במקום הראשון באליפות הארצית לבתי הספר.

אורי כהן – תיכון חדש ת”א

אורי כהן, כדורסלן בעמדת הפורוורד, 2.01 מ’, בן 18.5, שחקן תיכון חדש ת”א, אלופת התיכוניים. אורי השתתף השנה באליפות אירופה לנוער בסרביה כשחקן משמעותי מאוד בנבחרת. בעבר שיחק גם בנבחרת הקאדטים. אורי כהן נחשב לשחקן עם פוטנציאל גדול בעיקר בזכות חכמת המשחק שלו, הקליעה הטובה מכל מרחק. באליפות התיכוניים השנה במסגרת הפיינל פור זכה בתואר הMVP של המשחק. אורי הוביל את תיכון חדש ת”א לזכייה באליפות התיכוניים תשפ”ג. במרץ השנה, השתתף עם מכבי תל אביב קבוצתו בטורניר הדור הבא של היורוליג והיה מהשחקנים הבולטים בטורניר. כאמור, השנה זכה עם תיכון חדש באליפות התיכוניים.

אלה הן דוגמאות בולטות לספורטאים/ות המבטיחים של דור העתיד בישראל. לשמחת כולנו, ראינו כיצד הספורט בישראל מתפתח ומשתפר, הספורט הייצוגי בנבחרות הצעירות בענפים רבים הגיע למקומות ראויים והישגים לא מבוטלים לא רק בענפי הכדור. הצעירים המבטיחים של היום יהיו גיבורי הספורט של המחר. אנחנו מצפים לראות את ההישגים המרשימים שיביאו לספורט הישראלי ולגאווה לאומית.

החלק השני במסגרת פרויקט “כוכבים וכוכבות כחול לבן”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה