קבלו את שחקני ושחקניות העתיד של הכדורסל החוזרים אל הפרקט של הליגה שיש בה הכל, כדורסל טהור, משחקים עם לב ונשמה למען סמל בית הספר, קהל נהדר ותוסס, שחקנים ושחקניות שרבים מהם כבר משתתפים בנבחרות הייצוגיות של ישראל. כמו בכל שנה זו צפויה להיות עונה מרתקת, עם לא מעט בתי ספר שרואים את עצמם הולכים עד הסוף.

ליגת העל לתיכוניים, של התאחדות הספורט לבתי הספר, נכנסת אל שנתה ה-30 מרגשת ומותחת מתמיד. דורות של שחקנים ושחקניות שהגיעו מהליגה הזו כיכבו בכדורסל הישראלי והייצוגי לאורך שנותיה, וכמו בכל עונת אליפות, נכיר בה את כוכבי וכוכבות הדור הבא.

ליגת העל של התיכוניים חוזרת כבר בשלב מוקדם מאד של שנת הלימודים עקב חודש החגים הצפוף. כבר בשני, ישוחקו שלושה משחקים וביום חמישי, 14.9.23,  בשידור ישיר בערוץ ONE, ישוחק המשחק המרכזי והמסקרן מאוד, בין האלופה המכהנת (תשפ"ג) תיכון חדש ת"א לבין האלופה שלפניה (תשפ"ב), הרב תחומי מעמק חרוד, קבוצות שבשנים האחרונות מגיעות רחוק מאוד באליפות.

מרגישים את ההתרגשות (ארז עוזיר)מרגישים את ההתרגשות (ארז עוזיר)

האם האלופה תיכון חדש תגיע לגמר השביעי שלה ברציפות? ואצל התלמידות, האם רוטברג מרמת השרון ישחזרו גמר נוסף? מי תאבקנה על ראשות הבתים? מי ינסו לא להגיע למשחקי הישרדות? ומה תעשינה העולות החדשות? מי תפתיע? ומי יהיו הכוכבים והכוכבות החדשים של הליגה המרגשת מכולן... עד ה 28/12/23, יום אירוע הגמר נדע כבר הכל.

מי ומה בבתים?

16 קבוצות תלמידים, 8 קבוצות תלמידות יהיו חלק מליגת העל של בתי הספר באליפות התיכוניים. בליגת התלמידים הקבוצות יחולקו ל-4 בתים (בכל בית 4 קבוצות) ובתלמידות הליגה מחולקת ל-2 בתים (4 קבוצות בכל בית).

בתי הספר (תלמידים)

בית א’: תיכון חדש, הרב תחומי ע.חרוד, הריאלי העברי חיפה ועירוני א’ מודיעין.
בית ב’: בליך ר”ג, היובל הרצליה, מ.אזורי ברנר וגינסבורג יבנה.
בית ג’: חקלאי נהלל , כצנלסון כפ”ס, ליאו בק חיפה ובן צבי ק.אונו.
בית ד’: רמות ים עמק חפר, בן יהודה נס ציונה, גימנסיה ראשל”צ וליד”ה י”ם.

בתי הספר (תלמידות)

בית א’: רוטברג רמה”ש , אוסטרובסקי רעננה, הדרים הוד”ש ועירוני ט’ ת”א.
בית ב’: הרב תחומי עמק חרוד, גימנסיה ראשל”צ, ליד”ה י”ם ורבין כפ”ס.

כל קבוצות התלמידות תילחמנה עד הסוף (ארז עוזיר)כל קבוצות התלמידות תילחמנה עד הסוף (ארז עוזיר)

רועי לוין רכז הכדורסל והליגה מטעם התאחדות הספורט לבתי הספר: “כמו בכל עונת משחקים ישנה התרגשות. זו אליפות מרגשת ומסקרנת, עשינו ונעשה הכל כדי שזו תהייה חוויה לכולם. מקווה שהשנה תהייה לנו אליפות נקייה מאלימות ובעיקר שנהנה מהליגה המיוחדת הזו”. “השנה, הוסיף לוין “זו שנת אליפות ISF, שבה נציגה ישראלית, האלופה, תשתתף באליפות העולם של בתי הספר מקווה שאכן כך יהיה והאלופה תגיע לאליפות העולם”.

זיו ישראלי מנכ”ל התאחדות הספורט לבתי הספר: “אליפות התיכוניים היא גולת הכותרת של כל העשייה שלנו ושל הפיקוח על החינוך הגופני, נעשה הכל שהשנה, שנת ה-30 לקיום ההתאחדות ולאליפות תהיה שנה נהדרת ומיוחדת. ליגת התיכוניים היא לא עוד ליגה רגילה אלא ליגה ייחודית בנוף הכדורסל. השנה, יותר משנים קודמות, נתייחס בכובד ראש ונעשה פעילות הן אצלנו וביחד עם בתי הספר לצמצום האלימות במגרשים. לא נהייה סלחניים להתנהגות אלימה במשחקים”. הוסיף ישראלי: “צוות ההתאחדות עובד ימים כלילות על מנת לייצר חוויה בלתי נשכחת עבור תלמידי/ות בתי הספר. הליגה הזו מאוד מושקעת וייחודית. אני מאחל בהצלחה לכל הקבוצות”.
 

זיו ישראלי (צילום: ארז עוזיר)זיו ישראלי (צילום: ארז עוזיר)

ליגת התיכונים תשודר מידי שבוע בערוץ ONE ותסוקר בו באופן בלעדי עם הקולות והרגעים הגדולים של הליגה המרגשת ביותר של הכדורסל הישראלי. אירוע הגמר אמור להתקיים ב 28/12/23. לאירוע יעפילו 2 הקבוצות הטובות ביותר בתלמידים ובתלמידות.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה