התאחדות הספורט לבתי הספר, מספקת החל משלב המועדונים הבית ספריים, דרך ליגות התיכוניים את הכלים הנדרשים להצליח בספורט. עם השנים, ראינו את הצמיחה וההתקדמות של הספורטאים הצעירים בישראל במגוון ענפים כמו כדורגל, כדורסל, כדורעף, אתלטיקה ועוד.

רבים ורבות מהם.ן, עברו את תחילת דרכם בבתי הספר, במפעלי הספורט, במועדונים וחוו לראשונה אליפויות מקצועיות, חשיפה, אליפויות עולם ומשם אל הליגות והנבחרות הייצוגיות. פוטנציאל וכישרון קיימים כאן ולא מעט, יש עוד דרך לעשות, בינתיים, קבלו את דור העתיד של הספורט הישראלי, “אלופים ואלופות כחול לבן” .

נגה הרן – הרב תחומי ע. חרוד

נגה הרן, כדורסלנית, 1.80 מטר בוגרת האקדמיה לכדורסל של גלבוע/מעיינות, שחקנית הרב תחומי עמק חרוד, משחקת בעמדת הסמול פורוורד. בשנת הלימודים תשפ”ג , כקפטנית נבחרת בית הספר, בגמר, הפסידה עם התיכון שלה לרוטברג רמה”ש.

נגה הרן (רום שקד)נגה הרן (רום שקד)

נגה שיחקה בנבחרת הנערות של ישראל במסגרת המכביה ה-21 ושיחקה בקבוצת הנשים הלאומית של גלבוע/מעיינות והיא רק בכתה י”א. בימים אלו, מגשימה חלום ומתחילה דרך חדשה בארצות הברית ומצטרפת לאוניברסיטת יוטה מליגת המכללות כשחקנית מן המניין בסגל.
 

אסף כהן – אורט מדעים ואומנויות נהריה

אסף, כדורסלן, 1.86 מטר, קפטן האקדמיה לכדורסל של תיכון אורט מדעים ואומנויות נהריה, שחקן מוביל בקבוצת הנוער-על של עירוני נהריה ושייך לסגל נבחרות ישראל בשנתיים האחרונות. בשנתו הראשונה בנבחרת בית הספר היה שחקן משמעותי בחמישייה ובשנה האחרונה הוביל את בית הספר להישג היסטורי של העפלה לאליפות הארצית בגליל.

אסף כהן (ארז עוזיר)אסף כהן (ארז עוזיר)

אסף שלום, המנהל המקצועי ופיזיולוג האקדמיה בבית הספר: “אסף הוא כשרון גדול. יש לו  עוד דרך לעבור ולהתפתח. אבל ללא ספק יש לו את הפוטנציאל להגיע לרמות הגבוהות. אנחנו בבית הספר מאוד מאמינים בו”.

מור מרטן – אורט יד ליבוביץ

מור, 1.85 מטר, כדורעפן, משחק בעמדת הקבלן, שחקן שמאלי ומאוד טכני. גדל במועדון מ.כ. נתניה. בוגר מגמת הכדורעף אורט שטקליס נתניה. מועדון הכדורעף “שטקליס נתניה” מועדון שמצליח בכל שנה להוציא שחקנים ושחקניות מוכשרים לליגות התיכוניים ולליגות העל של הכדורעף בישראל.

מור מרטן (ארז עוזיר)מור מרטן (ארז עוזיר)

בשנה הקודמת הצטיין מור בקבוצתו אורט יד ליבוביץ והביא אותה עד לשלב חצי הגמר. מור משחק בליגת העל בקבוצת מכבי אשדוד. שיחק במדי נבחרת הנערים של ישראל.

יערה ים – רוטברג רמת השרון

יערה, 1.70 מטר, תלמידית י”א, כדורסלנית בעמדת הגארדית. בשנת הלימודים הקודמת, תשפ”ג, כשהיא רק בכיתה י’, זכתה יערה עם קבוצתה רוטברג רמה”ש, באליפות התיכוניים כשהיא זוכה בתואר ה-MVP של משחק הגמר.

יערה ים (ארז עוזיר)יערה ים (ארז עוזיר)

יערה ים, תלמיד כיתה י”א, תהייה חלק מקבוצת רוטברג גם בתשפ”ד וללא ספק גם גורם משמעותי בקבוצה. יערה משחקת בא.ס רמת השרון ובנבחרת הקדטיות של ישראל המשתתפת בימים אלה באליפות אירופה (אוגוסט 23).
 

שירן אשכנזי – קציר חולון

שירן, כדוריידנית תלמידת כיתה י”ב בגימנסיה קציר חולון, גובה 1.70 משחקת בתפקיד: פינה. עברה את כל המסלול של שחקנית צעירה בבית הספר: מכיתת הספורט בכיתות ז’ – ט’, שיחקה בשנים הללו במסגרת המועדונים הבית ספריים ובשנה החולפת, בהיותה בכיתה י”א הייתה גורם משמעותי בזכייה של נבחרת התלמידות של הגימנסיה באליפות התיכונים של ליגת העל בכדוריד.

שירן אשכנזי (ארז עוזיר)שירן אשכנזי (ארז עוזיר)

שירן משחקת בנבחרת הנערות והעתודה של ישראל ובימים אלו במסגרת נבחרת העתודה, משתתפת באליפות אירופה (אוגוסט 23). השנה, במסגרת אליפות התיכונים תנסה שירן לזכות עם נבחרת התיכון שלה באליפות רצופה נוספת.

מעיין קרני – גלילי כפ”ס

מעיין קרני, כדורעפנית, תלמידת כיתה י”ב בתיכון גלילי כפ”ס, החלה את דרכה בתפקיד הקבלנית, אך בחטיבת ביניים, בהמלצת מאמנה עברה לתפקיד הליברו בו היא משחקת עד היום. מעיין, שכבר בגיל 15 וחצי הפכה לחלק מהקבוצה הבוגרת הפועל כפ”ס, שיחקה בנבחרת הנערות והנוער של ישראל ונחשבת לשחקנית עם פוטנציאל להיות שחקנית מובילה בנבחרת הבוגרת ובקבוצתה. בשנת הלימודים הבאה, תשפ”ד, מעיין תוביל את גלילי כפ”ס במסגרת אליפות התיכוניים כך היא מקווה עוד צעד קטן ואל הגביע.

מעיין קרני (ארז עוזיר)מעיין קרני (ארז עוזיר)

אלה הן דוגמאות בולטות לספורטאים/ות המבטיחים של דור העתיד בישראל. לשמחת כולנו, ראינו כיצד הספורט בישראל מתפתח ומשתפר, הספורט הייצוגי בנבחרות הצעירות בענפים רבים הגיע למקומות ראויים והישגים לא מבוטלים לא רק בענפי הכדור. הצעירים המבטיחים של היום יהיו גיבורי הספורט של המחר. אנחנו מצפים לראות את ההישגים המרשימים שיביאו לספורט הישראלי ולגאווה לאומית.

הכתבה ראשונה בסדרה - https://bit.ly/45keW1u
הכתבה השניה בסדרה - https://bit.ly/3smJgKb
הכתבה השלישית בסדרה - https://bit.ly/45Etzwd

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה