כמעט כל ענף אותו נסמן, לפחות באלו הענפים המשתתפים תחת פעילות של התאחדות הספורט לבתי הספר, נגלה לא מעט ספורטאים וספורטאיות מוכשרים ומוכשרות, שמובלים כבר כעת קבוצות בליגות הבכירות ואת הנבחרות הייצוגיות של ישראל. רבים ורבות מהספורטאים והספורטאיות, החלו את דרכם בחממות הספורט לצעירים בבתי הספר, החל משלב המועדונים הבית ספריים, דרך האליפויות המחוזיות והארציות ועד לאליפויות התיכוניים.

בשנה שחלפה, בסדרת כתבות על כוכבי הדור הבא, הכרנו את האתלט ואלוף העולם בלסינג אפריפה, את כדורסלן נבחרת העתודה יואב ברמן, את הילה קארש שחקנית בנבחרות ישראל בכדורסל, עידן טוקולמטי שחקן נבחרת העתודה בכדורגל, רוני נווה מרוטברג רמת השרון ועוד...כולם.ן בוגרי אליפויות התיכוניים ובתי הספר. אז רגע לפני שתחל שנת הלימודים תשפ”ד ולפני שהקבוצות ונבחרות בתי הספר יוצאות למסע השנתי בליגות התיכוניים ובנבחרות בתי הספר בואו להכיר את  הכוכבים והכוכבות החדשים “כחול לבן”, אלו שסיימו את הלימודים ואלו שימשיכו גם בשנה הבאה. החלק השלישי בסדרת הכתבות.

רומי טל – רוטברג רמת השרון

רומי בת ה 18, שחקנית כדוריד ב א.ס. רמת השרון, נחשבת לאחת משחקניות דור העתיד של הכדוריד הנשי בישראל. רומי, שחקנית נבחרת העתודה של ישראל, השתתפה במהלך חודש יולי השנה באליפות אירופה דרג ב׳ והגיעה עם הנבחרת למקום ה-6.

רומי טל (ארז עוזיר)רומי טל (ארז עוזיר)

רומי נבחרה פעמיים למצטיינת משחק במסגרת האליפות והשתתפה פרויקט העלית של האיגוד האירופאי RESPECT YOUR TALENT. בשנה החולפת, במסגרת אליפות התיכוניים בכדוריד, הובילה את רוטברג רמת השרון קבוצתה אל הגמר בו הפסידה את הגביע לגימנסיה קציר מחולון.
 

שי ליברמן – תיכון אביב רעננה

שי, בן 18, 1.98 מ’, שחקן כדורעף בעמדת הקבלן, החל למעשה את דרכו בספורט דווקא בשחייה..משם עבר אל הענף אותו העדיף, הכדורעף. שי שיחק בנבחרות של ישראל, הנוער, העתודה, בנבחרת האקדמיה לכדורעף של ישראל וכיום שחקן הנבחרת הבוגרת של ישראל, עולה לכיתה י”ב וישחק בשנת הלימודים הקרובה בתיכון אביב רעננה ויהיה מן הסתם פקטור רציני מאוד בנבחרת התיכון מרעננה.

שי ליברמן (מיכה בננו)שי ליברמן (מיכה בננו)

ליברמן זכה בשנה שעברה באליפות ליגת על נוער עם מכבי רעננה ובתואר מצטיין העונה. מסומן כהבטחה גדולה לענף הכדורעף, על אף גילו הצעיר יש לו ניסיון רב במגרש של הגדולים.
 

מונירה יאסין – שפרעם, תיכון “מר אליאס” אעבלין

מונירה, בת 17, רוכבת אופני הרים החלה את דרכה בספורט דווקא בענף הכדורעף. אחרי המעבר לאופניים התגלה הכישרון הטבעי שלה. מונירה השתתפה בכמה אליפויות ארציות במסגרת מועדוני הספורט הבית ספריים, היא תלמידה מחוננת ולגאוותה וגאוות המגזר הערבי, היא תייצג את ישראל באליפות העולם ברכיבה המתקיימת בימים אלו (אוגוסט 2023) באדינבורו סקוטלנד.

מונירה יאסין (ארכיון פרטי)מונירה יאסין (ארכיון פרטי)

יאסין היא הערבייה הראשונה בענף האופניים המשתתפת באליפות עולם. יאסין נחשבת לספורטאית עם פוטנציאל להשתתף באולימפיאדת 2028 בלוס אנג’לס.
 

עידו ארצי – אורט ק. ביאליק

עידו בן ה-18, הוא שוערה של הפועל נוף הגליל מהליגה הלאומית. השוער המחונן, נכנס אל בין הקורות של נוף הגליל בסוף העונה שעברה והיה מהגורמים העיקריים להישארותה בליגה הלאומית.

עידו ארצי (ארז עוזיר)עידו ארצי (ארז עוזיר)

ארצי, מקרית ביאליק, הוביל את נבחרת אורט מעירו, שעשתה היסטוריה עם זכייה באליפות הארצית לשנת הלימודים תשפ”ג אחרי ניצחון בגמר 2:0 על תיכון גולדה מפ”ת. עידו נחשב לשוער ברמה גבוהה, מפוקס במטרותיו המקצועיות ובעיקר צנוע וממושמע. אין ספק שאם ימשיך את קו ההשתפרות שלו יגיע להיות שוער מוביל בכדורגל הישראלי בשנים הבאות.

יואב ויטלם – עירוני א’ מודיעין

יואב, כדורסלן בעמדת הגארד, בן 18, 1.83 מטר, שיחק בשנת הלימודים הקודמת במסגרת תיכון עירוני א’ במודיעין. יואב, שחקן נבחרת הנוער של ישראל, השתתף בקייץ באליפות אירופה בסרביה והיה אחד השחקנים הדומיננטיים בנבחרת שסיימה את הטורניר במקום השישי .

יואב ויטלם (ארז עוזיר)יואב ויטלם (ארז עוזיר)

יואב, שרגע לפני האליפות חתם בקבוצת הפועל באר שבע, נחשב לשחקן לוחם, חוטף טוב ורכז מוכשר. במסגרת אליפות התיכוניים, שיחק כאמור בתיכון עירוני א’ במודיעין וסיימה את הבית שלה במקום האחרון. בשלב ההישרדות הבטיחה מודיעין את מקומה גם בעונת תשפ”ד.
 

עידו פרץ – מועדון בית ספרי ארן ק.שרת חולון

עידו פרץ,בן 18, אתלט, בוגר המועדון הבית ספרי ארן ק.שרת חולון, זכה במדליית כסף באולימפיאדת הנוער האירופאית בריצת 100 מטר ובמקום שלישי באליפות ישראל לבוגרים באותה ריצה. עידו הוא אלוף ישראל לקדטים בריצות ל 100 מטר ו 200 מטר.

עידו פרץ (ארז עוזיר)עידו פרץ (ארז עוזיר)

עידו נחשב לאתלט דור העתיד של הענף בישראל בריצות הקצרות ומייצג בימים אלו (אוגוסט 2023) את נבחרת ישראל באליפות אירופה לנוער בירושלים. ​​​​​במסגרת אליפות בתי הספר לקראת טורניר ה-ISF, זכה עידו במקום הראשון בריצת 100 מ’ בתוצאה מרשימה של 10.76 שנ’.

אלה הן דוגמאות בולטות לספורטאים/ות המבטיחים של דור העתיד בישראל. לשמחת כולנו, ראינו כיצד הספורט בישראל מתפתח ומשתפר, הספורט הייצוגי בנבחרות הצעירות בענפים רבים הגיע למקומות ראויים והישגים לא מבוטלים לא רק בענפי הכדור. הצעירים המבטיחים של היום יהיו גיבורי הספורט של המחר. אנחנו מצפים לראות את ההישגים המרשימים שיביאו לספורט הישראלי ולגאווה לאומית.

החלק השלישי במסגרת פרויקט “כוכבים וכוכבות כחול לבן”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה