נבחרת ישראל תעלה הערב (ראשון, 19:00) על הפרקט בקופר שבסלובניה למפגש מול הנבחרת המקומית במשחק שיסגור את חלון הנבחרות הראשון במוקדמות יורובאסקט 2025 שייערך בפינלנד, קפריסין פולין ולטביה. שתי הנבחרות מגיעות למשחק הערב לאחר שניצחו במשחק הקודם – ישראל את פורטוגל וסלובניה את אוקראינה והמנצחת בין השתיים תיתן לעצמה מקדמה לא רעה בכלל בהינתן בכך שיישאר עוד ארבעה משחקים בסך הכל בקופה. 

"נבחרת סלובניה משחקת עם 9 שחקנים מגביע העולם" אמר טילן ימאניק מ-RTV Slovenija בפתח דבריו, רק שההמשכיות המרשימה כמובן שחסרה את גולת הכותרת והיא לוקה דונצ'יץ' ועדין מדובר בנבחרת די מסוכנת. כן היא לא נוצצת כבעבר וחסרים בה חלק מהשמות שכיכבו על הפרקט באיסטנבול בדרך לזכייה באליפות אירופה ששוחקה ב-2017, אך עדיין אותה זכייה עשתה את שלה, בינתיים במוקדמות ליורובאסקט הקרוב קלמן פרפליץ' ששיחק אז באותו יורובאסקט מפורסם מככב בסגל הנוכחי ובסלובניה מבהירים "בקבוצה הזו הדברים תלויים במספר שחקנים".

פרפליץ' הוא כאמור הראשון והסיבה לכך לא טמונה ב-30 הנקודות שהמטיר על האוקראינים, כי אם בתשעת האסיסטים שמסר. למשחק הראשון בחלון נבחרתו של אלכסנדר סקוליץ' הגיעה ללא אלכסיי ניקוליץ' פצוע, ז'יגה סמאר אייש את העמדה ומי שהצטרף לעמדה מטבע הדברים היה כאמור פרפליץ'. המחצית הראשונה של הסלובנים לא הייתה טובה ובסלובניה מספרים כי הגארד פשוט לקח את המושכות  והרחיבו: "הוא יכול לשחק ביעילות בעמדת הרכז, כך שהם הפכו את התוצאה והמחצית השנייה הייתה טובה הרבה יותר במיוחד בהגנה הם היו אגרסיביים הרבה יותר ואז הם גם מצאו את השטף שלהם בהתקפה ובסופו של דבר הניצחון היה די קל".

ים מדר לשלוש נקודות (האתר הרשמי של היורובאסקט)ים מדר לשלוש נקודות (האתר הרשמי של היורובאסקט)

הסגל הנוכחי הגיע לחלון עם תהיות: "זה מפתיע שמהמאמן לא זימן את זוראן דראגיץ' שיש לו ניסיון רב ואת גרגור גלאס ששיחק טוב במדים הלאומיים בעבר. הסגל לא עמוק, אין מספיק שחקנים איכותיים כדי לשחק ברמות האלו ולכן זה מפתיע שהמאמן לא זימן את זוראן דראגיץ', שאמנם לא נמצא בעונה טובה, אבל יש לו הרבה ניסיון שזה דבר חשוב מאוד בחלונות האלו". העבר אגב עדיין רודף את הסלובנים כפי שחושף ימאניק. "בסלובניה מ-2017 כולם תמיד, מעיתונאים דרך המדיה והאוהדים, מצפים לניצחונות ועכשיו כשיש את לוקה דונצ'יץ' שהוא אחד השחקנים הכי טובים בעולם צריך להיות קונטנדרים למדליה בכל טורניר שבו משחקים”.

המשחק הנהדר של פרפליץ' כמו גם של יאקה בלאז'יץ' לא הפתיע, בכל זאת כפי שמספרים שם חלק מהשחקנים לא בדיוק זוכים לדקות משחק העונה בקבוצותיהם והדבר הוביל למחצית ראשונה לא טובה מול אוקראינה, המחצית השנייה הייתה טובה הרבה יותר וכללה שטף התקפי, אך ימאניק, שמעריך כי ניקוליץ' ישחק הערב, מספר על הציפיות מהחלון הנוכחי. "כמובן שמצפים לשני ניצחונות בחלון הזה, אבל כל השחקנים חוזרים על כך שלישראל קבוצה טובה יותר מאוקראינה. יש יותר איכות אינדיבידואלית, הם טובים יותר כקבוצה ומשחקים מהר מאוד עם המון התקפות מעבר". ימאניק מסכם לגבי המפגש הערב באשר למה סלובניה צריכה לעשות: "הם יודעים שהם צריכים לעשות עבודה טובה יותר בהגנה במיוחד מההתחלה ולהיות סולידיים 40 דקות ולא עם עליות וירידות רבות כמו שהיה מול אוקראינה". 

תומר גינת חודר (האתר הרשמי של היורובאסקט)תומר גינת חודר (האתר הרשמי של היורובאסקט)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה