המחזור ה-25 בליגת ווינר סל המשיך היום (שישי) כשהפועל תל אביב ספגה הפסד מפתיע וצורם 84:78 אצל הפועל עפולה. בזמן שהמאמן החדש שמונה במהלך השבוע, סטפאנוס דדאס, רק צפה מהאולם, המשבר האדום המשיך להחריף עם הפסד שני ברציפות ושלישי בארבעת משחקי הליגה האחרונים. 

המשחק נפתח באופן צמוד ביותר והמארחת סיימה את הרבע הראשון עם הובלה דחוקה 21:22 על חודה של נקודה. ברבע השני האדומים התעוררו והפכו ועל סף הירידה לפסקה גם הצליחו לעלות ליתרון דו ספרתי ראשון 36:46.

ברבע השלישי היה נדמה כי הכל ממשיך לפי התכנית עבור התל אביביים שהמשיכו להוליך, אך ריצת 1:10 מוחצת של הצפוניים לקראת סיומו הורידה את התוצאה לפיגור נקודה בלבד. הרבע הרביעי היה המשך ישיר של סיומו של הקודם, עפולה המשיכה לשלוט בעיקר בזכות יכולת אדירה של ג’סטין בריגס ובסיום המשחק הצליחה להשיג ניצחון מפתיע מאוד 78:84.

תומר גינת מחפש עזרה (עמרי שטיין)תומר גינת מחפש עזרה (עמרי שטיין)
איש המשחק, ג'סטין בריגס בעננים (עמרי שטיין)איש המשחק, ג'סטין בריגס בעננים (עמרי שטיין)

בעקבות התוצאה, נדמה כי לדדאס יש המון עבודה בהפועל ת”א, שנותרה נכון לעכשיו במקום השני בטבלה רק בזכות הפרש סלים, שכן היא נמצאת בשוויון במאזן עם עירוני רמת גן השלישית, לה הפסידה ב-13 במחזור שעבר, אך ניצחה ב-13 מוקדם יותר העונה. 

יש לו המון עבודה, סטפאנוס דדאס (עמרי שטיין)יש לו המון עבודה, סטפאנוס דדאס (עמרי שטיין)
עידן זלמנסון לא מרוצה מהמצב (עמרי שטיין)עידן זלמנסון לא מרוצה מהמצב (עמרי שטיין)

לאדומים נותר סיכוי כמעט בלתי אפשרי להצליח לטפס לפסגה עד סיום העונה הסדירה ולעקוף את יריבתם העירונית. מנגד, המנצחת קוטעת רצף של ארבעה הפסדי ליגה רצופים וחוזרת למקום השמיני בטבלה בזכות הופעה מלאת תעוזה ולב.

בר טימור מרוסק (עמרי שטיין)בר טימור מרוסק (עמרי שטיין)
מרסלוס ארלינגטון שמח (עמרי שטיין)מרסלוס ארלינגטון שמח (עמרי שטיין)

קלעו להפועל עפולה: ג’סטין בריגס 20 נקודות, לוקאס גולדנברג 15 נק’, תומר אסייג 11 נק’, מרסלוס ארלינגטון 9 נק’, נועם אביבי, קמרון שלטון וקסיוס סטנלי 7 נק’ כ”א וספנסר וייס ומוריאל לוטאטי 4 נק’.

קלעו להפועל תל אביב: תומר גינת 22 נקודות, עידן זלמנסון 15 נק’, בריאן אנגולה 13 נק’, בר טימור 12 נק’, דאסטי האנאס 10 נק’, אקסבייר מנפורד 5 נק’ וקייל אלכסנדר עם נקודה אחת.

דאסטי האנאס מתוסכל (עמרי שטיין)דאסטי האנאס מתוסכל (עמרי שטיין)
שברה את הרצף: עפולה מנצחת את הפועל ת"א

רבע ראשון: 21:22 לעפולה

חמישיית הפועל עפולה: קסיוס סטנלי, ספנסר וייס, קמרון שלטון, מרסלוס ארלינגטון וג’סטין בריגס.

חמישיית הפועל תל אביב: אקסבייר מנפורד, בר טימור, קייל אלכסנדר, בריאן אנגולה ותומר גינת.

סטנלי סחט עבירה ממנפורד ודייק פעמיים מהקו, סל של בריגס הגדיל ל-0:4 למארחת. טימור עם סל ועבירה דייק גם כן מהעונשין פעם את והוריד ל-4:3, גינת הפך ל-4:5 לטובת האדומים. ארלינגטון הפך שוב, אך אלכסנדר השווה מהקו ל-6:6 לפני שבריגס וגינת החליפו סלים בדרך ל-8:8. שלטון העלה את עפולה ל-8:9, גינת הפך ל-9:10, גולדנברג המשיך בנדנדה עם לייאפ שנתן 10:11 למארחת. גינת המשיך ביכולת הטובה, אך אביבי השאיר את היתרון אצל הקבוצה הביתית עם 12:14. זלמנסון השווה שוב, לוטאטי קלע מנגד, אך טימור וזלמנסון הוסיפו בדרך ליתרון 16:17 אדום. מנפורד השאיר את היתרון אצל האורחת עם 19:20, אחת של זלמנסון מהקו לא עזרה מול שלשה של אסייג שהורידה את עפולה מהרבע ביתרון 21:22.

הגיע לצפות, הבכורה ברביעי. סטפאנוס דדאס (עמרי שטיין)הגיע לצפות, הבכורה ברביעי. סטפאנוס דדאס (עמרי שטיין)
קסיוס סטנלי שומר על בריאן אנגולה (עמרי שטיין)קסיוס סטנלי שומר על בריאן אנגולה (עמרי שטיין)
אקסבייר מנפורד (עמרי שטיין)אקסבייר מנפורד (עמרי שטיין)
תומר אסייג מרוצה (עמרי שטיין)תומר אסייג מרוצה (עמרי שטיין)

רבע שני: 36:46 להפועל תל אביב

הפועל ת”א הפכה ל-22:26 בזכות סל של מנפורד ועוד שלשה מצוינת של האנאס. לאחר יותר מדקה ללא סל, שלטון קלע ארבע נקודות רצופות והשווה ל-26:26, לדרר ביקש לדבר עם חניכיו מיד לאחר מכן. האנאס עלה חם לאחר פסק הזמן, דייק ארבע פעמים מהעונשין בטווח של חצי דקה והעלה את התל אביביים ל-26:31. אביבי קלע שלשה, שנענתה מיד בשני סלים של גינת וטימור שהגדילו ליתרון שש ב-29:35. לאחר כמעט שתי דקות ללא סל, אביבי דייק פעם אחת מהקו, אך טימור ענה במיידית עם השלשה הראשונה שלו במשחק והגדיל את היתרון לשמונה ב-30:38 אדום. גולדנברג ולוטאטי צמצמו ל-38:34 בלבד, אך זלמנסון הגדיל ל-34:41 עם סל ועבירה לקבוצה האורחת. גינת הגדיל את מאזנו ונתן יתרון שיא של תשע, וייס הגיב לו מהר, אך טימור אמר את המילה האחרונה ששמר על 36:45. זלמנסון קלע אחת מהעונשין והגדיל ליתרון עשר ב-36:46 אדום בסיום המחצית.

עידן זלמנסון מתקשה (עמרי שטיין)עידן זלמנסון מתקשה (עמרי שטיין)
קמרון שלטון חוגג (עמרי שטיין)קמרון שלטון חוגג (עמרי שטיין)
בריאן אנגולה ודאסטי האנאס מרוצים (עמרי שטיין)בריאן אנגולה ודאסטי האנאס מרוצים (עמרי שטיין)
בר טימור ולוקאס גולדנברג (עמרי שטיין)בר טימור ולוקאס גולדנברג (עמרי שטיין)

רבע שלישי: 60:61 להפועל ת”א

סטנלי, בריגס וארלינגטון הורידו את הפיגור לשלוש נקודות בלבד בזכות ריצת 0:7 שקבעה 46:43 והורידה את הפועל ת”א לפסק זמן. ארלינגטון המשיך לצמצם עם אחת מהקו, אך אנגולה דייק פעמיים גם הוא והעלה את האדומים ל-44:48. גינת סחט עבירה רביעית של בריגס שירד לספסל, הראשון ניגש לעונשין, החטיא אחת וקלע אחת וקבע יתרון 44:49. שלטון סחט עבירה וקלע פעמיים, גינת ענה עם לייאפ והוסיף עוד סל בדרך ל-46:53, שלשה של אנגולה החזירה לאדומים יתרון דו ספרתי ב-46:56. סטנלי קלע וצמצם לפיגור שמונה אבל גינת לא התבלבל, המשיך ביכולת האדירה והחזיר ל-48:58, גולדנברג וזלמנסון החליפו סלים בדרך ל-50:60. סל של ארלינגטון החל ריצת 1:10 אדירה לקבוצה הביתית והורידה את הקבוצות במרחק נקודה בלבד, 60:61 להפועל ת”א בסיומו של הרבע.

בריאן אנגולה (עמרי שטיין)בריאן אנגולה (עמרי שטיין)
תומר גינת שומר על הכדור (עמרי שטיין)תומר גינת שומר על הכדור (עמרי שטיין)
קייל אלכסנדר (עמרי שטיין)קייל אלכסנדר (עמרי שטיין)

רבע רביעי: 78:84 להפועל עפולה

ארלינגטון השלים את המהפך של המארחת עם פתיחת הרבע ב-61:62, המארחת המשיכה משם והשלימה ריצת 2:10 כל הדרך להובלה בשש עם 62:70. אנגולה קלע שש נקודות רצופות כשבתווך בריגס המשיך ביכולת האדירה, קבוצתו עדיין הוליכה 68:72. ההצגה של בריגס המשיכה, הוא ואסייג השלימו ריצת 2:6 ונתנו הובלה בשמונה 70:78 למארחת. אנגולה קלע מהקו פעמיים, אך לא היה נראה כי מי משחקני האדומים מצליחים להתעלות כשאסייג שמר על יתרון שמונה הנקודות ב-72:80. זלמנסון קלע, גולדנברג הגיב לו עם שתי זריקות מדויקות נוספות מהעונשין, גינת קלע גם כן, אין בעיה, גולדנברג דייק שוב מהעונשין ונתן 76:84 לעפולה 11 שניות לסיום. זלמנסון הצליח עוד להגיב בסל, אך זה כמובן לא עזר, הפועל עפולה ניצחה 78:84 מפתיע מאוד את הפועל תל אביב.

ג'סטין בריגס (עמרי שטיין)ג'סטין בריגס (עמרי שטיין)
בר טימור מתוסכל (עמרי שטיין)בר טימור מתוסכל (עמרי שטיין)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה