עתירת הפועל חיפה לבית הדין העליון של איגוד הכדורסל לדחיית המשחק מול עירוני נס ציונה היום (רביעי) נדחתה, והמשחק יתקיים כרגיל. מלבד זאת, המועדון שלח אמש מכתב ליו"ר מנהלת הליגה בכדורסל, ארי שטינברג, בבקשה לדחות המשחק בגלל "אי שוויוניות בהחלטות האקזקוטיבה".

במכתב של היו"ר יובל רוסמן, כתב בין השאר יו"ר הפועל חיפה: "נדהמתי בשעות האחרונות לגלות כי מנהלת הליגה בראשה אתה עומד אישרה למכבי ת"א דחיית משחק ליגה נגד נס ציונה, וזאת בניגוד גמור להחלטות האקזקוטיבה שהתקבלו בנושא זה בישיבה מה-19.11.23, בה  גם אתה היית נוכח. בסעיף 3 נקבע כי "כל קבוצה תהיה רשאית פעם אחת בלבד לבקש הזזה של משחק אחד בלבד. בלבד שהבקשה תועבר לכל הפחות שבעה ימים מראש".

עוד הוסיף יו"ר הפועל חיפה: "מכבי ת"א עדיין לא שיחקה בליגת העל, ומחזור הפתיחה שלה אמור היה להיות מול הפועל אילת, אולם משחק זה נדחה לבקשת מכבי ת"א, כך שלא ברור כיצד קיבלה אישור לדחות משחק שני ברציפות מבלי ששיחקה ולו משחק אחד?"

עוד הוסיף יו"ר הפועל חיפה: "מדובר בחריגה קשה מההחלטות של המנהלת, ויוצאת מצב של איפה ואיפה בין הקבוצות. על כל אלה ועוד, אני פונה אליך בבקשה אחרונה לדחות את המשחק מחר למועד אחר, ולמנוע פארסה עוד יותר גדולה מה-100:39  בליגת העל נשים בין עירוני ר"ג לאס"א ירושלים".

ההחלטה בעתירת הפועל חיפה

באיגוד הכדורסל שיתפו את תגובתה של נס ציונה: “נס ציונה מתנגדת לבקשה לדחייה נוספת של המשחק משום שהבקשה אינה עולה בקנה אחד עם החלטת המנהלת. החלטת המנהלת מקיימת שיווין בין הקבוצות. העתרות לבקשת הפועל חיפה תגרום לחוסר שוויון ותגרור פניות של קבוצות נוספות עד כדי סיכול ההחלטה לקיים את המשחקים. נסיבות המלחמה יצרו קשיים לכל הקבוצות. כולן עשו מאמץ ככל יכולתן להתגבר עליהם. אם הדבר לא צלח ביד העותרת אין לה אלא להלין על עצמה”.

על פי החלטת העתירה: “מוצאה של העתירה בהחלטה שקיבלה מנהלת ליגת העל בדבר מועד פתיחת משחקי הליגה (שנדחה עקב המלחמה). החלטת המנהלת היא החלטה ניהולית – מקצועית שמעיקרה אינו דין שתהא בה התערבות של בית הדין אם לא נפלו בה טעמי פסלות מנהלית שאיגוד הכדורסל כגוף דו מהותי מחויב בהם גם בהקשר לפעולת המנהלת”.

“העותרת לא טענה לפגם שנפל בהחלטה או בדרך יישומה. למעלה מכאן צוינה העובדה שהועבר לבית הדין העתק של פנייה של העותרת אל יו"ר המנהלת בהקשר ליישום ההחלטה ביחס למכבי תל אביב. העותרת לא ביקשה להוסיף טענה בהקשר זה לעתירתה ואין לבית הדין כל ידיעה על המענה שניתן, אם ניתן ועל שייכות עניין מכבי תל אביב לעתירה זו”. 

“לפי שלא נמצא פגם בהחלטה ולפי שהמנהלת פעלה בעניין הפועל חיפה בדיוק לפי הכללים שנקבעו בהחלטה לא נמצא פגם או פסול בסירוב המנהלת להיעתר לפניית העותרת. אין מקום לדחיית המשחק גם על בסיס טענת העותרת לקשיים אובייקטיביים שנוצרו על רקע המלחמה ועל רקע "מכת פציעות" חריגה. קשיי המלחמה אינם נחלתה הבלעדית של העותרת. הם נשקלו בתהליך קבלת ההחלטה. קבלת ההחלטה משקפת את האיזון שהמנהלת אחזה בו (ההרשאה לבקש דחייה אחת בלבד של משחק אחד בפרק זמן מוגבל). "מכת פציעות" (שהיקפה כלל לא הוסבר בעתירה) אינה סיבה מספקת לדחיית משחקים”, סיכמו.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה