בעוד כשבועיים ב-2.5.24, יוכרז רשמית עמוס פרישמן כיו"ר איגוד הכדורסל לאחר שהפועל ומכבי הציגו השבוע רשימה משותפת אחת עם הסכמות לקראת הבחירות להנהלת איגוד הכדורסל. פרישמן אמור להביא רוח חדשה לאיגוד הכדורסל, עם שינויים גדלים ושקיפות.

בינתיים, אפשר לספר כי לקראת הבחירות היו שיחות עם דני קליין, יו"ר הפועל ירושלים לשעבר. קליין הציע לפרישמן ‘בוא נעשה רוטציה בתפקיד היו"ר’, ופרישמן אמר לו יפה, ‘לא תודה’. קליין לבסוף גם לא נכנס כחבר בהנהלת איגוד הכדורסל.

מי שכן נכנס לראשונה להנהלת האיגוד הוא גל מקל, השותף של מתן אדלסון בהפועל ירושלים. עוד שם מעניין שנכנסת לראשונה להנהלת איגוד הכדורסל היא אסנת אלרואי, מזכירת מפעל הפיס ולמעשה אחת הדמויות החזקות במפעל הפיס.

גל מקל (אורן בן חקון)גל מקל (אורן בן חקון)

כמובן שיו"ר מכבי ת"א שמעון מזרחי ממשיך להיות חבר הנהלה, יחד עם יו"ר בני הרצליה, אלדד אקוניס, יו"ר נס ציונה יניב מזרחי יחד עם יובל רוסמן יו"ר הפועל חיפה, כנרת צדף מנכ"לית מרכז הפועל ואחת הדמויות הדומיננטיות יחד עם נאור גלילי, מנכ"ל מרכז מכבי ישראל, שהוא לא פחות משפיע, הם בנו יחד את רשימת התמיכה בפרישמן.

הרשימה המלאה:

עמוס פרישמן, שמעון מזרחי, אורה גלזר, אלי רבי, ירון אביב, אורי אשכנזי, גלית מוסאי, סיגל אולפינר, טלי קריאף, נאור גלילי, אילן בק, תומר ברזילי, רועי שרוני, ערן טסל, מנחם וידהורן, ניסים רון, נטע אבוגוב, אלדד אקוניס, יניב מזרחי, גל מקל, רון סקיטל, קארין אגסי, אסנת אלרואי, כנרת צדף, איריס ועקנין, יוסי מלכה, ניסים אטרקצי, יובל רוסמן, זאהי בראנסי.

שמעון מזרחי (עמרי שטיין)שמעון מזרחי (עמרי שטיין)

דני קליין, רצית לחזור לכדורסל, הצעת לעמוס פרישמן לעשות רוטציה בתפקיד יו"ר איגוד הכדורסל, הוא דחה, רוצה קדנציה מלאה כיו"ר, ואתה גם לא ברשימת הפועל להנהלת האיגוד. מה קורה איתך?
"הפועל בחרו מועמד ראוי, כנראה שבחרו אותו לפני שהגעתי. כשאני הגעתי אמרתי ‘אם אני בא, אני רוצה משהו משמעותי’. חבר הנהלה לא רלוונטי לגביי. אני אפילו לא יודע מי ברשימה, בטוח שהם אנשים טובים ומאחל להם הצלחה. הייתי 15-16 שנה מו"מ יו"ר איגוד הכדורסל, עברתי משהו בחיים שלי, אם אני בא, אני רוצה לתרום. לאכול בורקס תפוחי עץ ברוך השם יש לי בבית”.

היית יכול לתרום?
"אני לא אעיד על עצמי, זה מה שיצא, מכבד את מה שהחליטו. אנחנו בסוף אוהבי כדורסל ורוצים את טובת הכדורסל לפני הכל. ואם אלא האנשים אני מאחל להם בהצלחה".

אתה רואה את עצמך חוזר בעתיד לפעילות בכדורסל?
"כיוון שאיגוד הכדורסל הוא גוף שיש בו כל מיני רבדים של הנהלה, של יושבי ראש ומנהלת, ביום שיחליטו שאני יכול לתרום ויתאים לי באהבה. מעולם לא הפסקתי לאהוב כדורסל, מעולם לא הפסקתי לעזור שביקשו ממני. זה משהו שכמו שעלה זה גם ירד".

ובמנהלת בעתיד אתה רואה את עצמך משתלב?
"לא, לא. אין לי שום עניין במנהלת, יש שם אנשים טובים. אם המנהלת והאיגוד ילמדו לעבוד ביחד יטיב לכולם".

הגעת להישגים גדולים בתקופה שלך בהפועל ירושלים, ואתה רואה כעת את המאבק המשולש שנכנס כסף בין מכבי ת"א להפועל ת"א עם עופר ינאי והפועל ירושלים עם מתן אדלסון?
"אני רואה את הדברים בפרספקטיבה קצת שונה ולאורך זמן. לקבוצה עונה טובה זה יפה וכיף לאוהדים, אבל כולם יודעים גם במכבי, גם בהפועל ת"א כדורגל וכדורסל, שיודעים עליות וירידות, וגם הפועל ירושלים שידעה לא מעט בעלים מאז שאורי מנצור ואני עזבנו, שבסוף המבחן הוא לאורך שנים. אם  במכבי ימשכו לתת את הטון ויהיו כמו שהם היום, ועופר ינאי שהוא אדם ראוי ימשיך וישקיע ומתן יישאר בירושלים, אז נראה לי שיש עתיד טוב ומאחל ליום שייכנסו עוד אנשים פרטיים לעסק, שהכדורסל יעלה כיתה ויהיו עוד קבוצות באירופה עם אצטדיונים חדשים, ושר ספורט שמאוד עוזר. הכדורסל מאוד מתרומם וטוב שכך".  

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה