אכזבה במכבי תל אביב לאחר ההפסד אמש (חמישי) 92:82 לבסקוניה במסגרת המחזור ה-25 של היורוליג. לראשונה העונה הצהובים סגרו שבוע משחקים כפול ללא ניצחון, כשההגנה שוב לא הגיעה ובסיבוב השני לבינתיים סופגת יותר מאשר בסיבוב הראשון. מכבי תחזור לארץ ומחר ב-19:15 תתארח בהיכל הטוטו למפגש מול הפועל חולון במסגרת ליגת ווינר. 

בודד במערכה

במועדון מבינים כי ההתפרצות של ווייד בולדווין לעבר השופט עם סיום המשחק יכולה להוביל להרחקה ומבהירים: “הוא לא צריך להגיב כך”. במועדון מוסיפים כי הדבר נובע מהרצון של הגארד המוכשר לנצח ואתמול היה נראה כי הוא הגיע בודד למערכה, לפחות בכל הנוגע לצד ההתקפי. ההפסד היה כפול, היות ובשובר שוויון ראש בראש לבאסקים יש יתרון על הצהובים שבמקום להיצמד למאבק על המקום השישי מדורגים כעת, ערב חציו השני של המחזור ה-25, במקום העשירי בטבלת הליגה השנייה בטיבה בעולם. 

“בסופו של דבר ווייד היה מה שהיה לנו להציע במשחק הזה וזה לא מספיק. היינו צריכים לפחות או את בונזי קולסון או את לורנזו בראון”, הוסיפו בסביבת הקבוצה וציינו כי אין להם טענות לשניים: “בטח לא אחרי מה שהם עשו העונה ולא עם הגב של לורנזו, אבל כדי לנצח בוויטוריה צריך יותר משחקן אחד, גם בפנים לא ניצחנו”. אתמול אפשר היה לומר כי לא טוב היות הבולדווין לבדו, המשפט נכון אגב לא רק לגבי הגארד, הרי כבר היו משחקים שרק אחד מהשלושה (או מהשניים) הגיע למשחק, אך המשחק אתמול לא היה רק בסימן יכולת אישית, כי אם בסימן הגנה או נכון יותר לומר היעדר הגנה ולא בפעם הראשונה.

אנטוניוס קליבלנד מנסה לעצור את הבאסקים (באדיבות בסקוניה)אנטוניוס קליבלנד מנסה לעצור את הבאסקים (באדיבות בסקוניה)

משחקי הגנה

“כדי לנצח בוויטוריה צריכים להיות מרוכזים ולא לספוג 54 נקודות במחצית כמו שקרה לנו יותר מדי פעמים העונה”, אמרו בסביבת הקבוצה, שם יודעים היטב היכן טמונה הבעיה העונה. בלא מעט משחקים ההגנה פשוט לא הגיעה, ההתקפה הצהובה נהדרת ושוטפת והיו משחקים בהם מכבי ניצחה דרך ההגנה, אך כאמור היה גם מספר רב של פעמים בהם בהפסקה לוח התוצאות הראה כ-50 נקודות ויותר לזכות היריבה. “היו להם מבטים יחסית פנויים. ידענו שצריך לעצור את הקו האחורי שלהם ששם יותר מדי נקודות, גם וניה מרינקוביץ’ ובעיקר מרקוס הווארד במחצית הראשונה”.

“המשחק הזה כבר מים מתחת לגשר למרות שאפשר היה לעשות יותר. חבל, יכולנו לעשות מזה יותר, צריך יותר שחקנים בהגנה ומשמעת הגנתית הרבה יותר טובה. לעצור את היריבה זו עבודה קבוצתית, בטח מתחת ל-50 נקודות ובהרכב שהם היו, בטח שהיה אפשר לעשות את זה”. האכזבה במועדון לאחר ההפסד ברורה ומובנת, בסקוניה של העונה מסוכנת אך אתמול היא הגיעה לא בהרכב מלא והדבר הוסיף כמובן לתחושות. הצהובים, בטח שבכל הנוגע לכישרון ולמצב בטבלה, היו חייבים לנצח את המשחק שסיבך אותם בסופו של דבר. 

שבועות כפולים כבר הביאו לתוצאות מפתיעות בעונה הנוכחית וכשם שקרה גם בעונות קודמות, רק שהשבוע הנוכחי, שהוא גם למעשה שבוע המשחקים הכפול הלפני אחרון של עונת 2023/24, הביא עימו גם את ריאל מדריד שעמוקה יותר, מוכשרת יותר, פיזית יותר והעובדה שהמשחק התפתח בדרך שבה התפתח לא בדיוק תרמה למחזור הנוכחי, שבסיומו סיכמו אצל אלופת המדינה שמסתכלים קדימה: “שום דבר לא גמור העונה הזו, מרימים את הראש, יש לנו את אנדולו אפס בשבוע הבא ועוד לפני את חולון”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה