העונה המאוד לא יציבה של מכבי תל אביב המשיכה גם הערב (חמישי) – האלופה הישראלית סגרה שבוע ספרדי כפול בצורה רעה עם הפסד שני, הפעם אחרי שנוצחה 92:82 בפרננדו בואסה ארנה מול באסקוניה, שרחוקה מלהיות מאריות היורוליג, אך ניצלה את האין-הגנה שהצהובים מפגינים ברוב שלבי העונה, וכמובן גם היום בספרד.

אם ההפסד במדריד מול ריאל החזקה עוד התקבל בהבנה אחרי פייט רציני של האלופה מישראל, ההפסד הזה כבר סיבך משמעותית את עודד קטש וחניכיו במאבקי המיקום על המקום בפלייאוף או לפחות בפליי-אין. בעקבות ההפסד, הצהובים כבר ירדו למאזן של 13 ניצחונות מול 12 הפסדים.

סיפור המשחק? איך לא, שוב ההגנה. מכבי דווקא פתחה טוב, אך עם רבע שני נוראי ושלישי לא פחות, מכבי ספגה נקודות כמעט מכל בלטה ובאין מפריע. מלבד ווייד בולדווין (25 נקודות), שהגיע בעיקר למחצית הראשונה, השחקנים היו חסרי ביטחון ואבודים על הפרקט בבאסקוניה, שמצדה קיבלה את מרקוס הווארד במשחק מצוין עם 26 נקודות ושינוי המומנטום הגדול ברבע השני.

אנטוניוס קליבלנד מנסה לעצור את הבאסקים (באדיבות באסקוניה)אנטוניוס קליבלנד מנסה לעצור את הבאסקים (באדיבות באסקוניה)

אחרי הופעה נוראית שלו במדריד, לורנזו בראון, מי שאמור לקחת את הקבוצה על הגב, שוב נראה לא טוב גם בהפסד הערב מול הבאסקים, שמצדם עלו למאזן חיובי וזהה לזה של מכבי. אגב, ‘כמיטב המסורת’ דגלי פלסטין רבים היו ביציעי הקבוצה המנצחת. גם מבחינת הראש בראש מול הבאסקים מכבי בבעיה גדולה, ניצחה ב-8 נקודות במפגש הראשון, אך הפסידה הפעם ב-10 נקודות.

בכל אופן, כבר בשבת הקרובה מכבי תנסה להתאושש במעט בזירה המקומית, אך הפועל חולון העיקשת צפויה לעשות לה חיים קשים. בשבוע הבא, האלופה הישראלית תפגוש את אנדולו אפס, כשכל משחק הופך להיות קריטי ביותר ומהר מאוד מכבי יכולה למצוא את עצמה מחוץ לעשירייה הראשונה.

קלעו למכבי: ווייד בולדווין 25 נקודות, חסיאל ריברו (4 ריב’) וג’וש ניבו (5 ריב’) 12 נקודות כל אחד, לורנזו בראון 11 נקודות, ג’יימס ווב 8 נקודות, בונזי קולסון 5 נקודות, רומן סורקין 4 נקודות, תמיר בלאט 3 נקודות, אנטוניוס קליבלנד 2 נקודות בלבד.

רבע ראשון – 20:26 למכבי

חמישיית באסקוניה: קודי מילר מקנטייר, צ’ימה מונקה, ואנייה מרינקוביץ’, ניקולאס רוגקאבופולוס, מאייק קוסטאר. חמישיית מכבי ת”א: לורנזו בראון, ווייד בולדווין, בונזי קולסון, ג’ייק כהן וג’וש ניבו.

עם דגלי פלסטין ביציעי הפרננדו בואסה ארנה, מכבי פתחה טוב עם 3:8 מהיר מנקודות של ניבו וקולסון, מי שהפך העונה לשחקן הכי יציבים של הצהובים מתל אביב. מקנטייר לא נתן לאורחת מישראל לברוח ואיפס את הידית עם שלשה ראשונה. מונקה ומקנטייר המשיכו את המומנטום המקומי והפכו את התוצאה, היתרון בצד של הבאסקים. ווב, שרשם משחק מצוין במדריד, הוסיף סל ועבירה ושוב הפך פיגור ליתרון עבור מכבי, שכרגיל בהתקפה מציגה יכולת טובה ומעלה, אך מתקשה לייצר עצירות בהגנה.

לורנזו בראון (באדיבות באסקוניה)לורנזו בראון (באדיבות באסקוניה)

רבע שני – 47:54 לבאסקוניה

בולדווין הוסיף עוד שלשה (כבר עם 15 נקודות), אולם אחרי החטאה של סורקין מתחת לסל היה זה שוב מונקה שהעניש בצד השני עם שתיים קלות, צימק לנקודה ושלח את קטש להזעיק פסק זמן. מהפך, מרקוס הווארד חזר מהספסל וטרף את הקלפים, הגארד האמריקאי צלף 3 שלשות והעניק למקומיים יתרון לקראת הירידה למחצית, בראון סוף סוף השיג את הנקודות הראשונות (אחרי שהיה נוראי מול ריאל מדריד). באסקוניה המשיכה לייצר נקודות באין-מפריע, כשרבע הגנתי נוראי של הצהובים (עוד אחד מני רבים העונה) הסתיים בפיגור 7 נקודות, הבאסקים כבר על 54 נקודות. 

רבע שלישי – 63:73 לבאסקוניה

התעוררות? שטיפה של קטש בחדר ההלבשה? הצהובים, שעלולים להסתבך עוד יותר במאבקי המיקום, עלו אפילו עוד יותר גרוע לחצי השני, הבאסקים מצדם אמרו תודה ולקחו את זה לאזור ה-20 הפרש. באסקוניה הורידה מעט קצב, בלאט קלע שלשה והוריד ל-12 הפרש אחרי עוד רבע לא טוב של הצהובים, הפעם גם בצד ההתקפי. מרקוס הווארד כבר עם 24 נקודות, בולדווין עם 19, ניבו עם 10 נקודות.

רבע רביעי – 82:92 לבאסקוניה

מכבי לא עלתה בצורה טובה (גם) לרבע האחרון, הבאסקים, שהפסידו במחזור הקודם לבאיירן מינכן אחרי הארכה, השכילו זאת כדי לברוח עוד קצת, הפעם כבר ליתרון של 14 נקודות. כל הרבע הזה נראה לפרוטוקול בלבד וזהות המנצחת כבר נקבעה, האלופה הישראלית לא הצליחה להתקרב ולנגוס בהפרש. בסיום, באסקוניה עם ניצחון 13 העונה, עלתה למאזן חיובי. הצהובים גם כן באותו מאזן אחרי שני הפסדים רצופים בספרד.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה