“פשוט לא שיחקנו”, אמרו במכבי תל אביב לאחר התבוסה אמש (שלישי) 99:70 לריאל מדריד במשחק ההשלמה מהמחזור השישי של היורוליג. הצהובים של עודד קטש ירדו למאזן של חמישה ניצחונות אל מול חמישה הפסדים כשביום חמישי הקרוב הם “יארחו” את אלבה ברלין. המשחק הסתיים באותו ההפרש בו הסתיים המפגש הראשון בין הקבוצות בעונה שעברה, רק שאז המשחק נערך בוויזינק סנטר, הפעם מדובר היה במשחק “בית” של האלופה.

במועדון הודו כבר בהתחלה: “לא הופענו למשחק הזה בכלל”. אלופת היורוליג המכהנת היא קבוצת ההתקפה הכי טובה של המפעל וגם קבוצת ההגנה והיא עדיין לא הפסידה, רק שבינתיים בכל אופן אפשר לומר כי עוד חוזר הניגון שכן הצהובים שוב מצאו את עצמם סופגים יותר מ-50 נקודות במחצית הראשונה, רק שהפעם הקלות ובטח שמול קבוצת התקפה כשל הבלאנקוס הורגשה. “הם טיילו נגדנו”, ציינו בסביבת הקבוצה. 

הסגל של מדריד כבר רץ כמה שנים יחדיו ובמועדון ידעו היטב מה המשמעות: “זו לא קבוצה שאפשר לתת מבטים חופשיים לשלוש”. הם אומנם לא נכנסו בהתחלה אך הריווח כבר נוצר, הצבע היה פרוץ והחילופים האוטומטיים נענשו בזה אחר זה בפתיחה כאשר אדי טבארס עשה ככל העולה על רוחו בסביבת הטבעת. בשני המשחקים האחרונים, בטח כאשר מנגד ניצבים גארדים דומיננטיים, חסרונו של ג’ון דיברתולומאו הורגש היטב, אך אמש כאמור זה לא היה עניין של שחקן כזה או אחר, כי אם משהו בסדר גודל גדול הרבה יותר. 

לורנזו בראון (האתר הרשמי של מכבי ת"א)לורנזו בראון (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

“לא היינו אגרסיביים בהגנה בכלל”, סיפרו במועדון רק שמשהו מאז המעבר לבלגרד חסר שם. משהו באנרגיות. הכישרון הרי קיים והשחקנים מצליחים גם לחזור, אך יש כבר משחקים שניתן לומר עליהם כי ככל הנראה אם היו נערכים במנורה מבטחים היו מסתיימים בניצחונות. “כשמשחקים בלי קהל זה חודר ומגיע”, הצביעו בסביבת הקבוצה על הדבר שאולי חסר להם יותר מכל העונה. עד כה, “הבית” הנוכחי הוא לא באמת הבית של הצהובים, ששוב שמו שלטים ביציעים ותמונות של החטופים. על חולצות השחקנים “החזירו אותם הביתה” באנגלית מלפנים ו”תודה בלגרד” בקירילית מאחור. 

בלגרד עשתה המון עד כה עבור מכבי, שהעתיקה את בסיסה לבירת סרביה וההוצאות הרקיעו בהתאם. במועדון מתייחסים למקום כבית והסבירו: “לא שיחקנו הגנה בבית שלנו”. הבית כאמור זמני וקטש וחניכיו ניצחו העונה משחקי חוץ, הבעיה מבחינתם היא שגם שאר המשחקים ששוחקו עד כה, למעט זה נגד פרטיזן בלגרד, לא באמת שוחקו בבית. לקראת המשחק נגד אלבה אומרים במכבי: “צריך להתעורר ולנצח אותם, כדאי שננצח בחמישי”.  

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה