אפשר להגיד ברוך שובך לורנזו בראון. כמה מכבי ת”א חיכתה לו, בעונה לא טובה שלו, אבל הוא הגיע ברגע מאוד חשוב של העונה. ביכולת הזאת, יחד עם ווייד בולדווין, מדובר באחד הצמדים הכי חזקים ביורוליג. אנחנו כבר יודעים באיזה כושר בולדווין נמצא השנה, ואנחנו רואים מה קורה כשלורנזו נמצא ביחד איתו בכושר טוב. 

במחצית ראשונה מושלמת, מכבי הפכו את החצי השני לגארבג’ טיים אחד ארוך. מכבי ת”א שיחקה כדורסל מושלם בחצי הראשון. אמנם הקבוצה של קטש מתבססת על פיק אנד רול, אבל ברגע שהמאמן בנה את הקבוצה, כך הוא ציפה שהכדור יזוז. כל מי שהיה על המגרש שיחק מצוין. 

בסקוניה הייתה אובדת עצות אל מול ההתקפה של מכבי, בייחוד מול לורנזו, בולדווין ובלאט. ומצד שני, הצהובים, מבחינה הגנתית, היו חייבים לשלם מחיר כדי להוציא את הווארד מהמשחק והפעילו עליו לחץ גדול, ובכל פעם שהוא היה בעמדה לזרוק לסל, קפצו עליו שני שחקנים והצליחו להוציא את השטף מההתקפה של הספרדים. 

ג’וש ניבו אמנם לא קלע הרבה נקודות הערב, אבל בהגנה ובריבאונדים עשה עבודה גדולה. ברגע ששחקני בסקוניה נכנסו לצבע, ניבו היה שם בשביל לעצור אותם. בסקוניה היא קבוצה שמתבססת על שלשות, והערב מכבי הצליחו להוציא את העוקץ מהמשחק שלה. 

לורנזו בראון לפני קודי מילר מקינטייר (ג'ורג'ה קוסטיץ')לורנזו בראון לפני קודי מילר מקינטייר (ג'ורג'ה קוסטיץ')

מכבי נמצאת בעונה לא פשוטה. היא משחקת מחוץ לבית ללא המגרש הביתי שלה, ועדיין עושה את אחת העונות הטובות שלה, כזו שיכולה לסדר לקטש חוזה של מיליון דולר בעונה הבאה.  

עודד מנווט את הקבוצה ומנצח על התזמורת בצורה מרשימה ביותר. אפשר לראות שיחד עם תמיר בלאט, נוצר משולש רכזים ברמה הגבוהה של היורוליג. זה גם מה שגורם ליתר השחקנים להיות במיטבם. 

אם נסתכל קדימה, אז מכבי מגיעה בכושר שבו היא רצתה להגיע לסדרה מול קבוצה כמו פנאתינייקוס, שבעצם נבנתה השנה מחדש. אם יש יתרון אחד למכבי, הרי שהוא נעוץ בעובדה שהקבוצה משחקת כבר שנה שנייה ביחד.

היום, באסקוניה היו אובדי עצות אל מול הפיק אנד רול של מכבי. אם פנאתינייקוס לא תבוא מוכנה לפיק אנד רול הזה, יהיו לה ערבים קשים מאוד מול הקבוצה של עודד קטש.  

מכבי נמצאת כעת בדיוק במקום שבו היא רצתה להיות, והיא שלושה משחקים מפיינל פור, באחת העונות המורכבות שעברה על המועדון. 

פנאתינייקוס קבוצה מאוד שונה מבסקוניה. היא קבוצה שכן יודעת לשים גוף, לשמור בהגנה ולהקשות על היריבות שלה, ולהביא אותן למשחק של חצי מגרש. אם מכבי תצליח לייצר את משחק המעבר שלה, היא תוכל לעשות נזק ליוונים שסיימו במקום השני את העונה הסדירה. הצהובים יוכלו בשלב הראשון לקחת לפחות משחק אחד בחוץ כדי להעביר את ההכרעה לבלגרד. 

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה