המחזור ה-26 בליגת נערים ב' צפון, המתפרס על פני מספר ימים, החל כבר בתחילת מרץ (!) כאשר הפועל תרשיחא הפסידה 2:1 לבני מג'אר. המחזור צפוי להסתיים ב-26 בחודש (שלישי הקרוב), אלא שהמשחק החשוב מכולם התקיים דווקא אתמול (שבת) בכפר כנא. מועדון ספורט בני ממב"ע הגולן והגליל, הקבוצה המרוחקת ביותר (גיאוגרפית) בארץ, התארחה אצל הפועל כפר כנא, והצליחה להעפיל לליגה השנייה בטיבה לשנתון 2006 – ליגת נערים ב' ארצית צפון, זאת אחרי שבע שנות קיום של הקבוצה הצעירה.

ממב"ע, המורכבת מארבעת היישובים הדרוזיים המרוחקים, מג'דל שמס, מסעדה, בוקעתא ועין קנייא, עשתה את הבלתי יאומן ועלתה לליגה גבוהה יותר אחרי שבע שנות קיום, אחרי שניצחו 0:5 בכפר כנא, משערים של נאיף שרף (צמד), הלאל אבו סעדה, נייל אבו סאלח ונייל פחרלדין. כל הכובשים הם מארבעת המצטיינים העונה מול השער. נאיף שרף כבש העונה למעלה מ-40 שערים(!), נייל פחרלדין כבש למעלה מ-20 שערים, הלאל אבו סעדה כבש תשעה ונייל אבו סאלח התכבד בשמונה שערים העונה.

קבוצתו של אכרם אבראהים, המאמן המוערך והוותיק מהאיזור, כבשה העונה לא פחות מ-107 שערי ליגה (הנתון הכי גבוה בליגה), כשספגה רק 21 שערים – הנתון הנמוך ביותר בליגה. מי שמלווה מקרוב את הקבוצה, הוא לא אחר מאשר ווג'די אלקיש, מנהל מחלקת הנוער והאיש שאין אחד שלא זוכר אותו מגביע המדינה בעונת 2017/18, כשהקבוצה הבוגרת מליגה ב' הגיע עד לסיבוב ח' מול מכבי תל אביב הגדולה, ואף החזיקה מעמד במשך 70 דקות משחק, כשבסיום הפסידה 3:0. "זו הייתה עונה משוגעת על כל המשתמע מכך", סיפר ל-ONE.

המאמן אכרם אבראהים (באדיבות המועדון)המאמן אכרם אבראהים (באדיבות המועדון)

"אנחנו מאוד שמחים שעשינו את זה והרבה בזכות אכרם אבראהים, המאמן שהעלה לפני שלוש שנים את קבוצת הנוער שלנו לליגה הארצית, והנה אתמול עשה את זה יחד עם נערים ב' כל הכבוד לו ולשחקנים הצעירים שלא הרפו עד השנייה האחרונה. זה לא מובן מאליו, כקבוצה שמתבססת על חומר מקומי, מרוחק גיאוגרפית, לצד קבוצות שיכולות להרשות לעצמן להביא משם ומפה שחקנים ולעבות את הסגל.

אין לנו את הפריבילגיה הזו כאן בצפון. אספנו את הטובים מבנינו בארבעת הכפרים הדרוזיים שבצפון ועשינו סנסציה. כשיש לידך מועדון כמו הפועל קריית שמונה, מאוד קשה להתחרות מולו. למרות כל הקשיים, אני גאה במאמן, בשחקנים ובהורים שלא הפסיקו לתמוך בילדים שלהם. זה צעד נוסף לקדמת הכדורגל הישראלי מבחינת המועדון הצנוע", הוסיף.

השוער אראם אבו גבל, הקפטן נייל פחרלדין ונייל אבו סאלח (באדיבות המועדון)השוער אראם אבו גבל, הקפטן נייל פחרלדין ונייל אבו סאלח (באדיבות המועדון)
שער לזהבי בניצחון איינדהובן על קמבור
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה