שמחה מהולה בעצב. עירוני אריאל עשתה היסטוריה ואחרי חמש עונות בהן שיחקה בליגת נוער שרון, העפילה בתום העונה הנוכחית (2022/23) לליגה ארצית לנוער דרום, כשסיימה במקום הראשון והייתה טובה יותר מצמד יריבותיה, הפועל בית אליעזר והפועל באקה אל גרבייה. לאחר 27 משחקים, 21 ניצחונות, 4 תוצאות תיקו ו-4 הפסדים, אריאל, הקבוצה ששומרת שבת ונקראת "צו פיוס", השיגה 65 נקודות. מלך שערי הקבוצה הוא מאור כהן, שסגר 25 שערים וסיים במקום השני בטבלת מלכות השערים בכל הליגה.

בין שש הליגות המחוזיות בנוער, האליפות של מ.כ עירוני אריאל "צו פיוס" מיוחדת במינה. על הליהוק המקומי מאריאל והשומרון ניצח המאמן דימה שולקין, שחקן בליגה הבלרוסית הראשונה לשעבר ושחקן נבחרת האולמות של ישראל (2009-2020), שהיה הנרגש והחמיא לשחקניו כשהוא מודה להנהלת המועדון ששמה העונה דגש מיוחד על קבוצות הנוער והילדים. זו השנה החמישית בלבד לקבוצת הנוער במועדון שהוקם לפני קרוב ל-10 שנים, צמח והתפתח עם למעלה מ-420 ילדים ובני נוער מאריאל, השומרון וחבל בנימין.

במשחקה האחרון העונה, במסגרת המחזור ה-27 בליגת נוער שרון, ניצחה הקבוצה בביתה 1:6 את האחרונה מנתניה יחד עם שלושער מרגלי מלך השערים של הקבוצה, מאור כהן המוכשר, שסגר עם 25 שערים העונה. המשחק התקיים לעיני קרוב ל-200 צופים שעודדו את הצעירים. זאת ועוד, צפו בלהקת 'מחולות העמים' המקומית עם ריקוד כדורגל וחילול מעודדות. דימה ושחקניו הדגישו את הלחימה והמחויבות שלהם לאורך כל העונה וקצרה היריעה מלהזכיר את כולם.

היסטוריה ומחווה מרגשת לנוער של אריאל

לאחר הענקת הצלחות והגביעים מידי נציג ההתאחדות לכדורגל, מר נקסון פריג', ראשי העיר והספורט ונציג 'תנופה', נותנת החסות הרשמית, הרגע המרגש ביותר היה הענקת תמונות למזכרת על ידי המועדון לנציגי משפחות של שני שחקניו שנהרגו בתאונת דרכים מחרידה אי-שם במחזור הראשון של העונה, החייל הטרי עודד הגר ז"ל - שנהרג במקום וחברו נריה בן יהודה ז"ל, שניהם שחקני הקבוצה שנפחו את נשמתם, כשהאחרון לפני כחודש ימים - לאחר מאבק של 7 חודשים בעקבות התאונה המחרידה. דמעות השמחה נמהלו בדמעות של עצב.

לאחר הזכייה באליפות, יו"ר המועדון שי ברנטל, התייחס למאורע: "אנחנו, ההנהלה, היינו כחולמים והם, השחקנים, היו כלוחמים. עשינו שינוי בראש והשינוי ימשיך קדימה. שאפו למאמן דימה ואשראי מיוחד לשותפי והמנהל המקצועי, נורמן גולדשטיין, שליווה את הקבוצה בניתוחי כל משחק וסיוע מקצועי וכמובן לכל 20 השחקנים וחברי ההנהלה. חשוב לי להדגיש שעל אף הגידול והצמיחה, נשארנו מקום משפחתי חם עם יחס אישי לכל שחקן.

"ההכנות לעונה הקרובה כבר בעיצומן והמטרה אחת היא - הליגה הלאומית. לא פחות. לא נחסוך במשאבים להשגת מטרה זו על מנת שבסיומה נחגוג כמאמר השיר המיתולוגי המתנגן ללא הרף במוחי: 'שלום לך ליגה ארצית. שלום ולא להתראות. אם תעלי אליי, תוכלי אותי לראות'. אנו מתכננים להחזיר כישרונות שרעו בשדות זרים בידיעה שיש באריאל סגל טוב דיו יחד עמם להגשים את החלום. גאוותי היא על העובדה ש-4 שחקנים עלו העונה מהנוער לבוגרים. חשוב לי לציין כי לפני התאונה המחרידה הם היו 6".

הנוער של אריאל אלופים (באדיבות המועדון)הנוער של אריאל אלופים (באדיבות המועדון)

בדבריו סיכם: "יש מאגר נוסף של סטודנטים משנתונים 2005 באוניברסיטת אריאל שאינם מקומיים ושחקנים נוספים שלומדים מכפר יאסיף שבצפון ועד מצפה רמון שבדרום. בקיצור "איי טים". אנו ערוכים לנסיעות ארוכות עד לבאר שבע, רהט ואילת, ועם חזון כזה וקאדר מוכשר יש היתכנות להמשך המסע. בשבילי, אריאל היא בית ולאריאל מגיע ליגה לאומית עד על ובכלל".

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה