רן שהרבני אלבז שיחק בעונה החולפת כחלוץ בקבוצת הפועל ראשון לציון, בליגת נערים א' ארצית דרום. השחקן בן 17 ומתגורר ביישוב הקהילתי מעגלים שליד נתיבות. שהרבני הצליח להרשים ולהתבלט כשכבש בעונה האחרונה 30 שערים במדי קבוצתו, חמישה מהם בגביע.

מגיל צעיר מאוד רן זוכר את עצמו עם כדור כל הזמן. לשחק כדורגל התחיל בשכונה, בבית הספר, בטורנירים מקומיים, בליגות נמוכות והיום כבר בליגת העל. הרמה הזו שהגיע אליה, היא עבורו הגשמת חלום. הוא מקווה להמשיך להתפתח, להצליח ולהגשים עוד חלומות. כל מי שמלווה אותו מקצועית ואישית וגם הוא עצמו חשים שללא ספק, העונה שחלפה הקפיצה אותו משמעותית מכל הבחינות, זו עונה בה לקח את האהבה שלו לכדורגל צעד אחד קדימה.

עם הפוטנציאל הגלום בו, ייתכן ויאלץ אותו בהמשך להתמודד עם אתגרים לא פשוטים הדורשים השקעה, התמדה ועבודה קשה. אבל אין חשש, הצעיר מאמין שתכונות האופי הללו של נחישות והתמדה בהחלט מאפיינות אותו: "כשאני באמת רוצה משהו אני אעשה הכול להשיג אותו".

השחקן מספר כי בתחילת השנה הציב לעצמו יעדים ומבחינתו שמח שעמד בהם. בפן הקבוצתי דווקא שאף ליותר והוא מעט מאוכזב: "זה היה יכול להיות מתוק יותר אם היינו שומרים על המקום הראשון ולוקחים אליפות, בשנה הבאה, בעזרת ה', מקווה גם להצלחת הקבוצה". רן מספר כי ההורים והאחים כולם תומכים, זה מה שנותן לו את הכוח והשקט להצליח.

רן שהרבני (חן קלדרון)רן שהרבני (חן קלדרון)

על ציון צמח מאמנו, רן מדבר בחיבה ומספר ש"מלבד זה שהיה לי כיף גדול שהוא המאמן שלי, הוא גם זה שגרם לי לרצות להגיע לראשון לציון". רן הגיע לקבוצה בידיעה שהציפיות של המאמן ממנו גבוהות. המאמן הוא זה שזיהה את יכולותיו ואת תרומתו האפשרית להשתלב ולתרום לקבוצה. המאמן הוא זה שדחף, קידם ותמך כשצריך. רן מבקש להדגיש שצמח לא עשה לו הנחות ודרש ממנו מקסימום מקצועיות. על כך הוא מודה לו ומעריך מאוד אותו ואת כל הצוות המקצועי. 

הוא רואה במועדון בו משחק שילוב של "אנשים, מקצועיות, והישגים, מועדון מדהים" ששמח לשחק בו. בחדר הלבשה, כך הוא מספר, יש תחושה של משפחה. הוא חש שקיבלו אותו לקבוצה בסבר פנים יפות: "הצוות, השחקנים וגם המשפחות של השחקנים עטפו וקיבלו אותי בצורה מדהימה".

השילוב הלא פשוט בין כדורגל ללימודים מבחינתו הוא מאתגר. המרחק ממגוריו למועדון מקשה עליו. השגרה דורשת ממנו לצאת מוקדם יותר מהלימודים ואז להשלים את החסר. לדבריו, למד לשלב את המחויבויות יחד, הוא לומד למבחנים בנסיעות ומשתדל להצליח גם בפן הלימודי. "צוות בית הספר תומך ומבין וזה עוזר כמובן".

ברבע גמר גביע המדינה, הפסידה קבוצתו לנווה יוסף. שהרבני חש בסיום המשחק וגם לאחריו אכזבה גדולה מעצמו, בעיקר בגלל שזו הייתה פעם ראשונה שלו בשלבים האלה של מפעל הגביע. היום הוא יודע לומר שהתחזק מזה  והוא נושא עיניו אל העתיד.

רן רואה באופק לא רק התמודדויות חוזרות וקרובות במשחקי גביע בליגת הנוער הישראלית, אלא גם את קבוצת הבוגרים, בה מתכוון להשתלב ולמצוא את מקומו בעוד שנתיים. יש לו שאיפות גם להימנות על סגל נבחרת ישראל, מאוד היה רוצה בכך, ירגש ויכבד אותו ללבוש את המדים הלאומיים. למול עיניו גם מודל ענק כמו כריסטיאנו רונאלדו שהוא מעריץ, רן מקבל ממנו השראה. 

כמו כל שחקן גם הצעיר מהנגב המערבי חולם להגיע ולשחק במועדונים הגדולים בעולם. עם זאת, כרגע הוא "מעדיף לא לחשוב על זה ולהתרכז פה, אבל בעתיד אם יהיה משהו אין לדעת".

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה