בשנה וחצי האחרונות, הרבה דברים השתנו בכרמיאל. לפחות בתחום הכדורגל בעיר. המחלקות הצעירות קיבלו נפח שלא היה בעבר ואפשר לראות זאת בכמות הקבוצות, הנערים, הנוער והילדים שנמצאים במחלקה, שמגיעים לא רק מכרמיאל, אלא אפילו מהישובים הסמוכים למקום, שהרי אין עוד מקום באזור שמקבל ומכשיר ילדים, ברמה הגבוהה ביותר שאפשר לבקש ממועדון. עידן קפלן, המנהל המקצועי של מחלקת הנוער בכרמיאל, ומאמן קבוצת נערים ב' במחלקה, התפנה לשוחח על אחת המחלקות הצעירות הפוריות באזור הצפון, שהכניסה לאחרונה גם את קבוצות הנערות והילדות למחלקה. "חשוב לנו היה להכניס גם את הנערות והילדות לכדורגל התחרותי. לכולם יש מקום אצלנו בכרמיאל", מספר ל-ONE.

לאחרונה, עומרי דרור, יו"ר הפועל עירוני כרמיאל, הצטרף למועדון ולקח על עצמו פרויקט חדש - ישן לצורך פיתוח הקבוצה הבוגרת ובין היתר – קידום המחלקה הצעירה בעיר, כולל הכנסת שתי קבוצות בנות תחת המחלקה. "צירוף אנשים צעירים, רעבים ומקצועיים למערכת הביאה בשורה אדירה לעיר, לילדים ולילדות ואפילו להורים. אנחנו בהחלט נותנים אלטרנטיבה לכולם, משהו שקשה מאוד למצוא באזורינו, אם בכלל. אף אחד לא נותן מענה כל כך מקצועי לנוער, לנערים והילדים מלבדנו. אם בעבר הייתה הגירה שלילית מכרמיאל, הרי שבשנה וחצי האחרונות דברים השתנו. מעדיפים להגיע להנה ולהשתקע".

ההשקעה הרבה של הפועל עירוני כרמיאל, הגיעה גם מחוץ לכר הדשא. "יח"צ מסיבי ברשתות החברתיות, כלים מקצועיים וחברתיים הם ההשפעה הגדולה על כך שכמות הילדים במחלקה גדלה בתקופה האחרונה. אנחנו מאוד גאים בצוות הניהולי, המקצועי וכל מי שתורם את חלקו כאן. לראות את התהליך הזה קורה בשטח זה נפלא. לראות את הילדים הללו משתפים פעולה בצורה כל כך בריאה, זה נהדר. חוץ מזה, כל משחקי הבית שלנו מצולמים, מנותחים ויש לנו גם מאמן כושר, מאמן שוערים לכולם, באמת צוות רחב שעובד בשביל המחלקה הזו".

כרמיאל - נערים ג (באדיבות המועדון) (מערכת ONE)כרמיאל - נערים ג (באדיבות המועדון) (מערכת ONE)

בעונה שעברה, התמקדו במחלקה להשאיר את הפועל עירוני כרמיאל (נוער) בליגה (ארצית לנוער צפון), מה שקרה בסופו של דבר במחזורים האחרונים, אבל גם העונה – היות ויש בליגה 6 יורדות, כרמיאל מצאה את עצמה במאבקי ירידה חדשים. "אנחנו לא מתרגשים ועובדים קשה על מנת לצאת לדרך חדשה. העונה יש קבוצה הרבה יותר יציבה מבעונה שעברה. מה גם שנערים א' שלנו עושים עונה נפלאה, אבל הדובדבן שבקצת – זו קבוצת נערים ב' שלנו. המטרה היא שכל הילדים ישחקו בליגות בכירות באמת. יש כאן הפוטנציאל לעשות זאת".

קבוצת הפועל עירוני כרמיאל, המשחקת בליגת נערים ב' מפרץ, מוליכה את הטבלה ביד רמה. למרות קבוצות כמו שפרעם וקריית אתא, כרמיאל מצאה עצמה ללא הפסדים עד כה ועם כמות ספיגת שערים הנמוכה בליגה (3). "אנחנו מנסים לעלות ליגה. זו המטרה. חייבים. זו הקבוצה היחידה במחלקה שלא בליגה ארצית. לקחתי על עצמי לאמן אותם, מזה שנה שנייה, ואני חושב שמדובר בקבוצה מאוד מגובשת. תלכיד רציני מהעיר כרמיאל, שלצידם משחקים שחקנים ממשגב ומאיזור קריית שמונה. מדובר בקבוצת חברים מגובשת שעושה חיל מול מועדונים לא קלים שעושים את המוות. אבל אנחנו יודעים להתמודד בדרך שלנו ולהצעיד קדימה את המחלקה".

לירן פלדמן ומאור שבתאי - מאמן נערים ג' (באדיבות המועדון) (מערכת ONE)לירן פלדמן ומאור שבתאי - מאמן נערים ג' (באדיבות המועדון) (מערכת ONE)

הקורונה, או יותר נכון שנת הקורונה, הייתה ארורה לכולם. בזמן שמועדוני כדורגל ומחלקות צעירות הצטמצמו, בהפועל עירוני כרמיאל דווקא צמחו. "בכדי להמשיך ולפתח את הילדים בעיר ובאזור פתחנו דווקא עוד קבוצות – כשהעיקר והדגש היה על קבוצות נערות וילדות. יש לנו קבוצת בנות, שהיא סוג של נבחרת אזורית בצפון. אין שום קבוצה ייעודית ויהודית מהאיזור שנותנת מענה לצרכים הללו, אז מגיעות אלינו מקריית שמונה ומהקריות ומכל האיזורים. בנות סופר מוכשרות שמגיעות לשחק. הן מתמודדות בצורה מאוד יפה. בעתיד, רוצים להתחרות גם עם קבוצות מהמרכז. זו השאיפה".

מלבד הנוער, הנערים והילדים – ואפילו הבנות, בכרמיאל פתחו לאחרונה גם קבוצת תקשורת ייחודית ומיוחדת בכל האיזור, שמקבל אליה ילדים עם מוגבלויות. "ילדים עם אוטיזם מגיעים ונהנים לשחק כאן. ילדים בני 8-5, מקסימים אחד-אחד, וכיף לראות שגם הם שותפים לחוויה האדירה הזו במחלקה שלנו. ככל שהזמן התקדם, החלטנו לפתוח גם קבוצת בוגרים לילדים הללו, החל מגיל 14. שתי הקבוצות מלאות, עם ביקוש מאוד גדול. כל הזמן יש התרחבות בעיר הזו. אפילו יש קבוצת ותיקים שנפתחה העונה. בכל הפרויקטים שאנחנו מתחזקים, אפשר להגיד שיש כ-1,000 שחקנים".

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה