קבוצת ילדים ג' ממחלקת הנוער הצנועה מבירת הנגב, מכבי באר שבע, העפילה לראשונה בתולדותיה לשלב רבע גמר הגביע לשנתון שלה. הקבוצה משחקת העונה תחת הדרכתו של משה אלפסי ובליגת ילדים ג' דרג 1, יחד עם קבוצות כמו הפועל תל אביב יאיר לרמן, מכבי פתח תקווה "חיים הנדלר", בית"ר ירושלים, הפועל רעננה, מכבי נתניה ומכבי תל אביב לייבו, כשזו רשימה חלקית בלבד.

הקבוצה הצעירה (שנתון 2012) עושה עונה מופלאה, כשרשמה נכון להיום הפסד אחד בכל המסגרות ונמצאת בין שש הקבוצות הטובות בליגת ילדים ג', אף על פי שמדובר בליגה שאין בה טבלאות, ציונים ונקודות. ובכל זאת, שנון 2012 העונה, של מכבי באר שבע, מרשים ומעלה את סף ההתרגשות במועדון, כשרואים בילדים הללו את הסנונית לבאות.

מלבד קבוצת הבוגרים שיש למכבי באר שבע, המוליכה את טבלת ליגה ג' דרום, הרי שלמועדון לא פחות מ-16 קבוצות ליגה ובאקדמיה הצעירה, כשמדובר על כמעט 500 ילדים מרחבי באר שבע והסביבה. קבוצתו של אלפסי, כאמור, קבוצת "צו פיוס" השיגה הכרטיס לרבע גמר ראשון בתולדות ילדים ג', לאחר ניצחון 0:6 על סקציה נס ציונה.

ילדים ג' מכבי באר שבע (באדיבות המועדון)ילדים ג' מכבי באר שבע (באדיבות המועדון)

בשיחה עם ONE, אמר משה אלפסי: "זו עונה ראשונה שלי עם הקבוצה ומראש ידעתי שאני מקבל את קבוצת היהלום של המועדון, קבוצה שבמשך שנתיים הייתה תחת הדרכתו של אחד המאמנים הצעירים המוכשרים בארץ להערכתי, בן ממן. קיבלתי קבוצה מאומנת להפליא, מגובשת, מקצועית וממושמעת. אני, מצידי, עושה כמיטב יכולתי בלהמשיך לעזור לילדים הללו להתפתח ולהתחזק לחיים כבני אדם וכשחקני כדורגל".

עוד הוסיף אלפסי: "בתחילת השנה עזבו להפועל תל אביב, מכבי תל אביב והפועל באר שבע ארבעה שחקנים משמעותיים ועדיין הקבוצה הייתה מספיק חזקה בשביל להתמודד עם העזיבה כששחקנים אחרים תופסים את מקומם בגאון. בשמינית הגמר, המחצית הראשונה הייתה הכי גרועה שלנו מתחילת העונה, למרות שהובלנו בסופה 0:2. למחצית השנייה עלינו יותר נחושים וממוקדים וכבשנו עוד שני שערים מהירים שלמעשה הכריעו את המשחק".

אלפסי סיכם בדבריו: "מועדון הכדורגל מכבי באר שבע זו משפחה שצוות המאמנים שמח אחד בשביל השני על אמת בשמחות ועצובים בהפסדים וזו הרוח הערכית שמקבלים גם הילדים באופן אוטומטי. מודה מקרב לב לרוי ושלומי בן גרא האחים עם החזון שמתממש על האמון והפירגון לאורך השנים. נשמח כשניקח את הגביע".

את יתר משחקי רבע גמר הגביע (נוער, נערים א'-ג', ילדים א'-ג' וטרום ילדים א'), אפשר לראות כאן.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה