כשאיבן מאסו הגיע למכבי ת”א הוא קיווה למצוא יציבות. אחרי פציעה קשה, סכסוך עם אוהדי סנט אטיין והשאלה לפאריס, המגן הימני פתח את העונה בקריית שלום ואף כבש שער גדול בניצחון 2:3 על בריידבליק בשלב הבתים של הקונפרנס ליג, אך בעקבות המלחמה עזב בינואר אחרי שאיבד את מקומו בהרכב וחזר לסנט אטיין, שדשדשה במרכז הטבלה של הליגה השנייה.

אם הייתם אומרים בתחילת העונה לאקס הצהובים שאת היציבות הוא ימצא דווקא בסנט אטיין הוא היה צוחק, אבל חזרתו למועדון היה בדיוק בזמן הנכון, הוא ביסס את מקומו בהרכב והפך לאחד הגורמים המרכזיים בריצה של הקבוצה אל מאבקי העלייה. בהגנה הוא משתף פעולה עם דילן בטובינסיקה ששיחק במכבי חיפה ויחד הם הובילו את סנט אטיין עד המקום השלישי.

בראיון שהעניק למגזין המקומי ‘פרלון ספורטס לואיר’ שיתף מאסו על החוויה בישראל: “ההשאלה למכבי גרמה לי לצמוח מאוד, אני חושב שהתבגרתי. עכשיו אני מבין שהעצות שניתנו לי קודם לא היו שליליות, אלא כדי לעצור לי להתקדם, אני רואה את הדברים בצורה אחרת”. על הכושר שלו הוסיף: “יש לנו צוות טוב וזה עוזר, אני מרגיש ברמה שהייתי בה קודם ואני מאוד מרוצה”.

איבן מאסו (רדאד ג'בארה)איבן מאסו (רדאד ג'בארה)

מאסו המשיך: “התקשיתי קצת בשני המשחקים הראשונים אבל הצלחתי לתקן, השגתי עקביות במישור האישי וגם הקבוצה ברמה הקולקטיבית. הניצחון 0:5 על טרואה גרם לנו להבין שביכולתנו לעשות דברים טובים”. על עצמו סיפר: “אני חושב שלא ניצלתי מספיק את הזמנים הטובים בקריירה, עכשיו אני מנסה לשים הרבה דברים בפרספקטיבה וזה הפך אותי לאדם שאני היום”.

על העזיבה מסנט אטיין בטריקת דלת והחזרה מהכניסה הראשית אמר: “לא רציתי להיזכר ככישלון ובגלל זה רציתי לחזור לכאן. כשהושאלתי, כתבו שנטשתי את המועדון אחרי שהורדתי אותו לליגה השנייה. זה פגע בי, לכן עכשיו חשוב לי אפילו יותר להחזיר את סנט אטיין לליגה הראשונה. אני רוצה להראות שלא ויתרתי על המועדון, סנט אטיין חשובה ותמיד תהיה חשובה לי”.

המגן בן ה-25 שגדל בגוואדלופ שיתף על ההתמודדות הנפשית אחרי הקרע ברצועה הצולבת: “הייתי הרוס. בדיוק התחלתי לשחק בליגה הראשונה, בנבחרת הצעירה של צרפת, לא עיכלתי. התקופה הזו לימדה אותי איך להתרומם כשקורה משהו קשה, לפעמים אתה רוצה שדברים יקרו מהר, אבל ידעתי איך להיות סבלני וזה המצב עכשיו, אני יותר מתחשב במה שאני עושה”.

רובי קין במסע"ת מכבי ת"א
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה