המחזור השמיני בליגת העל לנוער יצא היום (שבת) לדרך כאשר הפועל תל אביב מחצה 1:4 במתחם חודורוב את בית”ר ירושלים בקרב קצוות בו הורגשו פערי הרמות עם שריקת הפתיחה.

המחצית הראשונה הייתה בשליטת צד אחד.  עומר סניור (10), ליעד רמות (27) ואריאל כהן (32) חגגו שלושה שערים מהירים, ולא נלחצו כאשר מירון טל הצליח לאזן את התוצאה בדקה ה-18 אחרי מבצע אישי יפה של טל יונה. 

שחקני הפועל תל אביב ובית"ר ירושלים במאבק (חגי מיכאלי)שחקני הפועל תל אביב ובית"ר ירושלים במאבק (חגי מיכאלי)

גם בפתיחת המחצית השנייה המארחת הציגה עליונות ברורה ואריאל כהן השלים צמד באמצעות כדור חופשי מושלם. לאחר מכן, הקצב מעט נרגע ושתי הקבוצות לא כבשו שערים נוספים עד הסיום.

למעשה, הקבוצה של מיכאל זנדברג קיבעה את מעמדה בצמרת הטבלה, בעוד שהמועדון מהבירה הסתבך בתחתית. האדומים צברו 19 נקודות מתוך 24 אפשריות ואילו יריבתה ניצחה פעם אחת בלבד עד כה וצברה 5 נקודות בלבד.

מאמן הפועל תל אביב, מיכאל זנדברג, היה מרוצה לאחר הניצחון: ״אני חושב שהראנו שאנחנו קבוצה איכותית קבוצה טובה אני חושב שלמעט הגול שספגנו בית״ר לא הגיעה אפילו למצב מולנו. די ביטלנו את בית״ר מבחינה התקפית וגם עבדנו טוב עם הכדור, הגענו למצבים, הבקענו ארבעה שערים ובסך הכל אני מאוד מרוצה״.

מיכאל זנדברג (חגי מיכאלי)מיכאל זנדברג (חגי מיכאלי)

זנדברג הוסיף: ״אחרי כל משחק גם אחרי הפסד או תיקו אנחנו לא נכנסים לאיזה שהוא לחץ וגם אחרי ניצחונות אנחנו לא חושבים שאנחנו מי יודע מה. לאט לאט, מתקדמים מאימון לאימון וממשחק למשחק וזה בדיוק התפקיד שלי לדבר עם כל השחקנים שיחות אישיות ולהגיד להם שלא עשינו כלום, כי באמת לא עשינו שום דבר. עשינו שבוע נחמד מאוד ואנחנו חייבים להמשיך את זה״.

מאמן בית”ר ירושלים, אסי אלימלך, אמר לאחר המשחק: ״לצערי באנו רכים. אני לא מתרץ, אולי זה מהעומס כי שיחקנו שבת-רביעי-שבת-רביעי-שבת. מדובר בחמישה משחקים בשבועיים וזה עומס מטורף, אין לי את הסגל הכי רחב בעולם, אבל עדיין הרכות הזאת, כאלה גולים קלים זה עוד לא קרה לי.

שחקני ביתר ירושלים בהלם (חגי מיכאלי)שחקני ביתר ירושלים בהלם (חגי מיכאלי)

החשש מירידת ליגה: “בוודאי שיש לי חשש מירידת ליגה, לא ציפינו שזה יהיה ככה, אבל ידענו שאנחנו הולכים למלחמה. זה התחיל טוב במשחקים הראשונים כי ראינו מחויבות והבאנו נקודות, אבל כרגע זה גלגל שאנחנו חייבים לחשוב איך אנחנו עוצרים. השחקנים חייבים להבין איפה הם נמצאים”.

ההכנה למשחקים הבאים: “ההכנה למשחק הבא תכלול בעיקר עבודה מנטלית, אסור לנו להוריד ראש, אנחנו לא מורידים ראש. זה לא מצב פשוט, זה מצב מאוד קשה, אבל נבוא ונעבוד, בעיקר בפן המנטלי להרים, לא להראות לשחקנים שזה קשה. ווינר שוכח באותה שנייה מה שקרה, לוזר מתעמק בזה כל כל השבוע, זה גם הרבה בראש של השחקנים, אבל יש לנו סגל מקצועי טוב ויועץ מנטלי טוב וזה התפקיד שלנו כמאמנים להרים אותם״.

מחצית ראשונה:

דקה 10, שער! הפועל ת”א עלתה ל-0:1: מבצע אישי נאה של עומר סניור פינה אותו למצב בעיטה בתוך הרחבה. החלוץ של האדומים בעט לפינה הקרובה ומצא את הרשת.

שחקני הפועל תל אביב חוגגים (חגי מיכאלי)שחקני הפועל תל אביב חוגגים (חגי מיכאלי)
שחקני הפועל תל אביב חוגגים (חגי מיכאלי)שחקני הפועל תל אביב חוגגים (חגי מיכאלי)

דקה 18, שער! בית”ר ירושלים איזנה ל-1:1: עדי יונה פרץ לרחבה, הותיר את כל שחקני ההגנה חסרי אונים ומצא את מירון טל פנוי לחלוטין. האחרון לא התבלבל ומצא את הרשת.

שחקני בית"ר ירושלים חוגגים (חגי מיכאלי)שחקני בית"ר ירושלים חוגגים (חגי מיכאלי)
שחקני בית"ר ירושלים מרוצים (חגי מיכאלי)שחקני בית"ר ירושלים מרוצים (חגי מיכאלי)

דקה 27, שער! הפועל תל אביב עלתה ל-1:2: עומר סניור מסר לליעד רמות, שחלף על פני השומר שלו ושלח בעיטה לפינה הקרוב שמצאה את הרשת.

ליעד רמות בועט (חגי מיכאלי)ליעד רמות בועט (חגי מיכאלי)
ליעד רמות חוגג (חגי מיכאלי)ליעד רמות חוגג (חגי מיכאלי)

דקה 32, שער! הפועל תל אביב עלתה ל-1:3: חגיגה אדומה. אריאל כהן התרומם מעל כולם לנגיחה וכבש את השער השלישי של קבוצתו.

אריאל כהן נוגח (חגי מיכאלי)אריאל כהן נוגח (חגי מיכאלי)
אריאל כהן חוגג (חגי מיכאלי)אריאל כהן חוגג (חגי מיכאלי)
שחקני בית"ר ירושלים מאוכזבים (חגי מיכאלי)שחקני בית"ר ירושלים מאוכזבים (חגי מיכאלי)

דקה 45: אריאל כהן היה קרוב להשלים צמד, אך הנגיחה שלו הייתה חלשה מאוד וקים זיבת לא התקשה לעצור את האיום.

מחצית שנייה

דקה 52, שער! הפועל תל אביב עלתה ל-1:4: אריאל  כהן נגיש לבעוט כדור חופשי מ-16 מטרים ונעץ את הכדור ברשת של קים זיבת.

שחקני הפועל תל אביב חוגגים עם אריאל כהן (חגי מיכאלי)שחקני הפועל תל אביב חוגגים עם אריאל כהן (חגי מיכאלי)

דקה 56: ליעד רמות היה קרוב להמשיך בחגיגה, אבל הבעיטה שלו חלפה מעל המשקוף.

אושר זכאי (חגי מיכאלי)אושר זכאי (חגי מיכאלי)

דקה 89: תרגיל טוב של הפועל תל אביב מצא את אריאל כהן פנוי לבעיטה, אבל האחרון לא הצליח לייצר עוצמה לבעיטה.

הרכב הפועל תל אביב: ליאור גליקליך, טל ארצ’ל (רן בנימין, 58), שגיא גניס, סבסטיאן איסאיי הרננדס, אלון ישראלוב (ליאו בנבניסטי, 66), אריאל כהן, סתיו למקין, עומר סניור, יהונתן עופר (אמיר אלה, 58), אל ים קנצפולסקי(אופר לילוס, 70), ליעד רמות (רוני בדלר, 66).

הרכב בית”ר ירושלים: קים זיבת, אופק אברג’יל, רז בדש, איתי זקן, עדי יונה (מרדכי בוסקילה, 59), רון נוימן, מאור בן יאיר (רועי בהרי, 53), מירון טל (איתי קוסטה, 46), נהוראי דבוש, ליאל דרעי, אופיר גדוסי (אושר זכאי, 46).

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה