מפכ"ל המשטרה, יעקב קובי שבתאי שלח אתמול (חמישי) שוב מכתב להתאחדות לכדורגל ולאיגוד הכדורסל בו ציין פעם נוספת כי - כפי שפרסמנו ב-ONE - המשטרה לא תוכל לאבטח את משחקי שמינית גמר גביע המדינה שיתקיימו ביום שלישי בין מכבי נתניה - הפועל ירושלים, הפועל חיפה - מכבי פ"ת ומכבי ת"א - מכבי יפו בגלל יום הבחירות לרשויות המקומיות.

שבתאי כתב: “המשחקים לא יוכלו להתקיים ללא כוחות שיטור, בשל רגישותם ומספר הצופים הצפוי. לפיכך אבהיר כי ככל שמועד המשחקים לא ישונה, תאלץ משטרת ישראל לפעול בהתאם לסמכויות המסורות לה בדין”.

המשטרה, כפי שפרסמנו, חזרה בה ואישרה את קיום משחק הכדורסל בין מכבי ר"ג למכבי תל אביב ואת משחק שמינית גמר הגביע בין נוף הגליל להפועל ראשון לציון.

משטרה (איציק בלניצקי)משטרה (איציק בלניצקי)

הצדדים מנסים כעת להגיע להבנות בשיחות המתקיימות כעת. כאשר הפתרון המסתמן הוא הזזת משחק הגביע של מכבי ת”א עם יפו ליום רביעי, והמשחקים בין נתניה לירושלים והפועל חיפה עם מכבי פ”ת לשבוע שאחרי. כולם הבינו שצריך לרדת לקרקע לאור מה שקורה, ולא לקחת סיכון שהמשטרה תוציא צו סגירה בתחילת השבוע.

מוקדם יותר היום, המשטרה הבהירה שאין באפשרותה לאבטח את המשחקים ותפנה לבית המשפט להוצאת צו סגירה במידה והתאריך לא ישונה. “אין שינוי בהחלטת המשטרה, תשובת ההתאחדות תוביל להוצאת צווי סגירה למגרשים ומלמדת על חוסר הבנה של המציאות במדינת ישראל בתקופת מלחמה וחוסר הבנה של המשימה המשטרתית ביום בחירות מקומיות בתקופה זו”, אמר גורם במשטרה. 

קין: כל השחקנים אותו דבר מקבלים אותו יחס
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה