28 שערים בליגת העל עם מכבי חיפה ובגיל 25 ארז שלומי ארבייטמן מזוודה ואישה ונסע לבלגיה לשחק בקבוצת הצמרת המקומית, גנט. שנתיים אחרי כן, בגיל 27 ועם עונת פציעות ארוכה מאחוריו ירד החלוץ ליגה עם ווסטרלו אחרי שלא ממש שיחק בכל שנת 2012.

בתחילת העונה הגיעה הפגישה שהובילה למעבר בהשאלה מגנט לווסטרלו. נשיא הקבוצה והמאמן שמעו שארבייטמן לא מעוניין להגיע למועדון בשום פנים ואופן, על אף מעמדו הבעייתי בגנט, אך הם לא ויתרו והגיעו עד לפתח דלתו של השחקן כדי לבקש ממנו להגיע למועדון – דבר שצלח בסופו של דבר.

עיתונאי בלגי שמסקר את ווסטרלו, סיפר בנושא: "זה לא דבר שקורה הרבה אבל בסביבת המועדון הבינו שיש פה עסק עם שחקן ששווה את זה, האמת? מבחינתם הוא שווה גם הרבה יותר מהליגה הבלגית. זה הוכיח את עצמו עד הפציעה אבל עם זה אין ממש מה לעשות".

בנובמבר הכאבים הכניעו וניתוח שלח בסופו של דבר את ארבייטמן לתקופת החלמה ארוכה ממנה גם חזר במרץ. שני משחקים נוספים הובילו לקרע נוסף בשריר הירך האחורי – דבר שסיים את העונה בדיוק איפה שהיא הייתה אמורה להתחיל.

העיתונאי המקומי המשיך וסיפר על המילים שאמר לידו המאמן לחלוץ: " הוא דיבר איתו ואמר שאין שום סיבה שלא ישחק בגנט,ואמר שאם הוא היה כשיר במאה אחוז ווסטרלו הייתה הרבה יותר למעלה. גם הנשיא התבטא וטען,שאם הוא ועוד שחקן היו משחקים הקבוצה לא הייתה יורדת".

 
 חזרה לארץ זו לא אופציה. אני שמח שרוצים אותי ומחמיא אבל אני חושב שיש לי כרגע הרבה לתת פה ואולי אפילו מעבר לזה 
 
 
 

בעונה הראשונה שלו בבלגיה וברגע ששיחק כבש ארבייטמן 10 שערים ב-37 משחקים כשברובם נכנס כמחליף. גם בעונה הנוכחית הפחות טובה הוא שמר על ממוצע גולים יותר מסביר עם חמישה ב-15 משחקים כשבחמישה נכנס כמחליף. כל זה לא מספר סיפור של עונה מתסכלת שכרגע שמה את ארבייטמן עם הרבה סימני שאלה לקראת העונה הבאה כשגם הוא אומר: "איפה אני אשחק? אלוהים יודע. לצערי השנה לא שיחקתי. אפשר להגיד שזו עונה שלא ציפיתי לה. אני אתחזק. לא רוצה להגיד משהו גדול – חוסר מזל. לא נשברתי לרגע ואני לא נשבר".

ארבייטמן חוגג בווסטרלו: &qout;
ארבייטמן חוגג בווסטרלו: "הייתה החלטה ללכת על הניתוח"
 
ארבייטמן המשיך וסיפר על העונה החולפת: "נלחמתי בפציעה הזאת, לא ויתרתי. שיחקתי עם זריקות ולא התאמנתי באופן סדיר. לא יכולתי להמשיך והמאמן ראה את זה, הוא לא הסכים שאני אעלה יותר עם זריקות. הוא אמר שזו תהיה מכה לקבוצה אבל צריך לחשוב מעבר. הייתה החלטה ללכת על הניתוח ולנסות לחזור לקראת הסיום".

ומה קרה בעצם שהוביל לפציעה נוספת?
"הניתוח עבר בהצלחה. מרוב שרציתי לחזור שיחקתי את כל המשחק. אחרי שלושה ימים היה עוד משחק. הייתה טעות שלי ושל אנשי הצוות וחזרתי. הסיכום היה שאני אשחק 60 דקות והגענו לדקה 75 – הרגשתי דקירה חזקה מאוד והבדיקה הראתה קרע של 4 ס"מ. אין ספק שבאופן אישי לא האמנתי. צריכים אותי, חזרתי כבר מפציעה ובאה עוד אחת. היה רצון שאני אהיה מוכן לפלייאוף ההשרדות. לא רצו לקחת סיכון מכאן. כמה שרציתי לחזור פשוט לא חשבתי כי ווסטרלו זה מועדון שנתן לי במה, ממש התאהבתי במועדון הזה".

שחקני הנבחרת מתכוננים למלטה (שי לוי)
ארבייטמן בנבחרת: "גוטמן מה אני מסוגל ומה אני יכול" (שי לוי)
 
לפי מה שאתה אומר יש תחושה של יחס מאוד מיוחד בווסטרלו.
"זה מועדון גדול שהשנה סבל מהמון פציעות. ווסטרלו תחסר לליגה הבלגית ואני התרשמתי לטובה. היה מאמן שהוא בנאדם מדהים ועוד אנשים כמוהו. כואב לי שירדנו ליגה, לא ישנתי בגלל זה. התחברתי כל כך וגם לא יכולתי לעזור בגלל פציעות. אני ארצה יום אחד אפילו לחזור ולתת להם מה שלא יכולתי השנה".

 
 הייתי שייך לנבחרת אבל כשאתה לא משחק רצוף לא תהיה בסגל של וזה טבעי. פרננדז לא הזמין אותי בתקופה טובה. גוטמן היה האיש שהביא אותי להפועל, אני באתי לשם בגללו ועבדתי תחתיו ותחת אבוקסיס. הוא יודע מה אני מסוגל ומה אני יכול. אחרי שאני אעבוד קשה אין שום סיבה שאני לא אהיה בסגל 
 
 
 

ובכל זאת, איך הרגשת כשגילו את הפציעה הנוספת?
"אין מה להגיד כמעט, עונה לא קלה בכלל. זה קשה כי ארבעה חודשים אתה לא משחק כדורגל ואז שוב חודשיים. לא האמנתי ולא העכלתי שזה קרה. אני אעשה הכל כדי לכפר על העונה הזאת ולבוא ולהיות מחוזק מפה. יש הרבה מה לתת עדיין".

אתה שומע את השם שלך עולה בארץ, יש סיכוי?
"לא. חזרה לארץ זו לא אופציה. אני שמח שרוצים אותי ומחמיא אבל אני חושב שיש לי כרגע הרבה לתת פה ואולי אפילו מעבר לזה".

ארבייטמן במדי גנט: &qout;איפה אהיה שנה הבאה? אלוהים יודע&qout; (GettyImages)
ארבייטמן במדי גנט: "איפה אהיה שנה הבאה? אלוהים יודע" (GettyImages)
 
מה אתה צריך לעשות כדי לממש את מה שתיכננת כשהגעת לאירופה?
"אני מאוד מקווה שזו תהיה הפציעה האחרונה, כשהגעתי לכאן בגיל 25 אחרי העונה בארץ. ידעתי שאני יכול להגיע יותר רחוק אפילו מבלגיה. לצערי לא היה לי את זה אבל אני ממשיך לעבוד קשה ואני בטוח שאני אעשה את זה כי אני יודע מה אני שווה. אני מאחל שלא תחזור לי עונה כזאת. אני אהיה חזק ומפה אני רק רוצה להגיד שאני מאמין בעצמי שאני עוד יכול להגיע לרמות הגבוהות. שהשנה הזאת תהיה הרבה יותר טובה".

גם בנבחרת איבדת את המקום שלך בתקופה הזאת.
"הייתי שייך לנבחרת כשהגעתי לכאן אבל כשאתה לא משחק רצוף לא תהיה בסגל של וזה טבעי. לואיס פרננדז לא הזמין אותי בתקופה טובה. גוטמן היה האיש שהביא אותי להפועל ת"א, אני באתי להפועל בגללו אז ועבדתי תחתיו ותחת יוסי אבוקסיס. הוא יודע מה אני מסוגל ומה אני יכול ככה שאחרי שאני אעבוד קשה אין שום סיבה שאני לא אהיה בסגל".

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה