קונגרס אופ”א אשר מתנהל היום (חמישי) הביא איתו גם ידיעה על כך שמספר התאחדויות פנו לפיפ”א והגישו בקשה להרחיק את ישראל מכל פעילות בינלאומית. הידיעה המקורית פורסמה ב”סקיי” ושם נכתב כי 12 התאחדויות מובילות מהלך נגד ישראל, כאשר יוזמת המהלך היא ההתאחדות הירדנית. 

יו״ר ההתאחדות לכדורגל שינו זוארץ, הנמצא בקונגרס, הגיב לקריאות להרחקת ישראל מפיפ״א וטורנירים בינ״ל: ״לא הופתענו מהמהלך הציני וחסר הבושה מצד מספר בודד של התאחדויות, בקריאה להשעות את ישראל מחברותה בפיפ״א והשתתפותה בטורנירים בינ״ל.

“אנחנו לא מקלים ראש ולמודי קרבות בנושא, שכולם הסתיימו בניצחון מוסרי ומעשי אל מול צביעות ועוינות ששום כסות או תירוץ לא יסתירו את מניעיה האמיתיים.

שינו זוארץ (עמרי שטיין)שינו זוארץ (עמרי שטיין)

פעם נוספת תנהל ההתאחדות לכדורגל, יחד עם חברים אמיצים והוגנים בפיפ״א, אופ״א ועוד קונפדרציות והתאחדויות בעולם מאבק בכוחות אפלים ותמנע פגיעה אנושה במדינת ישראל, בספורט בצבעי כחול-לבן ובכדורגל הישראלי.

מיד עם חזרתי מחר מקונגרס אופ״א והגרלת ליגת האומות, אקים צוות פעולה שיבטיח היערכות מיטבית כדי למגר את האיום החדש. ננצח, גם בזירה הזאת״.

על פי הפרסום בכלי התקשורת הבריטי, הקריאה היא להרחיק את ישראל מכל התחרויות, בדומה לסנקציות שהוטלו על רוסיה שכידוע נבחרתה וקבוצותיה לא משחקות בזירה הבינלאומית.

שחקני ירדן חוגגים. ההתאחדות שלהם מובילה את המהלך נגד ישראל (רויטרס)שחקני ירדן חוגגים. ההתאחדות שלהם מובילה את המהלך נגד ישראל (רויטרס)

מוביל המהלך הוא הנסיך הירדני עלי בן חוסיין. גם התאחדויות של פלסטין, ערב הסעודית, קטאר ואיחוד האמירויות נמצאות ברשימה. לפי המכתב ששיגר הנסיך הירדני ל-211 התאחדויות הכדורגל בעולם וכן לפיפ"א ולאופ"א, "ישראל מבצעת פשעי מלחמה בעזה והורגת חפים מפשע וביניהם גם כדורגלנים, מאמנים, שופטים ואנשי מקצוע בענף הכדורגל. עלינו להציג חזית מאוחדת בבידוד הכדורגל הישראלי מכל פעילות עד להפסקת מעשי התוקפנות הללו".

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה