ליאל עבדה סיכם את תנאיו בשארלוט לשלוש שנים ועוד שנה אחת אופציה. אחרי שלא שיחק בתקופה האחרונה בסלטיק ונותר מחוץ לסגל בעקבות היחס של אוהדי הקבוצה מגלזגו אליו על רקע מוצאו הישראלי, הקיצוני של הנבחרת יעזוב את אלופת סקוטלנד וצפוי לחתום בשורות המועדון מליגת ה-MLS.

רק ב-1.9.2023 האריך עבדה חוזה בקבוצה הסקוטית עד 2027, אך אז אף אחד לא חשב שבתוך חודש תפרוץ מלחמה ויקרה כל מה שקורה כיום בגלזגו. בינואר הסקוטים לא היו מוכנים לשמוע על שחרור של אף שחקן בקבוצה ובכללם עבדה, אך המשבר המחריף עם האוהדים שתומכים בפלסטין שינו את התוכניות.

ומה באשר לסכומים? כרטיסו של עבדה נמכר ב-7 מיליון אירו, פלוס מיליון אירו בונוסים. בנוסף, מכבי פ”ת אמורה לקבל את ההפרש בין 4 מיליון (בו מכרה) ל-7 מיליון (בו נמכר כעת) על 20% מהמעבר שזה אומר 600 אלף, ועוד 5% דמי סולידריות על סך 200 אלף אירו, כלומר 800 אלף אירו למלאבסים. כמו כן, שכרו של השחקן יעמוד על מיליון דולר נטו לעונה פלוס בונוסים.

כאמור, הקיצוני של נבחרת ישראל היה מחוץ לסגל של הקבוצה הסקוטית במשחקים האחרונים כשסוכניו ניסו למצוא לו קבוצה. כזכור, ברוב הליגות חלוני ההעברות נסגרו כבר בתחילת חודש פברואר, כך שה-MLS נותרה אחת מהאופציות היחידות וכעת הוא צפוי לחתום בשארלוט.

עבדה יהיה השחקן הישראלי השני בליגה האמריקאית אחרי תאי בריבו שמשחק בפילדלפיה יוניון. גדי קינדה שיחק בעונה שעברה ב-MLS במדי קנזס סיטי, אך בסוף עונת 2023 הקשר עזב עם תום חוזהו והצטרף למכבי חיפה. שארלוט שיחקה עד כה שני משחקים העונה – 0:1 על ניו יורק סיטי ו-1:1 מול ואנקובר. 

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה