מאמן הכדורגל חיים סירוטקין, שנעצר בחשד לדריסת מפגינים בת”א, סיים אתמול (חמישי) את מעצר הבית שלו והיום כבר עמד על הקווים בהפסד 2:0 של מ.ס טירה נגד הפועל באקה אל גרבייה. סירוטקין היה במגרש וגם הופיע בטופס, כשהוא הוביל את הקבוצה אותה אימן העונה.

כזכור, סירוטקין שוחרר למעצר בית אחרי שהמשטרה סיימה לבצע את כל הפעולות שהצדיקו את מעצרו והחליטה כי אין מסוכנות. כעת, הוא סיים את מעצר הבית וחזר לכדורגל, כשבשלב זה הכדור נמצא בידי הפרקליטות אשר תחליט האם להעמיד את סירוטקין לדין ובאיזה סעיפים.

לפני כשבועיים נודע כי המשטרה שינתה את הסעיף שבו היא מאשימה אותו והוסיפה שהוא חשוד בחבלה חמורה בנסיבות מחמירות, כשבמקרה כזה אם יימצא אשם יוכל למצוא את עצמו במאסר של עד 20 שנה. המקרה כזכור אירע בעת שנהג על דרך נמיר ונחשד בדריסת המפגינים.

חיים סירוטקין (באדיבות מ.ס טירה)חיים סירוטקין (באדיבות מ.ס טירה)

עו”ד רועי קרן הגיב: “אחרי שהמשטרה והפרקליטות כשלו במטרתם לחזק את התיק נגד חיים ולהותירו במעצר ורק אחרי החלטת שחרור מהדהדת, ‘נזכרו’ להחשידו בעבירה אחרת הנושאת כוונה לגרום לנכות או מום, הכל בהמשך למסע ההפחדה ובניית עלילה נגדו, בה בעת שברור שאלמנט הכוונה לפגוע לא קיים ומדובר בתאונה מצערת ובלתי נמנעת”.

אחרי ששוחרר על ידי בית משפט השלום, המשטרה ערערה למחוזי והתייחסה לפציעות שנגרמו למפגינים באירוע: “כמו כן, מדובר במעשה הטומן בתוכו מסוכנות רבה. שכן המשיב נעצר בגין עבירה של סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה. כאשר באירוע המיוחס למשיב, נפגעו ונפצעו אזרחים רבים, חלקם אף פונו לבית החולים לקבל טיפול רפואי דחוף”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה