רגע לפני משחק העונה, כך מגדיר אותו שמעון ביטון, מאמן מ.ס. דימונה, הקבוצה הדרומית נחלה הפסד עמוק בתוספת הזמן מול שעריים בשבוע שעבר ונשארה המומה וכואבת. גם האוהדים לא נשארו חייבים וטענו כי הייתה הכנה לקויה למגרש כמו בשעריים, עם דשא לא מהמשובחים שאפשר לקבל. דימונה יכולה הייתה להגדיל את הפער מכפר שלם, אלא שהנקודות נשארו זהות.

להתמודדות מול כפר שלם תגיע דימונה ללא ירדן אבוחצירא ונועם גמון הפצועים. כזכור, גיא עיני שהגיע ממכבי יפו מהלאומית סיים את העונה כבר במשחק הבכורה שלו בעקבות קרע במיניסקוס. חסרונם, ובמיוחד חסרונו של אבוחצירה יורגש על כר הדשא, מכיוון שהוא שחקן שהוכיח מתחילת העונה שיש בו קסם ומציג יכולת נהדרת למרות שהגיע העונה לאחר שנה שלמה ללא משחק בעקבות פציעה שחווה במדי הפועל ראשון לציון.

המאזן הביתי העונה של מ.ס. דימונה די מאכזב. בשמונת משחקי הבית שלה, עד כה, היא השיגה 12 נקודות וניצחה רק שלוש פעמים. למזלה, היא בין קבוצות הבית שספגו הכי מעט שערים (6). בעונה שעברה, לשם השוואה, סיימה 15 משחקי בית עם שישה ניצחונות וספגה 18 שערים. גם בעונת 2021/22 סגרה עם שישה ניצחונות, זאת ב-17 משחקי בית.

ירדן אבוחצירא חוגג עם שמעון ביטון. חיסרון משמעותי (מרטין גוטדאמק)ירדן אבוחצירא חוגג עם שמעון ביטון. חיסרון משמעותי (מרטין גוטדאמק)

הכובשים המצטיינים בעונה הנוכחית של הקבוצה הם גיל חדד, שמפתיע בכל שנה מחדש וכבש שישה שערי ליגה ואליאור משלי, שהגיע מכפר שלם, שרשם עד כה חמישה שערי ליגה. סתיו פיניש וירדן אבוחצירה במקום השלישי עם ארבעה שערים כל אחד. חדד ומשלי מהווים 50% משערי הבית העונה של הקבוצה (שלושה כל אחד, שישה סך הכל).

כ-66% משערי הזכות של דימונה העונה בבית נכבשו במחצית השנייה החל מהדקה ה-58 ועד לדקה ה-90 (ארבעה שערים נכבשו לאחר הדקה ה-80), ורק ארבעה שערים היא כבשה במחצית הראשונה. הדרומיים ספגו שישה שערים בבית, כשארבעה מהם הובקעו במחצית השנייה כנגדם. שני השערים שנכבשו כנגדם במחצית הראשונה לא בישרו טובות, שכן מי שכבשה מולם ניצחה אותם (הפועל הרצליה) והשנייה הוציאה תיקו (מכבי יבנה).

גיל חדד כובש (אורן בן חקון)גיל חדד כובש (אורן בן חקון)

רוב משחקי הבית של דימונה התקיימו אחר הצהריים או סביב השעה 14:00. בשני המשחקים היחידים בהם דימונה שיחקה סביב השעה 12:00, בדומה להתמודדות מול כפר שלם בשישי הקרוב, היא ניצחה. לא בהכרח כי הגיעה כמות גדולה של קהל, אבל אולי משהו בשעת הצהריים הזו תורם מיסטית לקבוצה. ובכל זאת, מדובר בסטטיסטיקה שאפשר לשבור.

במתכונתה הנוכחית, השיא של דימונה היא העפלה לליגה א'. בשנים עברו, עוד כשנקראה הפועל דימונה (בין השנים 1956 ל-2003), היא הצליחה להגיע לליגת המשנה, שם שיחקה חמש עונות בשתי קדנציות שונות. המיקום הגבוה ביותר מבחינתה היה המקום החמישי בעונות 1972/73 וב-1974/75. מבחינת ראש העירייה, בני ביטון, האצטדיון וכל מה שמסביב מוכן, רק שדימונה תעלה ללאומית.

שחקני מ.ס דימונה (יונתן גינזבורג)שחקני מ.ס דימונה (יונתן גינזבורג)

שמעון ביטון, מאמן מ.ס. דימונה אמר ל-ONE: “למרות הפציעות, יש לנו סגל רחב ושחקנים מחליפים טובים מאוד שממלאים את החוסרים על הצד הטוב ביותר. ההכנות שלנו רגילות לחלוטין, אבל יש תכונה מיוחדת באויר, כי בכל זאת מדובר במשחק עונה. במשחק מהסוג הזה לא צריך לדבר על מוטיבציה. זה משחק שיוצר בעצמו מוטיבציה ומוכנות שיא. יש חשמל באוויר, אוהדים מגיעים גם לאימונים בכדי להרים את רוחם של השחקנים ומבקשים מהם לנצח את המשחק הזה. אני חושב שבמשחק הספציפי הזה נראה כמות גדולה יותר של אוהדים מאשר בדרך כלל".

שמעון ביטון (מרטין גוטדאמק)שמעון ביטון (מרטין גוטדאמק)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה