בזמן שבריידבליק הודיעה אמש כי המשחק נגד מכבי תל אביב הוקדם משעה 22:00 ל-15:00 וזז לאצטדיון בו אין דשא רגיל, הצהובים היו על המטוס מבלגרד לאיסלנד בדרכם ליעד בו ישחקו במחזור החמישי בקונפרנס ליג. הקבוצה נחתה אחרי חצות ועשתה את דרכה לבית המלון במדינה כאשר קור של מינוס 2 מעלות קיבל את פניהם. 

הצהובים ידעו עוד לפני שהמריאו שזה מה שהולך לקרות. אופ”א עדכנה אותם בפרטים לפני כן, אך הם היו צריכים להמתין להודעה הרשמית של בריידבליק לפני שיעדכנו בעצמם על השינוי. המעבר לאצטדיון Kópavogsvöllur הופך את המשחק מול האיסלנדים למאתגר הרבה יותר, שכן מדובר על משטח דשא סינטטי ולא דשא רגיל, ועוד בקור מקפיא. 

במועדון יקוו כי שעת המשחק המוקדמת אולי תזמן מזג אוויר פחות קפוא, אך אין ספק כי כל ההכנות של הצהובים השתנו. המשחק ישוחק בשעה 13:00 בשעון המקומי של איסלנד, והיערכות למשחק בצהריים היא שונה לגמרי להיערכות למשחק בשעות הערב המאוחרות. האימון המסכם שנקבע להיום בערב יהיה קל יותר מהמתוכנן על מנת לא לייצר עומסים על השחקנים בשל שינוי השעות. 

שחקני מכבי ת"א מתאמנים (האתר הרשמי של מכבי ת"א)שחקני מכבי ת"א מתאמנים (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

בכל הנוגע להרכב, לא נראה כי רובי קין מתכנן שינויים משמעותיים. המטרה שלו הייתה לשתף את קיקו בונדוזו לראשונה מאז הפציעה שספג מול הפועל חדרה, וזאת לפני חידוש ליגת העל עבור הצהובים ביום ראשון הקרוב. אולם, העבודה כי המשחק ישוחק על דשא סינטטי שפחות בטוח עבור השחקנים, עלולה לשנות גם את התכנית הזאת. 

במכבי ת”א יודעים כי ניצחון יציב אותם זמנית במקום הראשון בבית, לפני שגנט תשחק בהמשך היום מול זוריה, ולפני שהצהובים “יארחו” את הבלגים בבאצ’קה טופולה באמצע החודש הבא. תוצאה אחרת יכולה כמובן לסגור את סיפור המאבק על המקום הראשון, ועל כן למרות השינוי הפתאומי בתנאים ובתכניות, יהיו חייבים להתעלות ולנצח: “בריידבליק לא לקחה נקודות בבית הזה אבל כן הצליחה להערים קשיים על כל הקבוצות, השינוי הזה משחק לטובתה ואין ספק שמחכה לנו אתגר לא קל עכשיו”, אמרו אצל הצהובים. 

היום האתר הרשמי של מכבי ת”א פרסם ראיון שנערך עם עוזרו היהודי של רובי קין, דייב סארקאן, לקראת המשחק האחרון מול בריידבליק והחזרה לישראל: “לפני הכל חשוב לי שאנשים יידעו שאנחנו כצוות מאוד אוהבים את תל אביב, אנחנו באמת אוהבים את המועדון, ובאמת מודים על ההזדמנות להיות כאן. אני מצפה למשחק באיסלנד כי יש לנו עבודה לעשות, יש לנו 9 נקודות אבל לא סיימנו, אבל יחד עם זאת – ת”א מקום מיוחד, ישראל מקום מיוחד ואנחנו נרגשים לסיים את הטיול הזה לסרביה ואיסלנד בדרך הנכונה עם עוד 3 נקודות בתקווה, ואז לחזור לת”א ולהתחיל את העבודה שם כשנגיע”. 

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה