כבר למדנו על בשרנו לאורך שנים רבות שכדורגל הוא משחק שיש בו הכל: שמחה, אכזבה, הצלחה, כישלון, מעבר חד מעצב לצהלה ולהפך. אתמול (חמישי) אחרי חצות, כאשר על לוח התוצאות הראה על 1:6 לטובת אולימפיאקוס, היינו כחולמים, גם מכבי תל אביב וכמובן הכדורגל הישראלי הרגישו על בשרם עד כמה הכדורגל הוא משחק הפכפך ואכזרי.

אמש בסרביה בביתה הזמני של הצהובים בזירה האירופית נערך משחק הגומלין של שמינית גמר הקונפרנס ליג בין מכבי תל אביב ליריבה היוונית מפיראוס. משחק שהיה אמור להיות עוד צעד היסטורי עבור הצהובים מתל אביב בדרך לרבע גמר הקונפרנס ליג, בעיקר לאחר היתרון המדהים בניצחון הגדול בשבוע שעבר באתונה, כאשר הצהובים חזרו הביתה עם יתרון משמעותי בפער של שלושה שערים לטובת המכבים מתל אביב עם הפנים לגומלין וברקע עיקר ההתעסקות של כולנו הייתה מי תהיה היריבה הבאה ברבע הגמר לאור היכולת החלשה של היוונים במשחק הראשון באתונה.

ליל אמש היה אמור להפוך לערב היסטורי עבור הצהובים ועבור הכדורגל הישראלי בדרך לשלב רבע הגמר של הקונפרנס ליג. זה היה אמור להיות ערב בלתי נשכח של חגיגה היסטורית, אבל מסתבר שהתקוות והציפיות לקראת המשחק הקריטי מול היוונים טפחו לכולנו על הפנים באופן כואב ואכזרי עם תבוסה צורמת והכי גבוהה בהיסטוריה של הצהובים במסגרות האירופאיות.

רובי קין ושחקני מכבי תל אביב המומים (רויטרס)רובי קין ושחקני מכבי תל אביב המומים (רויטרס)

אין ספק שמכבי תל אביב עשתה יופי של קמפיין ארוך ומרשים באירופה ואי אפשר לשכוח זאת אלא להעריך ולשבח, אבל הטעם המר של הסוף יישאר עוד המון זמן לכולנו בתוך הנשמה. רובי קין, שקיבל אינספור מחמאות ובצדק על ניהול המשחק בניצחון הגדול באתונה, כשל אמש בגדול מבחינת ההכנה המנטלית של שחקניו ובעיקר בכל מה שקשור לפן הטקטי, בכל מה שקשור למשחק ההגנה הקבוצתי.

לא יכול להיות שעידו שחר ימצא את עצמו פעם אחר פעם מול פודנסה הנפלא מבלי לקבל עזרה, רובי קין היה צריך מיד להגיב על כר הדשא עם שינוי מיידי. בנוסף, רובי קין היה חייב לעבות את מרכז ההגנה החלש, ובכלל המחצית הראשונה הייתה סיוט לכל אוהד ובעיקר עבור הצוות המקצועי שקפא על הקווים.

כל הטעויות האפשריות נעשו ב-45 הדקות שהחזירו אותנו לקרקע המציאות. כל זה כשברקע האירוע הכי משמעותי במחצית הראשונה, לדעתי, היה הפציעה של מילסון שנפגע בברכו ונאלץ לצאת כבר בדקה 14. זאת הייתה מכה אנושה מבחינת הצהובים שהעונה הנוכחית הם קמים ונופלים על מילסון הנפלא. 

פליסיו מילסון לפני קוסטס פורטוניס (רויטרס)פליסיו מילסון לפני קוסטס פורטוניס (רויטרס)

תחילת המחצית השנייה הייתה קצת יותר טובה מבחינת הצהובים בעיקר במרכז המגרש עם הפנים קדימה לכיוון רחבת ה-16 של היוונים. לאחר פעולה התקפית טובה שהסתיימה עם הכשלה של גבי קניקובסקי ברחבה, הצהובים זכו בפנדל שנוצל על ידי ערן זהבי שהחזיר שוב את המכבים בגדול לתמונת העלייה לשלב הבא. אבל על כר הדשא הטעויות המשיכו להיערם בחוליה האחורית של רובי קין, היוונים ניצלו זאת עד תום וכבשו שער רביעי שמשך את המשחק להארכה. 

החילופים של רובי קין היו מאוחרים ולא השפיעו לטובה על כר הדשא. במהלך הארכה הצהובים כבר היו באפיסת כוחות, ספגו שני שערים נוספים ישר לליבו של הכדורגל הישראלי בדרך להפסד ענק מבחינה מקצועית וכלכלית. אי אפשר לספוג שישה שערים ולצפות לעלות שלב. 

רובי קין (רויטרס)רובי קין (רויטרס)

הכדורגל הישראלי היה אתמול על סף היסטוריה. במקרה של ניצחון אתמול הכדורגל הישראלי היה זוכה בשתי קבוצות בליגת האלופות וקבוצה נוספת בליגה האירופאית בעוד שתי עונות. לצערנו פספסנו בגדול, האכזבה עצומה, אבל תוך כדי זה לא נשכח לצהובים על דרך מרגשת ומכובדת בזירה האירופית העונה. בל נשכח שמדינת ישראל תחת מלחמה בלי אפשרות לארח בבית את היריבות ולכן למרות מפח הנפש במשחק האחרון, צריך לקחת הכל בפרופורציה.

אני קונה כבר עכשיו מסע של קבוצה ישראלית באירופה בעונה הבאה כפי שהירוקים מחיפה והצהובים מתל אביב עשו ונתנו לכולנו להרים את הראש בגאווה מול יריבות אירופאיות עדיפות על הנייר. עם מבט חיובי לקראת העונה הבאה, נקווה לארח את המשחקים בישראל על מנת לחוות את החגיגה מקרוב, רק עם סוף יותר שמח ממה שעברנו אתמול.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה