לאחר סאגה ארוכה בין הרשות לבקרת תקציבים בהתאחדות לכדורגל לבין מועדון בנות נתניה, הוחלט כי הקבוצה, שרק עלתה בעונה החולפת לליגת העל אחרי שסיימה במקום השני בטבלה, תישאר בליגה הלאומית בגלל שלא הצליחה להגיש דו”חות כספיים לאישור למרות שקיבלה שתי הארכות. 

הרשות לבקרה התקציבית נתנה למועדון שתי הארכות להגיש דו”חות כספיים מבוקרים ליום 31.5.23. התאריך המקורי היה ה-1.7.23, כאשר ההארכה הראשונה הייתה עד ל-10.7.23 והשנייה עד ה-17.7.23, לאחריה יו”ר הרשות רו”ח סיגלית סייג שלחה מכתב בה הודיעה על הורדת הליגה. 

בנות נתניה שלחו מכתב ערעור לנשיא בית הדין של ההתאחדות, אמנון סטרשנוב, בבקשה לקבל הארכה עד לסיום חודש יולי כדי לסיים את ההכנה של הדו”חות הכספיים בטענה כי העבירו כבר לרשות הסכמי שחקניות ישראליות, שחקניות זרות, צוות מקצועי וצוות ניהולי שיכולים להיפגע מהורדת הקבוצה חזרה לליגת המשנה. 

סייג העבירה מכתב לסטרשנוב בה היא הסבירה את עמדת הרשות: “בהתאם לסעיף 18(א) לתקנות בקרת תקציבים – ליגת נשים, כתוב כי תקופת ההארכה לא תעלה על עשרה ימים. ההארכה כעת מדברת על 20 יום. בקשת הקבוצה לארכה נוספת אינה מגובה בטיעון מוצדק. אישור אורכה נוספת, על בסיס בקשה זו, עשוי להציג חוסר שוויוניות בהתנהלות הבקרה התקציבית מול קבוצות אחרות, שטרחו וגייסו את נותני השירותים לסייע בידם להגיש בתאריך בלוחות הזמנים שנקבעו בתקנון”.

נשיא בית הדין הסכים עם טענות הבקרה ודחה את הערעור: “נוכח עמדתה המבוססת והמשכנעת של הבקרה, הצורך לשמור על שוויוניות בקרב הקבוצות ומאחר שהמבקשת קיבלה כבר שתי ארכות, הבקשה נדחית”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה