"העיר ריקה, מדממת, פצועה והרוסה, אין בה אף אחד", כך מתאר עופר טלקר את החיים בשדרות אחרי מתקפת הטרור של מחבלי חמאס ביום שבת ההוא לפני יותר משבועיים. כבר שש שנים שמגן העבר משמש כמנהל מקצועי בקבוצה הבוגרת ובמחלקת הנוער של מכבי שדרות מליגה ב' והוא מנסה לעזור לגייס תרומות למען השחקנים והילדים שצריכים לעבור שיקום אחרי מה שהם עברו.

"השחקנים שלנו מפוזרים - חלקם באילת וחלקם בירושלים, יש גם שחקנים בים המלח, במרכז ובשרון", סיפר טלקר ל-ONE, "אנחנו בקשר עם המון מועדונים. אצלנו יש 150 ילדים, יש המון משפחות שנפגעו בקרב הילדים והשחקנים. יש לנו גם ילדים שנהרגו אצלם אנשים. השבר עמוק וקשה מאוד לראות ולחשוב על היום שאחרי.

"עכשיו רק מתחיל התהליך, השיקום, העזרה לילדים והעניין הנפשי, הפסיכולוגי והמנטלי, זו עבודה מטורפת כי הילדים האלה חיו במציאות שהיא לא נורמלית עם התקפות טילים כל הזמן. עכשיו זה אירוע אחר לחלוטין, מצחיק לומר, אבל זה לא דומה להתקפת טילים. קרה פה משהו ששינה את חוקי המשחק, גם ביום שאחרי - אנחנו לא יודעים להסביר איך אנשים יחזרו לשגרה.

תושבים מפונים משדרות (רויטרס)תושבים מפונים משדרות (רויטרס)

"אנחנו דואגים לשחקנים, גם לשיחות מנטליות, זום עם הרבה אנשים מוכרים, הם מקבלים עזרה ממרכז מכבי. באילת עשו משהו מדהים, הקבוצה שם חיזקה את כל עוטף עזה והכניסו את השחקנים לאימונים שלהם. זה לא שאנחנו מחפשים שילדים יהיו בכושר למשחק, אלא משהו נפשי לנקות את הראש".

על התרומות סיפר טלקר: "אנחנו מנסים לגייס כספים כדי לטפל בשחקנים שלנו, חלק נסעו לאילת בלי בגדים, נעלי כדורגל, שום דבר. דבר שני, כל הילדים שלנו - אנחנו מנסים לייצר עבורם פעילות שתדאג לנפש שלהם ולעניין הפסיכולוגי. אני כבר לא מדבר על היום שאחרי, שנצטרך להביא אלינו את הילדים לשדרות ושם לשקם אותם. זה יעלה הרבה כסף, המון טיפולים, שיחות, מאמנים מנטליים וכו'. אז פתחנו בגיוס כדי לעזור להם, אבל אנחנו מכוונים גם ליום שאחרי".

טלקר התייחס גם לעתיד: "שמעתי המון אנשים שאומרים שהם לא רוצים לחזור לעוטף עזה ולא לשדרות, אבל ככל שעוברים הימים ואנשים מנסים להתחזק, המדינה מתחזקת ועוטפים אותם באהבה, אני חושב שהרבה אנשים כן יחזרו. אין לנו ברירה. אנחנו צריכים להרים את העיר, השחקנים והילדים. הטראומה קשה מאוד, אבל אני חושב שבסוף רובם יחזרו, ישקמו את העיר וגם את הכדורגל כי זה נותן לילדים המון תרפיה".

על עצמו אמר טלקר: "זו העונה השישית שלי, אני מנהל מקצועי בבוגרים ובמחלקות נוער. באתי לשנתיים-שלוש ונשארתי שש שנים, זה מקום מיוחד עם אנשים מיוחדים, משהו מאוד אותנטי שלא קיים בשום מקום, יש אנשים מדהימים. התחברתי למקום, יש המון תוכניות לעתיד, אישית אני מאוד ארצה להיות שם כדי לשקם את הילדים.

הנזק בשדרות ממבט על (רויטרס)הנזק בשדרות ממבט על (רויטרס)

"אני תושב שדרות ולפני שהכל קרה יצאתי ביום שישי לחג באשדוד אצל ההורים וזה קרה בשבת בבוקר, בנס לא הייתי שם, היה לי מזל גדול מאוד".

טלקר הוסיף: "המון שחקנים אצלנו מגיעים מהקיבוצים - אשכול, בארי, מנתיבות, מאופקים. כמעט לכולם יש נגיעה לאובדן. יש לנו שחקנים שאיבדו סבא, סבתא, דודים, דודות, הורים, אחים, כולם מכירים אנשים שנחטפו. אין אחד שלא מכיר".

לחצו כאן כדי לתרום.

ONE ואוהדי ברצלונה לזכר הנרצחים בעוטף
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה