מנשה זלקה הוא ללא ספק אחד השחקנים האהובים במדינת ישראל כיום. מעבר להיותו קפטן הפועל חדרה, זלקה הוא כמובן לוחם במילואים שעזב הכל בשביעי באוקטובר והצטרף למערך הלחימה של צהל. היום (רביעי) הוא התראיין בתכנית הספורט של ישראל ב-102FM.

אתה פשוט יוצא דופן, שחקן כדורגל שעוזב הכל והולך להילחם זה לא דבר שגרתי.
“אתם צודקים ואני מנצל את הפלטפורמה לפרגן לאנשי המילואים וכוחות הביטחון שעזבו הכל, עבודה ועסקים בשביל להגן על המדינה. תודה רבה לעמותת ערכים בספורט שנתנה לי את ההוקרה הזאת. זו תוכנית מדהימה שמשלבת חוסן קהילתי ואת הכדורגל והכדורסל והקהילה. היום הקהילה והפועל חדרה עובדים ביחד כדי שיהיה חוסן גם לילדים וגם לנוער”. 

אני רוצה לקחת אותך לימי המילואים. מה רגע השיא שם?
”ה
שבעה באוקטובר, זה היה יום קשה לכולנו, אזרחים שקפצו, יש כאלו שרצו לדרום, אני קפצתי לצפון עם כל החברים. עשינו שם ימים כלילות. יש כל מיני רגעים כאלו שאסור לדבר עליהם. אומנם הלחימה המרכזית מתרחשת בדרום, אבל בצפון לחימה ומלחמה על מלא. לצערנו היו שם גם אבדות, עבדנו שם כדי לשמור על היישובים ולצערי כולם ריקים שם מאדם”. 

מנשה זלקה חוגג בסיום עם דגל ישראל (רועי כפיר)מנשה זלקה חוגג בסיום עם דגל ישראל (רועי כפיר)

זה מפחיד, הצפון מוזנח.
אני מרגיש פגיעה בגאווה הלאומית שלנו שאזרחים שגרים בישובים סמוכי גדר מפונים. הייתי רוצה לראות את האזרחים הלבנונים מפונים ולא את שלי, אבל זה עניין אחר. אבל הלוחמים נתנו עבודה יפה ומגיע שאפו לכולם”.

קיבלת פניות ממפלגות להצטרף אליהן?
כרגע בימים האלה אני מרוכז בהישארות ליגה של הפועל חדרה, זה הדבר הראשון. אני לא בטוח לגבי קריירה פוליטית, אבל גם לא שולל. מה שאני עושה עכשיו ומאוד אוהב זה הרצאות לנוער על גיוס לצבא והאהבה למולדת. פוגש ילדים ונוער בסיכון בשביל שהם יהיו אנשי הכוחות הביטחון ומילואים עוד כמה שנים. זה מה שאני עושה וזה מה שאעשה גם אחרי שאשתחרר כי שלי גם בראשון במאי צו חדש”.

מנשה זלקה מקבל הוקרה (יח"צ ערכים בספורט)מנשה זלקה מקבל הוקרה (יח"צ ערכים בספורט)

אתם נשארתם בליגה.
עוד לא. אני מצולק קרבות, אני יודע מה זה”.

קיבלת הצעה מהפוליטיקה?
זו לא הנקודה ולא מה שמעניין אותי עכשיו”.

מלחיץ: באמצע המשחק השופט גירש נחש מהדשא
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה