אחרי כמעט שלוש שנים בסלטיק, ליאל עבדה בדרך לתחנה חדשה: שארלוט מליגת ה-MLS בארצות הברית. הקיצוני הישראלי יעבור לקבוצה מצפון קרוליינה תמורת סכום המוערך בכחמישה מיליון דולרים. 

לאחר שסבל מגזענות מצד אוהדי קבוצתו הסקוטית, חיפש הכישרון הישראלי יעד חדש, ומצא אותו בקבוצה מהמקום השביעי בליגה האמריקאית. עבדה יהיה השחקן בעל השווי הגבוה ביותר בקבוצתו לפי האתר Transfermarket. 

שארלוט נכנסה לליגה הבכירה בארצות הברית ב-2022, לפני שנתיים בלבד ובעונה החולפת סיימה במקום התשיעי. לפני שלושה חודשים מינתה למאמן הקבוצה את דין סמית׳, מי שאימן בעברו בין היתר את ברנטפורד, לסטר ואסטון וילה. 

דין סמית' (רויטרס)דין סמית' (רויטרס)

את העונה הנוכחית פתחה שארלוט עם ניצחון אחד ותיקו והיא ממוקמת כרגע השביעי, כשרוב העונה עוד לפניה. הגיל הממוצע של הקבוצה עומד כעת על 25, ובהתקפה של הקבוצה אפשר למצוא שחקנים בגיל דומה לזה של הישראלי, הנע סביב גיל 22.

למי שחושש כי הישראלי לא ימצא את דרכו באירופה, חשוב לציין כי למרות שהקבוצה משחקת בליגה הבכירה רק שנתיים, היא כבר הספיקה לייצא שחקנים לליגות הבכירות באירופה. קרול שבידרסקי עבר לא מזמן לורונה מהליגה האיטלקית, קמיל יוז׳ביאק חתם בגראנדה מהליגה הספרדית, ובין היתר שחררה שחקנים גם לליגה הפורטוגלית, לליגה הסרבית ולליגה היוונית.

קרול שבידרסקי (רויטרס)קרול שבידרסקי (רויטרס)

עבדה אמנם מגיע בחוזה ארוך טווח, אך לא מן הנמנע שיעבור בעתיד לקבוצה בכירה מאירופה. עד אז, הוא ינסה לפתוח דף חדש בצפון קרוליינה, לחזור ליכולת שאפיינה אותו ולהוכיח שוב כמה הכישרון שלו גדול.

ליאל עבדה (האתר הרשמי של סלטיק)ליאל עבדה (האתר הרשמי של סלטיק)

אגב, ברביעי ליולי, יום העצמאות של ארצות הברית, ליאל עבדה וקבוצתו החדשה צפויים לשחק נגד לא פחות מאינטר מיאמי של ליונל מסי, לואיס סוארס וג׳ורדי אלבה, ואין ספק שזו תהיה הגשמת חלום מיוחדת עבור הכישרון הישראלי.

ליאו מסי, ג'ורדי אלבה ולואיס סוארס (רויטרס)ליאו מסי, ג'ורדי אלבה ולואיס סוארס (רויטרס)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה