קאמבק מרגש. ברק בכר שהוביל את מכבי חיפה לשלוש אליפויות רצופות יחזור באופן רשמי בעונה הבאה לקבוצה מהכרמל כפי שנחשף ב-ONE. בכר יחתום לשנתיים אצל האלופה, שתיפרד בקיץ ממסאי דגו. שכרו של בכר מוערך בחצי מיליון דולר לעונה, וגיא ויזינגר צפוי לחבור אליו בצוות האימון. מאמן קבוצת הנוער עמיר נוסבאום מועמד להיות עוזרו של בכר, כאשר אם הוא יקודם, אריק בנאדו מועמד לחזור לנוער של הירוקים.

הסיכום עם המאמן היה מהיר כי מכבי תל אביב והנבחרת רצו מאוד את בכר, כאשר ההודעה הייתה לבקשת מסאי דגו. האחרון עשה עונה טובה, אבל מקום שני הוא לא הישג במכבי חיפה ולא להיות רלוונטי בתחילת אפריל זה לא מקובל במועדון, בדיוק כמו עם מרקו בלבול ואריק בנאדו. הבעלים יעקב שחר פעל בנחישות ומהירות.

“בפגישה שנערכה בין ראשי המועדון והמנהל המקצועי, גל אלברמן, בנושא זהות המאמן לעונה הבאה, ולאחר בחינה מעמיקה, התקבלה החלטה למנות את ברק בכר למאמן הקבוצה לשנתיים הבאות”, נמסר ממכבי חיפה. 

מסאי דגו נפגש לפני מספר ימים עם ראשי המועדון ועודכן בהחלטה וסיבותיה והוא יסיים את תפקידו בתום העונה. בפגישה הדגישו ראשי המועדון את הערכתם והודו למאמן על קידום השחקנים הצעירים ושילובם בקבוצה הבוגרת ועל הדרך המכובדת במסע האירופי. “בתום העונה, לאחר סיום משימותיה של הקבוצה הבוגרת, נדע במועדון להודות ולהיפרד כראוי מהמאמן, מסאי דגו”, הוסיפו במכבי חיפה.

מסאי דגו (עמרי שטיין)מסאי דגו (עמרי שטיין)

מי שצפויים להישאר הם עבדולאי סק, פייר קורנו ודניאל סונדגרן. האפשרות שצ'ירון שרי יחזור מהולנד בהתאם לחוזהו במועדון גדולה אף היא. לעומת זאת, מי שמתנדנדים כרגע ולגביהם תצטרך להתקבל החלטה הם שואו ולורנצו שימיץ', שלא הצליחו להשפיע על הקבוצה מאז הצטרפותם.

דניל לסובוי ישוחרר בכל מקרה אחרי שנחשב לאחד משחקני הרכש החלשים העונה. מקומם של עלי מוחמד, גדי קינדה, עילאי פיינגולד, עילי חג’ג’, דין דוד והקפטן ליאור רפאלוב מובטח.

מכבי חיפה תצטרך לצרף לפחות שני חלוצים אחרי שפרנזי פיירו צפוי להימכר בקיץ בסכום מעורך של למעלה משלושה מיליון אירו ואחרי שענאן חלאילי נמכר רק לאחרונה בסכום של 7.5 מיליון אירו לאוניון הבלגית. 

ברק בכר חוגג עם הצלחת (רדאד ג'בארה)ברק בכר חוגג עם הצלחת (רדאד ג'בארה)

מסאי דגו מצידו קידם לא מעט שחקנים צעירים. הוא קיבל ביקורת גדולה לאורך הדרך, אבל הצליח לסיים במקום השלישי בשלב הבתים של הליגה האירופית בבית לא פשוט שכלל את פנאתינייקוס, ויאריאל וראן, ואף סייע לקבוצתו למחוק פער דו ספרתי ממכבי תל אביב בפסגה, אלא שבהמשך הפער חזר לאחר רצף לא טוב.

לאחרונה מכבי חיפה הודחה מהגביע בבית מול נתניה ואם לא יקרה משהו בלתי צפוי הירוקים יאבדו את האליפות אחרי שלוש שנים למכבי תל אביב.

צילום המסך מאתר ONE (צילום מסך)צילום המסך מאתר ONE (צילום מסך)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה