באיטליה לא מתרגשים מההגרלה של פיורנטינה נגד מכבי חיפה בשמינית גמר הקונפרנס ליג. ב'טוטומרקטו' מיהרו לערוך השוואה בין שווי הסגל של הירוקים לזה של הסגולים. הסגל של מסאי דגו מעורך ב-26.01 מיליון אירו, ובארץ המגף הדגישו: “כל הסגל של חיפה שווה מיליון אירו פחות מהסכום שבו נירכש ניקולס גונסאלס לבד”.

בכלי התקשורת גם הדגישו שיש לירוקים שני אקסים של הסרייה א' ו"עוד שחקנים רבים לא מוכרים". "הגרלה של מזל לפיורנטינה מול קבוצה שלא תארח באצטדיונה הביתי”, נכתב בתקשורת.

“הכוכב של מכבי חיפה הוא פרנזי פיירו שהגיע לפני שנתיים מגנגאן. צריך גם לעקוב אחרי ענאן חלאילי בן ה-19, תוצר מחלקת הנוער של הקבוצה, ויש גם שני שחקנים שמוכרים לסרייה א', לורנצו שימיץ' וסוף פודגוראנו", הוסיפו.

שחקני מכבי חיפה עם לורנצו שימיץ' (עמרי שטיין)שחקני מכבי חיפה עם לורנצו שימיץ' (עמרי שטיין)

על מסאי דגו נכתב באיטליה: "אימן בפתח תקווה ועכו לפני שהצטרף לקבוצה הצעירה של מכבי חיפה לפני שנתיים. העונה הוא כבר הוביל 40 משחקים, הוא היה טוב מאוד בהתחשב בכך שהקבוצה חולקת את הפסגה עם מכבי תל אביב”.

עוד נכתב על מכבי חיפה באיטליה: “מכבי חיפה היא קבוצה שלמרות היותה דומיננטית בליגה שלה, הראתה מגבלות גדולות בליגה האירופית (שלישית אחרי ויאריאל וראן), כשהיא מגיעה לממוצע נורא של רק 0.9 xG שנוצרו ו-1.9 xG ספגו”.

מסאי דגו (רויטרס)מסאי דגו (רויטרס)

“הכישרון שלהם הוא בכך שהם מסוגלים לכבוש כמעט כל מצב שהם יוצרים ושיש להם שוער שמצליח למנוע מהם לסבול מכל ה-xG השלילי. לא במקרה הקבוצה הצליחה לספוג עד כה 1.2 שערים למשחק. עם זאת, אי אפשר לומר שמכבי חיפה היא קבוצת התקפות מתפרצות. נקודת תורפה נוספת של הקבוצה היא המצבים הנייחים”, סיכמו.

שון גולדברג הגיב להגרלה: “הגרלה מאתגרת מאוד. נעשה הכל להעפיל שלב. גאים על הדרך שאנחנו עושים, אמנם משחקים ללא קהל ומגרש ביתי 3 שעות טיסה מהבית, אבל למועדון חשוב לייצג את הכדורגל הישראלי ואת הקהל והמועדון שלנו בצורה הטובה ביותר”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה