כשאתה משלב כישרון, טכניקה, מהירות, דריבל, תנועה ללא כדור, לחץ בשטח היריב (לפחות במחצית השנייה הערב) ועוד היריבה נותנת לך שטח, אז בסופו של דבר המשחק יראה כמו שהוא נראה. אם תוסיף את חסרונם של שניים מעמודי הטווח של מכבי חיפה – מחמוד ג’אבר ופייר קורנו – אז לא פלא שנכון לעכשיו מכבי חיפה גדולה על הליגה בשתי רמות, כולל מעל מכבי תל אביב עם איך שהיא נראית לאחרונה.

אם לצהובים יש מאמן שלא מוצא את הרגליים והידיים, מסאי דגו ממשיך לשדרג את עצמו וממקם את עצמו כמאמן הטוב בישראל, וזה למרות טענותיי כלפיו בתחילת העונה. אני שמח לראות שטעיתי בגדול.

לירוקים היה קשה במחצית הראשונה. בית”ר ירושלים שמרה, הייתה אגרסיבית ולא נתנה הרבה שטח למכבי חיפה, אבל היתרון של האלופה היה גדול. בסופו של דבר המהלומה בדמות השער של ענאן חלאילי החזירה את הירושלמים לגודלם הטבעי.

מתברר שהשער הזה בלבל את הצהובים, כי למחצית השנייה הם לא הגיעו. הם כבר לא שמרו, ירדן שועה ועדי יונה ניסו להושיע, אך לא הצליחו ומכבי חיפה התחילה לרקוד על כר הדשא. גדי קינדה וליאור רפאלוב שיחקו קרוב זה לזה והירוקים נהנו אחד עם השני והוסיפו לחץ מצוין והתלהבות.

כמובן שהשער של דין דוד בא ממהלך של רפאלוב וקינדה ומהמהירות של החלוץ. ואז, מסאי דגו הכניס חמישה שחקנים חדשים שכל אחד מהם שחקן בפני עצמו – וזה מה שעושה את מכבי חיפה כל כך טובה ויעילה. התחרות היא נהדרת לקבוצה, לא משנה מי ישחק ואיפה, הוא יספק את הסחורה.

אבל, הדבר הכי חשוב עבור האלופה הוא שיש לה שלושה בלמים נהדרים. כמה ששימיץ’ הושמץ בעבר והיום כבר רואים איזה בלם גדול הוא. יש לו משחק אווירי נהדר, הנעת כדור טובה ואחריות יוצאת דופן. עבדולאיי סק שחזר שיחק כבלם הימני, אפילו יותר מגן מאשר בלם, ואת זה חייב מסאי דגו לתקן. חלאילי לא באמת משחק לכל אורך הקו במערך שלושת הבלמים מאחר ויש לו נטייה בולטת לחלק ההתקפי.

לורנצו שימיץ', הראה כמה הוא בלם גדול (עמרי שטיין)לורנצו שימיץ', הראה כמה הוא בלם גדול (עמרי שטיין)

מכבי חיפה יוצאת ביום שלישי להונגריה למשחק חשוב מול גנט במסגרת פלייאוף הקונפרנס ליג. היא חייבת לעבור את הבלגים ואם הם יצליחו במשימה זה יהיה המשך לחורף נהדר בסמי עופר. הירוקים בדרך הנכונה, כשגם ההשתלבות של גדי קינדה וקני סייף במקום צ’ירון שרי היא מבורכת. סייף נראה נהדר עד עכשיו ומספק את הסחורה מעל ומעבר.

אני לא יכול לסיים את הטור בלי לומר מילה טובה לפרנזי פיירו. כרגיל, זלזלו בו פעמים רבות ואמרו שהוא יכול להבקיע רק מתיבת החמש. נכון, השער שלו נפסל, אבל ביצוע כמו זה שמור לחלוצים הגדולים באירופה. פיירו הוכיח שהוא מסוגל לעשות הכל מהכל, רק חבל שהשער נפסל.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה