כפי שנחשף כאן ב-ONE: הנהלת ההתאחדות לכדורגל התכנסה היום (רביעי) ואישרה שינוי משמעותי בתקנון המשמעת – העמדה לדין על ביזוי ההמנון.

לאור מה שקרה בעונה החולפת, כאשר אוהדי בני סכנין שרקו בוז בזמן ההמנון הלאומי, ‘התקווה’, במשחקי ליגת העל וביזו אותו, הכניסו סעיף לתקנון המשמעת לפיו: "לרבות התבטאויות לא נאותות העושות שימוש בשואה בכל מקום  ובכל מועד ולרבות ביזוי ההמנון או פגיעה בסמלי המדינה".

מכבי מתחזקת, רוצה את לאיוס ומחכה למילסון

ההעמדה לדין תהיה בעקבות הדברים "שקיבלו ביטוי בדו"ח שופט המשחק ו/או בדו"ח משקיף המשחק ו/או הצטברו ראיות מהימנות לכאורה אחרות או נוספות". כמו כן, תקנון המשמעת שעוסק באי מכירת כרטיסים לקהל חוץ הורחב בגין הרשעה בעבירה "של קריאות גזעניות ו/או פוגעניות".

עוד לפי התקנון בהתנהגות אוהדים חמורה, בהרשעה ראשונה תהיה הפחתת נקודה בפועל, בהרשעה שנייה תהיה הפחתה של שתי נקודות בפועל.

בהנהלת ההתאחדות גם דנו על הפסקה של יותר מפעם אחת במשחק כתוצאה מהתנהגות קהל של אותה קבוצה או במקרה של השלכה למגרש של חזיז או רימון הלם. כך שבית הדין יהיה רשאי להורות, בנוסף לקנסות המנויים, על עונשים נוספים בהתאם לתקנון, למעט עונשי הפחתת נקודות בפועל.

הנהלת ההתאחדות אישרה גם את השינוי בתקנון בגין הרשעה של פריצת קהל רב של אוהדים למגרש. כלומר, יופחתו ממאזן הקבוצה ארבע נקודות בעונת המשחקים הבאה שלאחר עונת המשחקים בה התקיים המשחק נשוא העבירה. אם זה יקרה במשחק גביע הקבוצה תודח מהמפעל ובמקרה של זכייה בגביע תהיה הפחתת 4 נקודות מהעונה הבאה.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה