מכבי תל אביב הגיעה לטרנר כדי לנצח ולעשות עוד צעד בדרך לאליפות. הפועל באר שבע הגיעה אחרי ההפסד המאכזב לריינה במטרה לברוח מהפועל חיפה שדולקת בעקבותיה ולהידבק למכבי חיפה. אליניב ברדה הפתיע כשעלה שמרני מבדרך כלל כשוויתר על אנטוניו ספר, השחקן היצירתי שלו במרכז השדה, והציב במקומו את בריירו כבלם שלישי.

הוא כנראה זכר את הפעמיים הקודמות העונה שמכבי ת”א הגיעה לטרנר. ב”ש עם ארבעה זרים על הספסל, ונזכיר שבמהלך העונה עזבו פטרסון, פאון וקלימלה. מכבי ת”א עלתה בהרכב הקבוע והחזק שלה מינוס ואן אובריים שנפצע במשחק הקודם, וקארצב קיבל את ההזדמנות במקומו. ואן אובריים, שבעונה שעברה די נמחק, הוא מהברגים המרכזיים של הצהובים וזה השיחוק הגדול ביותר של רובי קין ששינה לו תפקיד והוריד אותו מדרגה אחורה לתפקיד ה-6 למרות שהוא יותר שחקן מוסר ממחלץ, ולמרות שקארצב היה בסדר גמור – חסרונו של ההולנדי הורגש בצד ההתקפי של הצהובים.

אחרי כל ההכנות והטקטיקה קיבלנו מחצית ראשונה ברמה מאוד נמוכה כשהקבוצות יותר מנטרלות אחת את השנייה מאשר משחקות כדורגל, הקישור משני הצדדים לא קיים, הכל שבלוני, חסר איכות והשוערים כמעט ולא נגעו בכדור, כשהניסיון הראשון של מכבי ת”א למסגרת שערה של ב”ש היה בדקה האחרונה של תוספת הזמן מפעולה גדולה של מילסון, שעד אותו רגע נסגר טוב על ידי דדיה (הופעה ראשונה בהרכב מאז חזר בינואר).

פליסיו מילסון לפני מריאנו בריירו (חגי מיכאלי)פליסיו מילסון לפני מריאנו בריירו (חגי מיכאלי)

המחצית השנייה נפתחה עם אנרגיות וקצב טוב יותר מצד שתי הקבוצות, כששחר מצד אחד פוגע בקורה וסטויאנוב מן הצד השני, אך לאחר מכן המשחק חזר לרמתו הנמוכה. במשחק כזה היה ברור שאם נראה גול הוא יגיע ממצב נייח, אז כדור חוזר לאחר כדור קרן הגיע לכיוון ויטור, שהוכשל על ידי סבוריט שלא ראה אותו. ספר שהחליף את בדש המאכזב במחצית הבקיע את הפנדל.

להוציא את מילסון – אין שחקן במכבי ת”א שהוא רמה מעל, ראינו את זה גם כשהוא היה באליפות אפריקה וגם היום כשהאדומים סגרו אותו מצוין ומנעו ממנו מצבים של אחד על אחד. אין שחקן אחר שיעשה הברקה לנצח במשחק. זהבי וגם דור פרץ הם שחקנים של נגיעה אחרונה ברחבה, ואם הם לא עושים את הגול אז הם פחות מורגשים.

ערן זהבי עצבני בסיום (רדאד ג'בארה)ערן זהבי עצבני בסיום (רדאד ג'בארה)

המצטיינים מבחינתי הם ויטור וטיבי שביחד הם בני 71 וחצי, הם היו ראשונים לכל כדור ברגל, בראש וגם היו שקטים עם הכדור. את הקישור מנהיג גורדנה שהתלות של ב”ש בו גדולה מדי. הטקטיקה של ברדה שעלה הגנתי היום ניצחה את מכבי ת”א, שנראתה עצבנית ואכזבה מאוד.

למרות ההפסד, מכבי ת”א תזכה באליפות. היא לא מהאלופות המרשימות שהיו לנו ויכול מאוד להיות שהיא גם לא תנצח העונה את מכבי חיפה, אבל בסוף יזכרו רק מי זכתה באליפות. וכמה חבל שלמכבי חיפה לקחו שתי נקודות שהיו יכולות להוסיף לנו עניין ומתח עד סוף העונה.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה