תכונה יוצאת דופן באצטדיון בנתניה. זה לא עוד משחק ליגה רגיל עבור היהלומים מנתניה שנאבקים על מקומם בפלייאוף העליון. מנגד, הצהובים מתל אביב הגיעו הערב למפגש קריטי כאשר הם נמצאים בפיגור פיגור שתי נקודות מהמוליכה מכבי חיפה.

הצהובים מתל אביב באו במומנטום שלילי כאשר איבדו 14 נקודות מתאריך 7/1/2024 עד הערב, נתון מדהים בטווח זמן יחסית קצר. מכבי תל אביב איבדה את פסגת ליגת העל לירוקים, כאשר בסוף חודש דצמבר הייתה תחושה למרבית אוהדי הכדורגל בישראל שסיפור האליפות סגור ואמור לנדוד חזרה לתל אביב, אבל דעיכה של הצהובים אל מול מומנטום חיובי של הירוקים ומאבק האליפות נפתח מחדש.

בצד השני של המתרס, המארחים מנתניה באו גם הם במומנטום שלילי לאחר ארבעה הפסדים רצופים בליגת העל עם ציפייה לצאת לדרך חדשה ותקווה לנסות להשתחל לפלייאוף העליון דווקא מול הצהובים הבכירים בישראל. 

אוהדי מכבי נתניה (ראובן שוורץ)אוהדי מכבי נתניה (ראובן שוורץ)

על כר הדשא ראינו שינויים משמעותיים בהרכב של מכבי תל אביב כאשר רובי קין עלה ב-11 בלי ערן זהבי ודור פרץ, שני השחקנים המובילים והבכירים של הקבוצה, ובמקומם קיבלו עידו שחר ויונס מלדה את ההזדמנות להוכיח את עצמם. 

מהצד שני, נתניה של גיא צרפתי עלתה עם שלושה בלמים בחוליה האחורית, אבל עם שלישייה קדמית מסוכנת בדמותם של בילנקי, שבירווזלאטנוביץ’ שאמורים להוות איום משמעותי על שערו של משפתי. 

נתניה פתחה את המשחק עם לחץ גדול בחלק המגרש של הצהובים מתל אביב, אבל דווקא בהתקפת מעבר של האורחת, נגיעת יד של גיא מזרחי ברחבת נתניה זיכתה את הצהובים מתל אביב בבעיטת עונשין מ-11 מטרים, כאשר עידו שחר בעט את הפנדל פנימה והעלה את קבוצתו ליתרון מוקדם. 

שחקני מכבי תל אביב חוגגים עם עידו שחר (ראובן שוורץ)שחקני מכבי תל אביב חוגגים עם עידו שחר (ראובן שוורץ)

על כר הדשא במחצית הראשונה ראינו משחק מבולבל עם איכות ירודה של שתי הקבוצות, ולקראת סיום המחצית הראשונה בעיטת חופשית לזכות האורחים מחוץ לרחבת ה-16, כאשר רוי רביבו עם בעיטה מסובבת מדויקת מעל החומה הנתנייתית עם תוספת של תגובה מאוחרת של צרפתי, שוערה של נתניה, והבחורים של קין עלו ליתרון מרגיע של 0:2.

על סף סיום המחצית הראשונה הצליחה נתניה לצמק את התוצאה עם שער של שבירו, שהתמקם מצוין ברחבה, בעט מקרוב פנימה והוריד את היהלומים מנתניה להפסקה עם תקוות וציפיות לקראת המחצית השנייה. 

עם תחילת המחצית השנייה גיא צרפתי ביצע שלושה חילופים ושינה מערך כאשר עבר לשחק עם שני בלמים ו-ויתר על שני חלוצים בדמותם של בילנקי ושבירו, דווקא כאשר נתניה הייתה צריכה שחקני הכרעה בחלק הקדמי. רובי קין מנגד לא היה מרוצה מתפקודו של אבישי כהן במחצית הראשונה, הכניס את דוידזאדה לעמדת המגן השמאלי והעביר את רוי רביבו לעמדת המגן הימני כדי לנסות ולעצור את התקפות המעבר של נתניה לעבר שערו של משפתי.

רוי רביבו בטירוף (ראובן שוורץ)רוי רביבו בטירוף (ראובן שוורץ)

בצד השני, האין הגנה של נתניה נוצלה עד תום על ידי מכבי תל אביב עם מהלך התקפי מהיר ואיכותי שהחל עם מסירת עומק מצוינת של מילסון לעבר עידו שחר, שחדר לרחבת נתניה ומסר כדור רוחב מצוין לקניקובסקי, שדחק באין מפריע מקרוב פנימה והעלה את האורחת ל-1:3 ששבר מורלית את היהלומים מנתניה.

הצהובים מתל אביב המשיכו לתקוף ללא הרף את שערו של צרפתי בדרך לשער רביעי לאחר טעות חמורה של גיא מזרחי, שנוצלה עד תום על ידי מילסון שבעט לרשת לאחר אסיסט של דוידה, שער רביעי קליל, חשוב ומשמעותי בדרך לניצחון. לקראת דקות הסיום שער נוסף של שחר לאחר מסירה טובה של זהבי, 1:5 משכנע ושלוש נקודות חשובות בדרך לשוויון נקודות עם מכבי חיפה בחזרה למאבק אליפות צמוד ומעניין. 

משחק אדיר של שחר. שחקני מכבי תל אביב חוגגים (ראובן שוורץ)משחק אדיר של שחר. שחקני מכבי תל אביב חוגגים (ראובן שוורץ)

גיא צרפתי צריך ללכת הביתה מאוד מודאג מהמצב של קבוצתו שסובלת מבעיה גדולה בעמדת השוער, חוליית הגנה חלשה, קישור אנמי וחלק קדמי מסוכן, אך לא מאוזן. אמנם למכבי נתניה נשאר עדיין סיכויי תיאורתי להיכנס לפלייאוף העליון, אבל עם היכולת החלשה שגרמה לחמישה הפסדים המחשבות על פלייאוף עליון זה רק בגדר חלומות, אלא אם כן היהלומים יתעשתו ויחזרו למסלול הניצחונות, מה שנראה לי קשה מאוד לביצוע במציאות, מה גם שנתניה כבר לא תלויה בעצמה.

מכבי תל אביב יצאה מנצחת גדולה הערב, לא במשחק גדול של האורחים, שהצליחו להבליט את הפערים העצומים בין הקבוצות. מכבי תל אביב של החודש וחצי האחרונים הייתה במשבר, אך יכול להיות שהערב בנתניה ראינו את הצעדים הראשונים אולי בדרך ליציאה מהמשבר לדרך חדשה, גם מבחינת יכולת ובעיקר קצב צבירת נקודות חדש, שיאפשר לחבורה של קין לרוץ לאליפות עד הבאזר.

צעד ראשון בדרך ליציאה מהמשבר. רובי קין (ראובן שוורץ)צעד ראשון בדרך ליציאה מהמשבר. רובי קין (ראובן שוורץ)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה