מפגש פסגה בין שתי האימפריות הגדולות והעשירות של הכדורגל הישראלי במאבק ישיר על תואר האליפות. מבחינת מכבי תל אביב זהו ערב עם ניחוח של אליפות כאשר לפני שריקת הפתיחה הצהובים הגיעו עם יתרון סופר משמעותי בדמות פער של 10 נקודות ממכבי חיפה, שבאה למשחק העונה עם הגב לקיר והזדמנות אחרונה אולי לחזור ולדגדג את הצהובים בדרך לתואר האליפות. 

על כר הדשא קיבלנו את 10 הדקות הראשונות של המשחק בשליטה מוחלטת של הירוקים שהשכילו גם לאיים על שערו של משפתי עם בעיטה של שון גולדברג לקורה, אבל מאותה דקה הצהובים השתלטו על כר הדשא עם יתרון מספרי במרכז המגרש, ועם שלישייה מצוינת בדמות ואן אובריים, קניקובסקי ופרץ שכתשו את ג’אבר ועלי מוחמד די בקלות פעם אחר פעם.

הם הניעו את משחקם של הצהובים קדימה לעבר שערו של שריף כיוף, שיש לו חלק גדול בשער היתרון של מכבי תל אביב, כאשר הוא החליק, איבד שיווי משקל ונתן מתנה לזהבי שנגח ממטר לשער החשוף עם שער יתרון מוצדק למכבים מתל אביב, שהמשיכו לשלוט באופן אבסולוטי במחצית הראשונה ונהנו מטעויות טקטיות במערך שהעלה מסאי דגו עם שלושה בלמים וקני סייף כמגן/כנף בצד ימין, וחלאילי שתופקד במחצית הראשונה כחלוץ שני והלך לאיבוד על כר הדשא, בנוסף לחוסר התגובה של דגו לשליטה ברורה של הצהובים.

מסאי דגו על הקווים (חגי מיכאלי)מסאי דגו על הקווים (חגי מיכאלי)

לירוקים היה מזל גדול שהירידה להפסקה הייתה רק בפיגור של שער אחד בזכות יכולת לא מספיק טובה של השלישייה הקדמית של הצהובים שלא היו מספיק איכותיים בפעולות המכריעות ליד רחבת ה-16 של שריף כיוף, ולכך יש להוסיף את היכולת החלשה של מילסון הערב, שהוא מבחינתי השחקן הטוב ביותר בליגת העל שלא הצליח לבוא הערב לידי ביטוי מול ההגנה הירוקה.

עם פתיחת המחצית השנייה קרתה לצהובים תקלה משנה משחק. מכבי תל אביב איבדה את ואן אובריים שנפצע ורובי קין טעה בגדול כאשר במקום להכניס קשר עוצמתי מהספסל או להעביר את עידו שחר מעמדת המגן לכיוון הקישור, המאמן בחר דווקא בשחקן קישור קדמי בדמותו של דן ביטון להיכנס לתבנית של שלישיית הקישור, מה שגרם לצהובים לאבד את מרכז המגרש ואת העוצמות שהיו להם במחצית הראשונה שהכריעו את הירוקים די בקלות. 

רובי קין מנחם את יוריס ואן אובריים (רדאד ג'בארה)רובי קין מנחם את יוריס ואן אובריים (רדאד ג'בארה)

לקראת המחצית השנייה מגיע למסאי דגו שהגיב אמנם באיחור קרדיט ומחמאות על שינוי מערך כאשר העביר את סונדגרן לעמדת המגן הימני ואת חלאילי לעמדה הטבעית שלו בכנף ימין, בנוסף הכניסה של קינדה לכר הדשא עזר מאוד לירוקים להשתלט באופן מוחלט על מרכז המגרש עם יציאה קדימה לעבר רחבת ה-16 של משפתי בדרך לשער שוויון של חיפה שריחף באוויר, ומי אם לא חלאילי שחזר במחצית השנייה לעמדה הטבעית שלו בכנף ימין עם בעיטה עוצמתית מחוץ לרחבה לאחר טעות של סבוריט ודוידזאדה, שבמקום לצמצם את המרחק לעברו, שחקני ההגנה בחרו לסגת אחורנית ומשם הדרך לרשת הייתה קצרה.

חלאילי הכניע את משפתי והחזיר לירוקים את הצבע לפנים עם שער שוויון משמעותי, עם מומנטום נפלא, ומחצית שנייה דומיננטית ואיכותית של המכבים מחיפה שהעלימו לחלוטין את הצהובים מכר הדשא. 

ענאן חלאילי חוגג (חגי מיכאלי)ענאן חלאילי חוגג (חגי מיכאלי)

התחושה הפנימית שלי היא שהעונה הנוכחית היא פספוס גדול מאוד מבחינת מכבי חיפה, לא יכול להיות שפער הנקודות הוא גדול כל כך בשלב כזה של העונה בעיקר לאור זה שהפערים ביכולת בין הקבוצות כמעט לא קיים, אני משוכנע ששתי הקבוצות פחות או יותר באותה רמה מבחינה מקצועית, אבל כנראה שחוסר היציבות של הירוקים במאני טיים של העונה היה בעוכריהם ובסיטואציה הקיימת הירוקים כבר לא תלויים בעצמם ורואים את הזנב של הצהובים מקילומטרים.

הכיוון קדימה נראה די ברור ואחרי שלוש שנים של שלטון מוחלט של הירוקים מהכרמל בצמרת של הכדורגל הישראלי, נראה שההגמוניה בדרך למעבר חזרה לצהוב של תל אביב. רובי קין שאמנם כעס מאוד על היכולת החלשה של שחקניו במחצית השנייה מבין שהתיקו הערב הוא כמו ניצחון מבחינת הצהובים עם צעד נוסף ומשמעותי בדרך לצלחת האליפות, שנמצאת ממש מעבר לפינה.

רובי קין (חגי מיכאלי)רובי קין (חגי מיכאלי)

הלוואי שנראה עוד הרבה מפגשי פסגה יצריים ומעניינים כמו הערב גם בעתיד, ובבקשה אדון חולדאי תדאג לגג לאצטדיון בלומפילד. הגיע הזמן לכבד את הצופים כפי שכיבדו אותך ביום הבחירות.

אוהדי מכבי תל אביב (חגי מיכאלי)אוהדי מכבי תל אביב (חגי מיכאלי)

האזינו לפודקאסט לסיכום המשחק:

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה