ביוון לא התרגשו יתר על המידה מההגרלה של אולימפיאקוס נגד מכבי תל אביב בשמינית גמר הקונפרנס ליג. בתקשורת המקומית הגיבו להגרלה במפעל האירופי וגם המאמן של הקבוצה מיוון הספיק לדבר.

חוסה לואיס מנדיליבר אמר אחרי ההגרלה: “אנחנו מוכנים להתמודד מול כל יריבה. אנחנו מכבדים את מכבי ת”א כי היא העפילה לשלב הזה לפנינו. אני לא יודע הרבה על הקבוצה, אבל מכיר את אנריק סבוריט ששיחק בבילבאו. לא יהיה לנו קל, צריכים להיזהר”.

בתקשורת היוונית נכתב: “אולימפיאקוס שמחה מההגרלה. המשימה שלה היא יותר מאפשרית והיתרון של היוונים זה שהמשחק בחוץ יהיה באצטדיון ניטרלי, כי אין משחקים באירופה שמשוחקים בישראל”.

ב’גאזטה’ הזהירו: “אולימפיאקוס נגד מכבי תל אביב והגורל. אולימפיאקוס התמודדה מול קבוצות מישראל שמונה פעמים בעבר והמאזן לא לטובתה. זו הפעם השנייה שהקבוצות נפגשות באירופה, כשהפעם הקודמת הייתה ב-2010/11”.

שחקני מכבי תל אביב חוגגים (ראובן שוורץ)שחקני מכבי תל אביב חוגגים (ראובן שוורץ)

ב’אין ספורט’ המקומי הקלו ראש גם כן: “האדומים-לבנים חיכו לדעת מי זהות היריבה וגילו זהות קלה. מנדיליבר יכול לשמוח ממי שהכדורים הכריעו שהוא יפגוש”.

ב’ספורטדיי’ ניתחו: “לכל יריבה אחרת, מכבי תל אביב הייתה יכולה להיות הגרלה קלה, אבל לא לאולימפיאקוס שכבר חוותה מה זה יריבות מישראל. האדומים-לבנים זוכרים במיוחד את המפגש מול הצהובים ב-2010, אך גם את מכבי חיפה ב-2002 ו-2022 ואת ב”ש ב-2016”.

האתר גם לא בדק נכון את המידע שלו כשכתב: “הקבוצה שבראשה עומד רובי קין האגדי מובילה את הליגה המקומית שלה עם נקודה אחת יותר ממכבי חיפה. היא נמצאת בכושר מדהים כשבשלב הבתים רשמה חמישה ניצחונות, הפסד אחד ו-14 שערי זכות. מנצח על התזמורת הוא החלוץ ערן זהבי, כשגם מילסון הצעיר הוא שחקן שבולט”.

ערן זהבי ומילסון (רדאד ג'בארה)ערן זהבי ומילסון (רדאד ג'בארה)

ב’ספורט 24’ עשו כתבת פרופיל על מכבי ת”א עם הכותרת: מאמן מפורסם, הנהלה לא מוכרת ושחקנים כישרוניים. “בפיראוס לא יכולים להמעיט בערכם של הישראלים שכבר עשו להם נזק ב-2010. הם פתחו מדהים את העונה ובהמשך התוצאות היו יותר נורמליות”.

עוד הדגישו בכלי התקשורת: “הסופרסטאר של הצהובים הוא ערן זהבי בן ה-36 שחזר לקבוצה בקיץ 2022 ואף משך את העניין של אולימפיאקוס. העונה כבש 11 שערי ליגה ו-10 באירופה, כשגבי קניקובסקי שבישל תשעה שערים וכבש עוד שבעה קרוב אליו”.

על רובי קין נכתב: “רובי קין ירש את אייטור קראנקה ומיד שינה את מצב הרוח בקבוצה. יש לו ניסיון מועט באימון, אבל במכבי סמכו עליו. הוא מעדיף מערך של 4-3-3. לקין אין עדיין שוער שמעמדו בלתי מעורער, הסגל של מכבי מוערך ב-19,670,000 אירו לפי ‘טרנספרמרקט’. 

רובי קין (ראובן שוורץ)רובי קין (ראובן שוורץ)

כמו כן, השוער ניקוס יאנקופולוס ששיחק מוקדם יותר העונה בהפועל פתח תקווה, אמר על ההגרלה בראיון ביוון: “במכבי ת”א כולם עובדים בשביל ערן זהבי, שלא מספיק טובה בתפקוד ההגנתי כי הבלמים שלה לא מצטיינים במהירות. לדעתי מכבי חיפה משחקת כדורגל טוב יותר”.

ניקולאוס יאנקופולוס (ראובן שוורץ)ניקולאוס יאנקופולוס (ראובן שוורץ)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה