מכבי תל אביב ספגה קנס של 40 אלף ש”ח מבית הדין בעקבות קריאות גזעניות של אוהדיה במשחק נגד מכבי פ”ת בגביע. בית הדין של ההתאחדות לכדורגל הודיע היום (ראשון) כי הפעיל את עונש התנאי שהיה לצהובים על סך 30,000 ש"ח והוסיף עוד קנס בפועל של 20 אלף ש"ח, מתוכן 10 אלף חופפים.

בפסק הדין נכתב: “הנאשמת מודה בעבירה נשוא כתב האישום ועל כן אני מרשיע אותה בביצועה. באשר לעונש - זו לה ההרשעה השלישית בעונה זו בעבירת קריאות גזעניות והטענה שהמדובר בתגובות למלחמה המתנהלת בימים אלה בעזה אינה מורידה מחומרת המעשה האסור. כנגד הנאשמת עומד עונש על תנאי של קנס בסך 30,000 אותו בית הדין מחויב להפעיל מכוח תיקון תקנון המשמעת”.

“בנסיבות אלה אני גוזר על הנאשמת את העונשים הבאים: 1. הפעלת עונש התנאי של קנס בסך 30,000. 2. קנס בפועל בסך 20,000 ש”ח מתוכן 10,000 חופפים לעונש התנאי. קרי, 10,000 נוספים. 3. עונש על תנאי בכל מקרה של הרשעה בעבירת קריאות גזעניות של קהל האוהדים - 40,000”, נפסק. 

כזכור, מוקדם יותר היום מכבי תל אביב נענשה בעקבות אירועי משחק העונה מול מכבי חיפה. בבית הדין החליטו לשנות את האישום כנגד הצהובים ל”התפרעות בנסיבות מחמירות”, ובשל כך נקבע הסדר טיעון במסגרתו הצהובים הודו באשמה ונגזר עליהם קנס כספי בסך 33,000 ש”ח וכן איסור על מכירת כרטיסים לאוהדים במשחק הליגה הקרוב מול הפועל באר שבע באצטדיון טרנר, שלא היה מתאפשר בכל מקרה בעקבות המצב הביטחוני.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה