מכבי תל אביב נגד אולימפיאקוס בשמינית גמר הקונפרנס ליג. אנחנו נקבל מפגש בין שתי הקבוצות הכי מעוטרות במדינות שלהן. אולימפיאקוס היא שיאנית הזכיות באליפויות ביוון עם לא פחות מ-47 כאלו, כשגם בגביע היא שולטת ביד רמה עם 28 זכיות ותוסיפו לה עוד ארבע הנפות של הסופר קאפ היווני.

הישג השיא של אולימפיאקוס באירופה היה ב-1998/99, אז הגיעו לרבע הגמר של ליגת האלופות, הישג שכל קבוצה ישראלית יכולה רק לחלום עליו. למרות השם הגדול, אוהדי מכבי תל אביב יכולים לשאוב אופטימיות בעקבות התוצאות של היריבה מול ישראליות.

רק בעונה שעברה אנחנו זוכרים שיריבת הצהובים בליגה, מכבי חיפה, נתנה 0:4 מהדהד ליוונים בדרך שלה להעפלה לליגת האלופות. חיפה גם סיימה ב-3:3 מול אולימפיאקוס בשלב הבתים בצ’מפיונס בעונת 02/03, כשבמשחק השני בבתים זה נגמר ב-0:3 לירוקים מהכרמל. ברק בכר ניצח אותה פעם נוספת, כשהיה בהפועל ב”ש והנחיל לה 0:1 במשחק השני אחרי 0:0 במשחק הראשון בסיבוב השלישי של מוקדמות האלופות.

גיורגוס מסוראס במדי יוון (רויטרס)גיורגוס מסוראס במדי יוון (רויטרס)

כרגע אולימפיאקוס נמצאת במקום הרביעי בליגה שלה, עם 47 נקודות וחמש נקודות מאחורי א.א.ק אתונה שבפסגה. מלך השערים שלה בליגה הוא איוב אל קאבי, לו עשרה שערים, לגיורגוס מסוראס ודניאל פודנס יש שבעה שערים אחריו ברשימה. מסוראס הוא גם מלך הבישולים של הקבוצה עם חמישה כאלה והוא אחד השחקנים אליהם קין יהיה חייב לשים לב.

קארצב: שאלו אותי אם אני מרגל או מהמוסד
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה