העונשים שספגו קבוצות ליגת העל לאחרונה ובעיקר אלו שנוגעים להפחתות נקודות ואפשרות שיוחזרו כחלק מערעורים גרמו למנהלת הליגות להבהיר למועדונים ששיבוץ משחקי הפלייאוף לא ישתנה בהתאם להחלטות כאלה ואחרות בבית הדין אם יתקבלו אחרי סיום הליגה הסדירה.

כידוע, בסיום העונה הסדירה, לוח המשחקים של הפלייאוף בשלהי העונה ייקבע לפי המיקום של הקבוצות בהתאם למספר הנקודות שלהן. אם יהיה בכך שינוי בדיעבד באמצעות ערעורים או החזרות נקודות כאלה ואחרות, זה לא ישנה את שיבוץ המשחקים, כך לפי המנהלת.

"לוח המשחקים בישראל הינו מהעמוסים באירופה, על אחת כמה וכמה בעונת משחקים זו, וכל דחייה בקביעת לוחות משחקי הפלייאוף בתום העונה הסדירה עלול ליצור אי ודאות ועיכובים ואף לסכן את האפשרות לסיים את עונת המשחקים במועדה", נמסר מהנהלת.

“בימים אלה תלויים ועומדים מספר הליכים משמעתיים אשר בחלק מהמקרים הובילו - ובהמשך ייתכן כי עוד יובילו - לעונשי הפחתת נקודות. במקרים רבים ענישה זו אף עשויה להוביל לערעורים, בקשות עיכוב ביצוע, דחיות מועד ולעתים אף פניה לערכאות משפטיות חיצוניות אשר גוזלות זמן רב.

דייני בית הדין (גיא גבע)דייני בית הדין (גיא גבע)

“לאור האמור לעיל, ובכדי לייצר אחידות ובהירות ולמנוע פגיעה בניהולה התקין של עונת המשחקים הרינו להבהיר כי משחקי הפלייאוף העליון ישובצו לפי מספר הנקודות של כל קבוצה כפי שיהיה בדיוק עם שריקת הסיום של המשחק האחרון בעונה הסדירה וההחלטות המשמעתיות התקפות באותו רגע".

המשמעות היא שאם לאחר סיום הליגה הסדירה יוחלט על החזרת נקודות, או החמרת ענישה לקבוצה - גם ביחס לאירועים שהתרחשו במהלך העונה הסדירה - לא ישונה שיבוץ לוח המשחקים, שבלתי ניתנים לשינוי.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה