אחרי ההפסד לבני ריינה במחזור האחרון ובצל המצב הביטחוני המתוח במדינה, הפועל באר שבע תארח היום (שני) ב-20:30 את מכבי תל אביב ותקווה לחזור למסלול הניצחונות. מאמן הקבוצה, אליניב ברדה דיבר היום לקראת ההתמודדות במסיבת העיתונאים.

אליניב, היה לילה לא פשוט. איך השחקנים הזרים עברו את זה?
”יש לנו זרים שהגיעו בינואר ועבורם זה די חדש, וגם זרים ותיקים יותר שטיפה מכירים לצערי את המצב הזה. שוחחנו איתם, והעברנו את אימון הבוקר לערב מכיוון שכולנו לא ישנו בלילה הסוער הזה. הזרים קיבלנו טלפונים דואגים מהמשפחות וברור שזה לא כל כך נעים. נשוחח איתם עוד, נסביר את הסיטואציה ואני מקווה שזה מאחורינו”.

אתה מאוכזב מכל מה שהיה עם הלדר לופס?
”הייתי מאוכזב באותו רגע שהוא עשה את הטעות, זה כבר מאחורינו. גם בלעדיו יש לנו סגל טוב ואנחנו מתכוננים למשחק קשה וחשוב עבורנו”.

עד כמה אתה מאוכזב מההפסד לבני ריינה?
”מאוד, אבל זה לא זמן לבכות. מה שהיה מת. ניתחנו את המשחק הזה ודיברנו עליו, אנחנו צריכים לפתוח את המשחק הכי מרוכזים שאפשר ולא לספוג אחרי דקה”.

הלדר לופס (חג'אג' רחאל)הלדר לופס (חג'אג' רחאל)

זה שלא ניצחתם את מכבי תל אביב כבר כמה משחקים יושב עליכם איפשהו?
”כל משחק הוא אחר, גם המשחק הזה. חוץ מהמשחק הראשון, כל המשחקים שלנו העונה מול מכבי תל אביב היו מאוד צמודים. בשניים מהם גם שלטנו והפסדנו 1:0, תוצאה מאוד שבירה. עכשיו אנחנו באים הביתה, ואני מאוד מקווה שזה יהיה עם קהל ושנצליח לעשות תוצאה טובה”.

עדיין לא בטוח שלא יהיה קהל, מחכים להנחיות פיקוד העורף. אתה מצפה לאותה יכולת מהשחקנים גם אם יהיה קהל וגם אם לא?
”אני מצפה לאותה יכולת, אבל כמובן שעם קהל זה משמעותית משתנה כי אנחנו קבוצה שהקהל שלה דומיננטי, אנחנו צריכים את הקהל שלנו, בטח במשחק כזה. מקווה שיהיה אצטדיון מלא ואווירת כדורגל, כדורגל בלי קהל זה פחות אטרקטיבי”.

אוהדי הפועל באר שבע (מרטין גוטדאמק)אוהדי הפועל באר שבע (מרטין גוטדאמק)

מבחינתך המקום השני זו מטרה?
”אני רוצה לסיים הכי גבוה שאני יכול ולשאוף הכי גבוה”.

מה קורה איתך בעונה הבאה?
”להפועל באר שבע יש משחקים מאוד חשובים בתקופה הקרובה. יש לנו עכשיו את מכבי תל אביב, אחר כך את מכבי חיפה ואת חצי גמר הגביע. אלה הדברים שמעניינים אותי. השאר מבחינתי לא רלוונטי כרגע”.

מה אתה חושב על החזרה של ברק בכר למכבי חיפה?
”אני יכול רק לאחל לו בהצלחה. הוא עשה שם וגם פה דברים גדולים, מאמן שעשה בתקופה שלו בישראל שש אליפויות, תארים, ליגת האלופות וליגה אירופית. אני יכול לאחל לו המון בהצלחה, וכמובן שמהצד שלנו ננסה לעשות את הטוב ביותר שלנו”.

אליניב ברדה וברק בכר (מרטין גוטדאמק)אליניב ברדה וברק בכר (מרטין גוטדאמק)

שמיר: התבדחנו עם הזרים בלילה בקבוצת הוואטסאפ

גם קשר הקבוצה, עדן שמיר התייצב למסיבת העיתונאים והתכונן לקראת המפגש מול מכבי תל אביב.

עדן, איך מתכוננים למשחק שיהיה כנראה בלי קהל, אחרי לילה כזה מורכב?
”עברנו לילה מוזר, מורכב ומתוח מאוד. במשחק כזה כולנו רוצים שהקהל יהיה איתנו, וגם להם מגיע להיות שם ולתמוך, אבל בסוף אנחנו כפופים להנחיות פיקוד העורף ואני באמת מקווה שההחלטה תשתנה עד המשחק. מה שבאמת הכי חשוב זה לשמור על הביטחון של כולם. הזרים רובם די בסדר, במהלך הלילה קצת התבדחנו בקבוצות הוואטסאפ שלנו, יש כאלו שזו הפעם הראשונה שלהם בסיטואציה כזו, אבל הסברנו להם שאין יותר מיד מה לחשוש, רק להיכנס למרחב מוגן אם שומעים אזעקה”.

לאור המתקפה חסרת התקדים, הרגשתם משהו אחר מבדרך כלל?
”היה חוסר וודאות, זה חסר תקדים, משהו שלא ראינו עד עכשיו. לא ידענו למה לצפות ומה יקרה אבל בסוף ההנחיות הן זהות. אני שמח שכוחות הביטחון עשו את מה שצריך בצורה הכי טובה ושלא היו נפגעים. אני מודה לכוחות הביטחון. היה בלילה הרבה מתח, כולנו חיכינו במהלך הלילה כדי לראות מה יקרה, ובסוף הגיעו האזעקות ונכנסנו לממ”ד וברוך השם הכל היה בסדר”.

עדן שמיר (חגי מיכאלי)עדן שמיר (חגי מיכאלי)

איך אתם מתכוננים למשחק מול מכבי תל אביב?
”כמו לכל משחק. אנחנו מגיעים אחרי שלושה הפסדים למכבי העונה, משהו שאנחנו רוצים לשנות, במיוחד כשזה בבית אנחנו רוצים לבוא ולנצח. אנחנו עושים כל ההתאמות ואני מקווה שבסוף הקהל יהיה איתנו”.

יכול להיות שעשה לכם לא טוב שאליניב סימן עבורכם את המקום השני כמטרה לפני המשחק מול ריינה?
”אני לא יודע אם זו הנקודה. היו דברים טובים במשחק הזה וכמובן שגם פחות. פתחנו לא טוב, לספוג מהר ולנסות לרדוף אחרי ריינה זה משהו שלא רצינו שיקרה. אנחנו לא מרגישים לחץ ומתח ורוצים לרדוף אחרי מכבי חיפה ולגנוב לה את המקום השני, לאורך כל העונה אמרתי את זה – אנחנו מסתכלים משחק אחרי משחק”.

עדן שמיר (רדאד ג'בארה)עדן שמיר (רדאד ג'בארה)

עד כמה משחק הגביע נמצא לכם השחקנים בראש?
”זו מטרה שסימנו לעצמנו, אבל עד אז יש לנו שני משחקים קשים בליגה ולגביע מגיעים דרך הליגה. אנחנו רוצים להגיע לחצי הגמר בכושר טוב ועם ביטחון. אני יכול להגיד שבאופן אישי אני עוד לא חושב על הגביע”.

יש לכם סיכוי למקום שני, זו מטרה מבחינתך?
”אנחנו רוצים לסיים במקום הכי גבוה ואנחנו מאמינים בעצמנו. אבל כרגע יש לנו משחק מול יריבה קשה ואנחנו מתרכזים בזה ופחות במה שיהיה בסוף העונה ואיפה נסיים. מתרכזים במשחק אחרי משחק”.

הלך הרוח מסביב הוא משום מה כאילו האליפות כבר בכיס של מכבי תל אביב. זה נותן לכם אקסטרה מוטיבציה?
”לא מעניין אותנו מה הם חושבים ואיך הם באים. אנחנו מתרכזים בעצמנו ובמה שאנחנו צריכים לעשות”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה